تاريخ انتشار : 4 مارس 2014 تعداد بازديد : 10606

 من like را دوست ندارم!


وایبر، وی چت، تانگو، لنزو، فیس بوک و… به شیرینی لایک!

۲۴ بار در ۲۴ ساعت خودمون رو برانداز می کنیم! چون نظرات دیگران برامون اهمیت داره و کاملاً طبیعی هست که انسان دوست داره بقیه، اون و افکارش رو دوست داشته باشند و تایید بکنند و اگر چنین نشه ناراحت می شیم.

حال این احساس یا در شبکه های مجازی با تصاویر، فیلم ها و نوشته هایمان تسکین داده می شود و یا در فضای حقیقی و با آرایش چهره، حرف زدن و یا دانش مان .

اما ممکنه به دلیل اشتیاق زیادی که به شیرینی ِ لایک داریم، دچار مرض قند بشیم! و هویت شخصی خودمون رو به خاطر  تصاحب توجه و لایک دیگران از دست بدیم. به عبارتی مطالبی رو بزاریم و یا کارهایی رو بکنیم که بیشترین مخاطب رو داشته باشه حتی اگر کمی یا خیلی و یا کاملاً مخالف هویت خودمون باشه.

در حالت اظطراری تری می تونیم برای تصاحب لایک بیشتری اقدام به قرار دادن عکس های شخصی از بازو ها و سر هایی با روسری های برافراشته شده در قسمت پروفایل کاربری کنیم ، بدن نمایی و یا ساده تر خودنمایی و خیلی واضح تر خود فروشی!

etiad__large

همچنین می تونیم صفحه پروفایلمون رو به نمایشگاهی عمومی برای تصاویر خانوادگی، خوصی و یا خیلی خصوصی مبدل کنیم، مسئله ای که برای افرادی بسیار لذت بخش هست و مطمئن باشید علاوه بر اینکه تصاویر شما رو  لایک می کنند، دنبالتان هم خواهند کرد! آری دیگر مجبور نیستید در یک مبادله لایک به لایک، تصاویر ناصواب دیگران رو هم تایید کنید.

اکنون تبدیل شدید به شخصی که مطالبش هزاران بار لایک می شود و نه تنها توسط صد ها نفر دنبال می شود، بلکه کامنت فراوان هم دارد!

دقیقاً همان چیزی که شما می خواستید ….

.

.

.

یا شاید همان چیزی که دیگران می خواستند …

گرچه شما به بلندگویی برای  دهان، چشم و گوش صدها ناشناس تبدیل شده اید و دیگر نمی توانید رفتار و عقاید خوتان را منتشر کنید، ولی دپرس نشوید، زیرا دنبال کنندگان شما خوب تشخیص خواهند داد که حداقل شما عضوی از حزب باد هستید و از هر طرف که باد بوزد نمایانگر همان سمت هستید.

اگر چه همه چیز در پروفایل شما هست به جز خودتان و اگر چه به موجودی  تبدیل شده اید که به اسارت لایک دیگران در آمده اید و فاقد استقلال اندیشه هستید، اما مهم این است که دیگران لایکتان می کنند چون خوشگلید، خوش هیکلید، خوش تیپید، خوش مشربید، خوش رویید، و البته خوش خیالید!

می توان تارنما های اجتماعی را بدون احساس نیاز به قند و لایکش، نوش جان کنیم، تا به لایک وابسته نشویم تا مستقل باشیم و وارسته…

” Like بشوید و دوست داشتنی باشید در راه اسلام و با قوانین اسلام”
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


 1. سید وحید حسینی گفت:

  خدا قوت کارتون ۲۰ ۲۰ ۲۰ است. (L) (L) (L)

 2. ترمه2000 گفت:

  (W) (U)

 3. خانم گفت:

  جالب بودمرسی

 4. سعیدداننده گفت:

  دست تون دردنکنه کارتون حرف نداره ممنون.