تاريخ انتشار : 6 جولای 2014 تعداد بازديد : 6873

 تاریخچه حکومت اسلامی ۲


 

در ادامه ی ویژه نامه ی "داستان ما" و پس از اولین قسمت آن اکنون دومین قسمت از داستان تاریخچه ی حکومت اسلامی آغاز می شود.

 بعد از قرن ها سیطره ی سیاه غرب بر مسلمین، قطراتی از آب حیات آرام و مخفیانه در ریشه های پیکره ی اسلام به حرکت درآمده بود. این قطره های حیات خبر از بازگشت مجدد حکومتی اسلامی می داد.

آری خبر، حقیقت داشت….

روشنفکرانی چون سید جمال الدین اسد آبادی به عنوان اولین پرچمدار وحدت مجدد مسلمین، طی حرکتی عظیم در ایران، هند، افغانستان، عراق، فرانسه و حتی در قلب دشمن یعنی لندن! پیش رفته و با انتشار روزنامه، کتب، اصلاح امور کشوری و سخنرانی، مسلمانان را آگاه می کند.

سید قطب در مصر حس ناسیونالیستی عربیت را که سالها توسط انگلستان تقویت شده است با آیه ی کوتاهی از قرآن به لرزه در می آورد "إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ"

 

 

Untitled-2

او ادعا کرده است هرجا مسلمانی هست آن جا قلمرو اسلام است و اگر کشوری اجنبی به یکی از کشورهای اسلامی حمله کند به اسلام حمله کرده است. زمزمه هایی مبنی بر حیات طیبه ی مجدد اسلامی از جان های سوخته ی مسلمانان به گوش می رسد، سید جمال الدین اسد آبادی مرتباً تبعید و توسط انگلیس محدود می شود، سید قطب نیز به قتل می رسد. در حالی که در نامه وی به جریان نهضت ملی شدن صنعت نفت ایران، امید اینگونه موج می زند:

" بسم الله الرحمن الرحیم  اذا جاء نصرالله و الفتح …

تقدیم به آیت الله کاشانی. این روزها به رغم اینکه ابرها و تیرگی ها افق را فرا گرفته، اما بارقه های امیدی دیده می شود. در تمام افق های میهن اسلامی، امید بازگشت به آغوش اسلام پرتو افکنده است… مسلمانان در این روزها، آهسته آهسته به آغوش اسلام باز می گرداند آغوشی که وقتی از آن دور شدند، احترام و ارزش خود را از دست دادند …. مسلمانان به زیر پرچمی باز می گردند که وقتی از آن چشم پوشیدند، عزت خود را هم باختند، آن ها به اسلام باز می گردند و در هر گوشه و کنار جهان، نام آن را با صدای بلند می خوانند…"

 

 

Islam-and-Muslims

موجی از مبارزات ضد استعماری و انقلاب اسلامی در مصر، افعانستان، پاکستان و هند آغاز اما ناکام می ماند. استعمارگران نه تنها از جانب شورش های اسلامی بلکه از شورش های ناشی از ستم داخلی و آسیب های اجتماعی در حال تهدیدند. انقلابات لیبرال دموکراسی و سوسیال کمونیستی به عنوان مسکنی شکل می گیرد اما همچنان یک اصل در همه ی آنان باقی است؛ حاکمیت نظام مادی.

هر دو قطب جهان به تشریح و توسعه ایدئولوژی و انقلاب خود پرداخته اند، جنگ سرد آغاز می شود. آمریکا با شوروی وارد دوران سخت تنش شده است. انقلاب کمونیستی به شدت گسترش پیدا کرده و در زیر گوش آمریکا بحران موشکی کوبا را رقم می زد. روس ها با ایمان به اینکه مارکسیسم علم انقلاب است، اگر بخواهند جایی انقلاب کنند، افکار مارکسیستی را گسترش و حزب طبقه کارگر تشکیل می دهند. آنها کارگرها را متحد کرده و بعد کارگران با اعتصاب مملکت را می گیرند.

 

 

horning-propaganda-splsh

در ایران اما ، شوروی افکار مارکسیت را گسترش و حتی حزب کمونیست را تشکیل داده است ولی هنوز قادر به انقلاب نشده است. از طرف دیگر آمریکا نیز به عنوان آخرین دولت استعمارگری که به جان لذیذ ایران دست یافته است، طماع تر از تمام استعماران گذشته حاضر نیست به این راحتی از مکیدن حریصانه ی خون ایران دست بکشد.

همه چیز در ایران به ظاهر آرام و تحت کنترل است که به ناگاه پیرمردی روحانی که به گفته ی یکی از مقامات بلند پایه سیا " با ماست و سیر و پیاز زندگی می کند" انقلابی را رهبری می کند که منجر به سرنگونی مهمترین کشور متحد آمریکا می شود! "

 

 

139211091405395852005434این مرد شگفت انگیز است. او امید جان هایی که سال ها خفته بود را زنده کرده است وی در حالی که همه ی ذهن و نگاه ها مشغول به دو ایدئولوژی و انقلاب کمونیستی و لیبرال بود، انقلاب سومی را به جهان معرفی می کند. انقلابی پست مدرن! انقلابی که نه تنها ایرانی است بلکه اسلامی است. آری او بعد از سال ها ذلت بی اسلامی، آغاز مجدد حکومت اسلامی را اعلام و در حالی که هیچ پشتیبانی به غیر از آنکه او را الله می خواند ندارد، شرق و غرب را اینگونه به چالش می کشد که؛

نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی!
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


 1. حرف تو گفت:

  سلام
  تشکر از شما به خاطر ارسال مطلبتان به سایت “حرف تو”
  ” تاریخچه حکومت اسلامی ۲ ”
  با آدرس: http://harfeto.ir/?q=node/29775
  در این سایت انتشار یافت.
  چشم به راه مطالب خوب شما هستیم.
  هدیه سایت “حرف تو” به شما:
  “امیرالمؤمنین (علیه‌السّلام): خداوند روزه را واجب کرد تا به وسیله‌ی آن اخلاص خلق را بیازماید.”
  یا علی

 2. غزه این روزها دارد می لرزد …

  هم دیوارهایش،هم دل مادرانش و هم چانه ی معصوم کودکانش …

  تراژدی غمناک تر از این حرف هاست…

  تازه عروس در غزه به علت شدت موشک باران ازدواجش به تعویق می افتد

  وبازبه تعویق می افتد چون خانه شان بمباران شده…

  واین بارلغومیشود چون داماد به شهادت رسیده…

  اما روح مقاومت لحظه به لحظه مستحکم تر می شود و در بین مردمانی که در کمتر از سی روز۱۷۰۰شهید و ۹۰۰۰ مجروح تقدیم آرمانشان کرده اند ، سگ نگهبان آمریکا در منطقه هم نفس های آخرش را می کشد ، اگرمسلمان نماهای جاهل از خواب بیدار شوند ….

 3. پوررجب گفت:

  سلام و عرض ادب
  ببخشيد آپلود سنتر شما ظاهرا مجدد به مشكل برخورده ؛ بنده لوگو پايگاه خودمون رو در آپلود سنتر سايت شما آپ كردم و الان دو سه روزي هست كه نمايش داده نميشه
  اگر يه چك كنيد ممنون ميشم
  آدرس عكس: http://upload.nasr19.ir/images/hadithashk.gif
  ارادتمند

 4. *بسم الله الرحمن الرحیم*

  السَّلاَمُ عَلَیْکَ یَا أَبَا عَبْدِ اللَّهِ وَ عَلَی الْأَرْوَاحِ الَّتِی حَلَّتْ بِفِنَائِکَ‏

  عَلَیْکَ مِنِّی سَلاَمُ اللَّهِ أَبَداً مَا بَقِیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهَارُ

  وَ لاَ جَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنِّی لِزِیَارَتِکُمْ

  السَّلاَمُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلَی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ

  وَ عَلَی أَوْلاَدِ الْحُسَیْنِ وَ عَلَی أَصْحَابِ الْحُسَیْنِ