تاريخ انتشار : 14 سپتامبر 2013 تعداد بازديد : 9703

 شاید حالا بفهمید هم غزه، هم لبنان، جانم فدای ایران!


شاید حالا بفهمید هم غزه، هم لبنان، جانم فدای ایران!

آمریکا در بسیاری از جنگ ها کمترین آسیب و بیشترین سود و منفعت را برده است، چرا که علاوه بر اینکه توسط دو اقیانوس عمیق احاطه و در پنبه فرو رفته است با دشمنانی می جنگد که امکان دسترسی به او را ندارند.

شاید بتوان بارزترین مثال در این باره را پایان جنگ جهانی دوم نامید؛

آلمان شکست می خورد و از زمین توسط  شوروی و از هوا با ۱۳۰۰ بمب­ افکن نیروی هوایی بریتانیا و ایالات متحده با خاک یکسان می شود، هیروشیما و ناکازاگی با بمب هسته ای به جهنمی از آتش تبدیل و محو می شوند، فرانسه برای مدتی اشغال می شود، بمب های آلمانی شهرهای بریتانیای کبیر را تخریب کرده است و شوروی که به ظاهر آلمان را از طریق نیروی زمینی فتح کرده، بار تلفات بسیار وحشتناک ۲۷ میلیون نظامی و غیر نظامی یعنی بیش از ۱۵ درصد از جمعیت کشورش را به دوش می کشد.

و اما تمام اینها در حالی است که ایالات متحده آمریکا در اواخر جنگ وارد بازی می شود، بر اساس استراتژی خود، کمترین خسارت و بیشترین منفعت را نسبت به تمام طرف های درگیر می بیند، تلفات جانی ۴۰۰ هزار نفر که حتی کمتر از ۱% جمعیت آمریکا می شود و بیش از ۹۰ درصد آنها نیز نظامی هستند، آمریکا که در فاصله بین دو جنگ جهانی در یک بحران فزاینده اقتصادی به سر می‌برد، نه تنها پس از جنگ جهانی دوم به شکوفایی اقتصادی می رسد، بلکه صنایع جنگی در کمتر از ۳ سال او را به یک ابر قدرت نظامی تبدیل می کند که بیش از ۱۱ میلیون نفر نظامی را به خارج اعزام کرده و ارتشش سراسر جهان را به بهانه ی جنگ در چنته اش قرار داده، فرانسه، ایتالیا، آفریقای شمالی و آسیا بخشی از آنها هستند و تمام اینها در حالی بود که متحدین حتی یک توپ هم نتوانستند به خاک آمریکا شلیک کنند.

09-14-2013 10-5

و در این شرایط که کل ساختار های اقتصادی و صنعتی اروپا به شدت تخریب شده، آمریکا با قدرتی که به دست آورده، آرام آرام رقیب دیرینه خود (شوروی) را حذف و به یگانه ابر قدرت جهان تبدیل می شود.

T055_594

و اما بعد؛

بنابراین با اطلاع از این دانسته ها هر انسان با فهمی درک می کند که  آمریکا با در اختیار داشتن تعداد بی شماری پایگاه نظامی در سرتاسر جهان و خصوصاً خاورمیانه و بیش از همه اینها در اطراف کشور ایران و پناهگاه های متعددی در حاشیه ی خلیج فارس (کشورهای عربی از جمله:عربستان،امارات،قطر،کویت و …) به راحتی می تواند بزرگترین ضربات و حمله نظامی را به ایران وراد نماید و ایران حتی نمی تواند یک توپ را در خاک آمریکا  شلیک کند و برای ایران این نهایت بی انصافی است!

در این ذیل عکس اشاره شده است کدام کشور باید احساس تهدید بکند؟ آمریکا بیش از 40 پایگاه نظامی در اطراف ایران دارد، چه می شد اگر ایران هم در اطراف آمریکا این تعداد پایگاه نظامی داشت؟ آیا ما احساس تهدید نمی کردیم؟!

در ذیلاین عکس اشاره شده است که کدام کشور باید احساس تهدید بکند؟
آمریکا بیش از ۴۰ پایگاه نظامی در اطراف ایران دارد، چه می شد اگر ایران هم در اطراف آمریکا این تعداد پایگاه نظامی داشت؟ آیا ما احساس تهدید نمی کردیم؟!

آیا شما با دیدن این تصویر احساس خطر نمی کنید؟ و اینها فقط پایگاه هایی هستند که دقیقاً در جوار مرزهای کشور ایران است، پایگاه هایی که کمی دورتر هستند سوای اینها…!!!

پس بنابراین چه باید کرد؟

باید گفت فارغ از اینکه به گفته ی امام خمینی (ره) ما شریک غم همه ی مظلومان عالم هستیم، استراتژی ایران بسیار نوین و زیرکانه است، و آن اینکه؛ هم غزه، هم لبنان، جانم فدای ایران!

موضوع خیلی ساده است اگر دستت به آمریکا نمی رسد، دستت به متحد تراز اول آمریکا که می رسد؟ اگر آمریکا را نمی توانی به صلح مجبور کنی، متحد آمریکا که می تواند برای حفظ خود او را مجبور به صلح کند. پس متحد کوچک آمریکا را زیر آماج حملات قرار می دهی! بنابراین ایران از این غده ی سرطانی به عنوان اهرمی برای هرگونه تجاوزگری و دخالت آمریکا علیه منافع ایران استفاده می کند که نمونه ی بارز و دقیق آن را در تهدیدهای آمریکا مبنی بر حمله ی به سوریه دیدید و بارها نیز  شاهد بوده اید که هرگاه آمریکا ایران را تهدید کرده است، ایران هم اسرائیل را تهدید کرده است.

اسرائیلی که به قول اوباما امنیتش برای آمریکا یک امر “مقدس” به حساب می آید.

america-israel

اوباما در برابر این استراتژی پاسخ می دهد که؛ “کمک های ما به اسرائیل به گونه ای است که دیگر نباید نگران حملات موشکی باشد زیرا ما به شکلی این کشور را از لحاظ دفاع موشکی تقویت کرده ایم که می تواند با خیال آسوده و آزادانه و بدون کمترین نگرانی در خانواده هایش به زندگی روزمره خود ادامه دهد.”

و البته بعدش خبر می رسد که یک هواپیمای بدون سر نشین از همان گنبد آهنین پر سرو صدایشان عبور کرده و در عمق خاک اسرائیل و بر فراز نیروگاه سرسبز اتمی “دیمونا” به گشت و گذار پرداخته است!، هواپیمایی که به قول سید حسن نصر الله نه ساخت چین است و نه روسیه، بلکه ساخت دست مقدس رزمندگان جمهوری اسلامی ایران است.

ایران اکنون در جنگ است اما نه جنگی در خاک خود، بلکه در خاک سوریه، لبنان، فلسطین. جنگی با کمترین خسارت و بیشترین منفعت و این تنها به این چند کشور محدود نمی شود بلکه ایران پا را فراتر از اینها گذاشته است و غیر مستقیم به آمریکا می گوید اگر تو در کنار گوش ما پایگاه داری ما هم دقیقا در زیر گوشت، رفقایی نظیر کوبا، ونزوئلا، اکوادور، نيكاراگوئه ،بولیوی و به قول بعضی ها همین کشورهای بدبخت آمریکای لاتین را داریم که احتمالاً به جز روابط دوستانه خیلی چیز های دیگر هم آنجا داریم!

چیزهایی که می تواند صدای شما را دربیاورد که،

اوباما: قصد دخالت ندارم اما رابطه با ایران به نفع مردم ونزوئلا نیست!

چاوز : پسر، سرت به کار خودت باشه!

0109-US-Venezuela-consul-general-iran_full_600

این استراتژی ایران است، جنگ نامتقارن با آمریکا در خاک دیگری. بجنگ و دفاع کن تا شاهد حمله به کشور خودت نباشی. ایران اگر از حزب الله لبنان، فلسطین، عراق، سوریه و … حمایت همه جانبه می کند در اصل حمایت همه جانبه از خود می کند، که البته برای این کشورها نیز منفعت قطعی دارد و حمایت از آنها نیز هست و یکی از نتایجش این می شود که مثلاً اینبار بار آمریکا به عراق حمله می کند و ایران بیشترین منفعت را می برد!

تمام اینهاست که منجر شده است که فرمانده مرکز فرماندهی آمریکا بگوید “در طول خدمتم، ایران نخستین مسئله ای بوده که بر روی آن تمرکز داشته ام، سه سئوالی که صبح ها پس از بیدار شدن می پرسیدم، ایران، ایران و ایران بود!”

تمام اینهاست که هدف آمریکا را که به قول واینبرگر وزیر دفاع آمریکا این است که “باید ریشه موجودیت ایران به عنوان یک ملت به خشکی گراید.” ناکام گذاشته است.

و تمام اینهاست که آمریکا را با آن همه تجهیزات پیشرفته ی نظامی اش تا کنون از حمله ی به ایران منصرف کرده است، که البته قطعاً این روند تا آخر ادامه پیدا نخواهد کرد و به قول حضرت امام: وقتی کارشان تمام شده (آمریکا و مستکبران) و مأیوس از همه جا شدند، مثل همان گربه ای که به شیر می پرد… همان کار را می کند.”

به یاری خدا ما برای آن روز آماده ایم…
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


 1. سلام و درود؛
  دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
  http://www.ammarname.ir/node/11985
  ما را از بروزرسانی خود آگاه
  و با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
  موفق و پیروز باشید .
  http://ammarname.irinfo@ammarname.ir
  یا علی

 2. با سلام خدا قوت بزرگوار
  لوگوی شما در وبلاگ ما ثبت شد اگر افتخار میدید لوگوی ما رو در وب سایت خود ثبت کنید و از ما حمایت کنید
  وبلاگ مسجدامام حسن مجتبی:gmemamhasan.blogfa.com

  آدرس لوگوی ما:

 3. آدم گفت:

  سلام و درود بر شما همراه عزیز

  امیدوارم همیشه پرشور عمل کنید

  اجرتان با خدا

  اگر لایق دیدید به کلبه حقیرانه ما هم سری بزنید

  یا علی

 4. بوشهری گفت:

  حرفی برای گفتن ندارم.فقط نوشته هات عالی بود

 5. من؟ گفت:

  هم غز ه هم لبنان هم سوریه هم عراق هم هم … اگه تش چیزی موند ایران

 6. امید گفت:

  خیلی عالی بود

 7. امید گفت:

  امروز ۲۱ اردیبهشت ۹۳،،،، پراید ۲۲ میلون تومان!! بنزین ۱۰۰۰ تومان و تورم و فقر و گرانی و بیکاری و تحریم و ……
  شاید حالا بفهمیم که چرا (( نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران)) !!!

  • عبد النقی گفت:

   متن بالا را نخوانده ایید، مختصر می نویسم؛ می توانست “امروز ۲۱ اردیبهشت نود و سه ای” وجود نداشته باشد ولی وجود دارد و شما می توانید بدون نگرانی از انفجار ناگهانی آشیانه یتان نظر بدهید پس شاید حالا بفهمید” هم غزه هم لبنان، جانم فدای ایران” !

  • همه ی ایران سرای من است گفت:

   اینو ، یه جوری میگه انگار غزه و لبنان باعث شدن بنزین ما بشه ۱۰۰۰ تومن و پراید بشه ۲۲ میلیون ، یه مقدار فکرت رو به کار بنداز که چرا این همه ملت به آمریکا گیر دادن ، چوهن حمله به غزه و لبنان ، حرف های مفت سعودی های جاهل و دوستان صمیمی آمریکا ، حمله صدام به ایران و تحریم های ظالمانه که در تاریخ تمام بشریت تا حالا دیده نشده کار امریکاست ، پس هم غزه و هم لبنان همه جان و تنم فدای ایران و هر جایی که صدای مظلومی بلند شود.

 8. سیمین بانو گفت:

  قدرتی نامردمی با قدرت نامردمی دیگر برای قدرت می جنگند

 9. مهرداد گفت:

  عزیزان ایران زمین درود خدا بر شما و فرزندانتان
  ایران عزیز و خدمتگزاران آن باید به بهترین شکل از این خاک دفاع کنند و این روش خوبی می تونه باشه اما باید به یاد داشته باشیم که رفاه مردم هم مهمه و میشه همزمان به اون رسید پس از خدمتگزاران خواهش میکنم وظائف روکامل انجام بدن نه فقط بخشی به نام دفاع از زمین بلکه (F) جلوی مال مردم خورهای دولتی یا خصوصی رو هم بگیرن و دزدی و تنبلی رو هم توی کارها ریشه کن کنن
  سپاس

 10. آرش گفت:

  آمریکا تنها با ایران مشکل کودتای ۲۸ مرداد رو داشته و تازه اگه بشه اسمشو کودتا گذاشت. کودتا نبود چون شاه رفتو خودشم برگشت این که کودتا نبوده دیگه بقیه ش حرف بیخوده چطور آمریکا زمینه سقوط شاه رو فراهم می کنه و اینا رو زمینه ی ورودشون رو فراهم می کنه اونوقت آمریکا دشمنه کیه؟ دشمن شاه یا دشمن اینا؟

 11. همه ی ایران سرای من است گفت:

  ایران نمی تونه به پای عدالت امام علی برسه اما تنها کشوریه که به لطف خدا در این راه قدم گذاشته و در این مسیر حرکت میکنه تا مسیر تکامل رو پیش بگیره ، نه مسیر ساخت بمب های اتمی (آمریکا ، اسرائیل و ….) نه مسیر متحد شدن با سعودی های جاهل و حرام لقمه (که با آمریکا دوست جون جونی هستن) نه مسیر حمله به کشورهای دیگر و ساخت کشوری به نام اسرائیل بین سرزمین های نیل تا فرات ، تنها مشکل ایران نظام استکبار جهانیست که جلوی پیشرفت ایران رو میگیرن ، سعی در نابود کردن اقتصادش میکنن (که تقریباً شده) ، تهاجم فرهنگی (از بین رفتن ازدواج) ، جاسوسانی که در ایران خراب کاری می کنند و …. ، ایران اسلامی هنوز کالم شکل نگرفته که به اون اعتراض میکنند بیش از ۸۰ درصد مشکلات ما آمریکاست.
  هر چند با همان ۲۰ درصد هم میتوانیم تمام آن ۸۰ درصد را جواب گو باشیم اما نه با ایرانی که از داخل متحد نیست و هر کس ساز خود میزند.

 12. مرادیان گفت:

  آنوقت اگر کاریش نداشته باشیم و دشمنی با اسرائیل و آمریکا نکنیم که هزاران ملیارد دلار گیرمون میاد و هزاران ملیارد دلار ضرری که به واسطه این حمایت ها متحمل میشیم و فشارش را فقط به مردم میارید با فقر و بیکاری را نخواهیم داشت و این دشمنی و کش مکش فقط شکست سخت ایران را به همراه دارد بهتر نیست دست از این مسخره بازی بردارید و توهم دشمنی را رها و به دوستی رعایت حقوق بشر و حمایت نکردن از تروریست حماس و حزب الله بیندیشید

  • رهگذر گفت:

   اونوقت اگر کاریش نداشته باشی تازه بر می گردی به ۶۰ الی ۷۰ سال قبل که دکتر مصدق بودا کاریشون نداشت. با فلسطین و اینام سر و سری نداشت.
   بنده خدا فقط می خواست نفت رو ملی کنه. سیا و اینا زدن سرنگونش کردن.
   بابا یکم تاریخ… باز می خواین برگردین به عقب چوب بخورین؟
   کی می خوایند بفهمید آمریکا سیاستش امپریالیستی همه رو له کن به نفه خودته ؟ اگه با گرگ دوست بشی چیزی بهت نمی ده فقط می خواد ازت بگیره. باید از گرگ قوی تر باشی تا چیزی ازت نگیره. بله هزینه که سهله، خون دادن هم داره ولی گوسفند بودن هم هزینه داره وا، خون دادن داره وا، اونم با ذلت تازه چیزی هم نداره وا. می خوایند گوسفند باشین؟ گاو باشین؟ تو روتون بگن شیرتون رو می کشیم بعدم سرتون رو می بریم؟ بدون هیچ شرمی
   این یک
   دو، از کی تا حالا گروهی که در برابر اشغال گر کشورش مقاومت می کنه تروریست شده؟ ما که در برابر عراق مقاومت کردیم تروریست بودیم؟ خوب بود مسخره بازی رو میزاشتیم کنار کشور رو دو دستی تقدیمشون می کردیم. اصلا خوبه اینام توهم دشمن رو بزارن کنار تروریست نباشن با اسرائیل دوست شن بزارن هزاران میلیارد گوله گیر مردمشون بیاد؟ نه؟ بابا یکم انصاف. دیگه حرفی ندارم
   قوی باشیم