تاريخ انتشار : 12 سپتامبر 2013 تعداد بازديد : 2654

 فردای کودکی…


فردای کودکی

013CynthiaHenebry1

به تصویر یک کودک نگاه می کند و با خیرگی و هیجان می گوید؛

آیا این همان رهبری است که دنیا را دگرگون ساخته است؟

شاید خود آن رهبر هم وقتی به تصویر کودکی اش نگاه می کند؛ زیرکانه لبخند می زند و با خود می گوید آیا این همان من هستم که جهان را تغییر داده ام؟

آیا او خودش هم تصورش را می کرد؟ ما چه؟ آیا می توانیم حدس بزنیم در آینده که خواهیم بود؟

در آیینه چهره ام را نگاه می کنم، دستی به سر و صورتم می کشم، چشمانم را درشت و تیز می کنم و بعد از اینکه حسابی چهره ام را ور انداز کردم می گویم:

آیا می شود؟ آیا من می توانم؟ و آیا من آن شخصی خواهم بود که روز تولدم، روزی است که در حافظه مردمان جهان به خاطر سپرده می شود؟ و یا شاید هم، دوست، همکلاسی، خواهر و یا برادرم.

امام خمینی، گاندی، نلسون ماندلا، چه گورار و … آیا مگر اینها کودکانی بیش نبودند که اکنون رهبر بزرگترین انقلاب های جهان به شمار می روند؟

به راستی چه کسی می دانست پشت این چهره های معصومانه چه چیزی نهفته است؟

Untitled-1

و  اکنون در آینده؛

چه کسی می داند که ما و یا حتی کودکانی که هر روز در خانه و کوچه و خیابان و محله مان می بینیم کسانی می توانند باشند که بعدها دیگران با دیدن عکس های کودکی شان به شوق و هیجان بیایند؟

آیا می شود روزی با دیدن عکس دوران کودکی و آرزوهایمان لبخند بزنیم؟ و یا شاید باید مجبور باشیم بغض تلخی بکنیم؟

پاسخ: اکنون که کودک، نوجوان و یا جوانی بیش نیستیم در دستان ما و تقدیر خداست، هنوز دیر نیست، مواظب باشیم که به جای لبخند به عکس کودکی مان، حسرت گذشته و فرصت های از دست رفته اش را نخوریم، با همت و دور اندیشی  در راه موفقیت قدم بگذاریم و در جهان به عنوان یک موجود تغییری ایجاد کنیم. خیلی دشوار نیست تنها با ساختن چهره ای می توانیم جهانی را ساخته باشیم. کافی است به این دو سوال بیندیشیم؛ ما که خواهیم بود؟  فردای کودکی ما چیست؟

 
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


  1. badeeeee گفت:

    خوبس دادا، ولی چه افرادی بودن که به شهرت رسیدن، بااین حال آرزوی یک روززندگی معمولی وبی دردسررا داشته اند. (I)

    • عبد النقی گفت:

      با سلام، به هیچ عنوان بحث شهرت مطرح نیست، چرا که در نظر مردمان بزرگ، شهرت پوچ است و آنچه که مهم است این است که به دنیا آمده اند پس باید اثری بر این دنیا بر جای بگذارند.