تاريخ انتشار : 26 جولای 2013 تعداد بازديد : 3557

 اهمیت تکلیف


 

يكي از محافظان امام خامنه ای (مدظله العالی) که اکنون باز نشسته شده است در مسجد النبی (ص) به بیان خاطراتی زیبا از آقا پرداخت که یکی از این خاطرات در ذیل می آید:

يك روز حوالي ظهر ماه مبارك رمضان، آقا دستور فرمودند كه آماده شويد تا برويم بيرون گفتيم كجا؟ گفتند:‌ همين حوالي و كيلومتر را تنظيم كنيد تا از حد ترخص خارج شويم. گفتيم خارج شويم؟ آقا مگر روزه … آقا گفتند حالا برويم.

 دختر خانمشون را هم آورده بودند و يك بقچه كوچك، از حد ترخص خارج شديم. آقا گفتند يك جايي همين كنارها  نگه داريد و ما كنار جاده ايستاديم. چند قدم آن طرف‌تر آقا و دختر كوچكشان بقچه‌شان را باز كردند و سفره اي پهن كردند و ما همچنان متعجب، ديدم كه آقا شروع به افطار روزه‌شان نمودند و فرزندشان نيز همچنين روزه را در وسط روز افطار كردند !!!

ما كنجكاوانه دليل اين رفتار را پرسيديم و آقا گفتند ايشان سال اولشان است كه روزه مي‌گيرند (۹ ساله‌اند) و سحري نخورده و گرسنه هم بودند و ما هم براي اينكه اولا نسبت به دين بدبين نشوند و ثانياً با افطار گناه‌آلود روزه خود را باز نکنند، او را از شهر خارج كرديم كه تكليف از او ساقط شود و گناهي هم مرتكب نشده باشد.

اهمیت تکلیف
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)