تاريخ انتشار : 20 سپتامبر 2013 تعداد بازديد : 2970

 به بهانه مهر


با سلام خدمت محصلین عزیز اعم از دانش آموزان و دانشجویان

چند نکته مشاوره ای در باب فرا رسیدن سال یا ترم تحصیلی جدید

– همیشه قبل از رفتن به سر هر کلاسی، سعی کنید مطالعه روزنامه واری درباره درسی که ارائه خواهد شد، داشته باشید، چرا که شما را از سردرگمی در مورد بحث مربوطه خارج می نماید.

– سعی کنید بتوانید بیشترین بهره از آن ساعت کلاسی را داشته باشید.

– سعی کنید هنگام رسیدن به منزل بعد از کمی استراحت حتی المقدور نگاهی به دروس گذرانده شده در آن روز داشته باشید.

– یکی از مهمترین عواملی که نقش بسزایی در عمل یک فرد ایفا می نماید، تلقین است. هیچگاه به خودتان در انجام هرکاری تلقین منفی راه ندهید، همیشه و در هر زمینه ای مثبت نگر باشید، چراکه تلقین مثبت یا منفی در نتیجه عمل شما تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

یکی از معضلات جانسوزی که نوجوانان و جوانان با آن درگیر هستند، اعتیاد به بلای خود ارضایی یا استمناء می باشد. دوستان بدانید بدترین عاملی که تأثیر فوق العاده مخربی روی ذهن شما می گذارد، خودارضایی است. این عمل (حرام، زشت و نکوهیده) چنان در تخریب حافظه یک فرد دخیل است که به جرأت می توان گفت اعتیاد به مواد مخدر از اعتیاد به این عمل نیکوتر است!!!

– سعی کنید ذهنتان درگیر مسائل درسی باشد. اگر زمان اضافه دارید مشغول مطالعه غیر درسی شوید یا اینکه خودتان را به آموختن حرفه ای خاص در زمینه رشته تحصیلیتان سوق دهید. باز هم اگر وقت اضافه دارید حتماً در حیطه ورزش مورد علاقه تان پیش روی کنید چراکه یکی از مؤثرترین راه مبارزه با خودارضایی تحرک بدنی می باشد نه تحریک بدنی!!!

– سال تحصیلی جدید بدون شک برای شما دانش آموز یا دانشجوی عزیز، دوستانی به ارمغان می آورد که انتخاب شایسته یا ناشایسته دوست می تواند در روند تحصیلی شما مؤثر باشد. حال آن دوست پسر باشد یا دختر…

–  یکی از راههای مبتلا شدن به خودارضایی داشتن دوست ناشایست و دیدن فیلم های مبتذل و در نهایت فعال نمودن قوه شهوانی شما می باشد. پس سعی نمایید در انتخاب دوست، هدفتان را ارتقاء و پیشرفت تحصیلیتان را در نظر بگیرید. نه صرفاً خوشگذرانی های مفرط و بی نتیجه. چراکه این خود شما هستید که باید آینده چندین ساله خود را رقم بزنید.

– ادامه مطلب انشاالله در مباحث بعد، البته با توجه به نظرات شما…
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


 1. aseman گفت:

  مختصر و مفید

 2. یاران اسمانی گفت:

  سلام شما را لینک کردیم
  http://www.yaraneasemani.ir
  و من الله التوفیق

 3. دوستي گفت:

  خداقوت عالي بود

 4. عباس گفت:

  من در وبلاگم قرار میدهم اشکال که ندارد؟