تاريخ انتشار : 20 ژوئن 2013 تعداد بازديد : 2328

 پس از انتخاب …


با وجود تمام علامت سوال هایی که ذهن بعضی هایمان را بر سر دوراهی مشارکت یا عدم مشارکت قرار داده بود، دلایلی بزرگتر از سوالاتمان پیدا شد تا پای صندوق ها بیاییم. دلایلی که برای کوچک ترینشان، مردم هزینه هایی بزرگ پرداخته اند.

و آمدیم … چرا که سرنوشت کشورمان را در گرو انتخابمان دیدیم و به انتخابمان امید داشتیم و اکنون یک منتخب داریم … منتخبی که شاید قبل از شمارش آراء، انتخاب افرادی خاص بود ولی اکنون به عنوان رییس جمهور تمام ملت ایران شناخته می شود.
رییس جمهوری که با شعار اعتدال و میانه روی آمده تا دولتی به نام دولت تدبیر و امید تشکیل دهد. که البته شخصاً امیدوارم شعار اعتدال به سرنوشت شعار عدالت محوری، که سال هاست نخ نما شده، گرفتار نشود.
و اکنون یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را نیز پشت سر گذاشتیم. رویدادی که از اول سال و شاید قبل از آن منتظرش بودیم. مسابقه ای که برنده داشت ولی بازنده ای در کار نبود. برنده همان مردم ایران زمین بودند که توانستند تا قبل از پایان بهار سال جهاد سیاسی و اقتصادی، بهار سیاسی آن را با موفقیت کامل رقم بزند، و البته امید هست مسئولان هم بتوانند تا پایان زمستان، جهاد اقتصادی آن را رقم زنند.
خوشبختانه در این انتخابات کمتر شاهد تبلیغات سیاه بودیم. تبلیغاتی که با جنبه تخریبی و زیر سوال بردن سی و چند سال دستآوردهای پیشین همراه بود و یا استفاده از امکانات دولتی و یا حمایت گروه هایی خاص -که باید بی طرف باشند- از کاندیدایی خاص.
از دیگر دلایلی که باعث تولد حماسه شد بحث های داغ دانشگاهی و رونق فضای نقد و انتقاد در جامعه و محیط بازتر رسانه ها در دوران انتخابات بود که متاسفانه این پدیده ها را تنها چند ماه قبل و بعد از انتخابات مشاهده می کنیم. مسلماً اگر چنین فضایی در جامعه نهادینه شود، به طوری که همه ظرفیت و امکان شنیدن صداهای مخالف با نظرات خود را داشته باشند و در آنها کمی تأمل کنند، به نتایج مطلوب تری دست خواهیم یافت.
ضمن عرض تبریک به رییس جمهور منتخب و طرفداران کثیرشان، امیدوارم شعارهای انتخاباتی را فراموش نکرده و گرفتار دوستان نادان و دشمنان دانا نشوند و ایران را به سوی سر افرازی به معنی واقعی کلمه پیش ببرند.

Pishraft
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


  1. ناشناس گفت:

    nababaaaa