صفحه نخست » دسته‌بندی نشده
تاريخ انتشار : 22 آوریل 2013 تعداد بازديد : 257

 نصف مردم جهان لرزیدند !


نصف مردم جهان لرزیدند

چشم هایتان چیزی میبیند؟!

cold-souls-window-Codrin Lupei

 

اینکه در طبقه ی دوم ساختمان،درست در گوشه ی اتاقت و در کنار دیوار و در زیر ۴ درِ شیشه ای کتابخانه ات لم داده ای و دراز کشیده ای و کتابت را با خیال آسوده در دست گرفته ای و مطالعه میکنی چیز خیلی خوبی است.

اما بعدا اینکه ناگهان حس کنی که چهار ستون ساختمان و جایی که درست بر رویش آسوده، آسوده ای به ناگاه در حال لرزش است، کمی زمان میبرد تا متوجه بشوی که ای وای انگار چهار ستون بدنت هم در حال لرزش است و دستانت کمی سست شده است و قلبت بالا و پایین میپرد و ته دلت خالی شده است، نفس کشیدنت هم  سخت  شده است.

چند نفس عمیق میکشید و  البته اگر مثل من باشید گر چه چشم هایتان از حدقه بیرون زده است اما دیوانه وار با هیجان لبخند میزنید!

در اولین تجربه ام با زلزله به این نتیجه رسیدم که قبل از آنکه بیاییی به این فکر کنی که آیا زلزله شده و یا اینکه احتمالا ماشین سنگینی از اطراف عبور کرده و یا چیز سنگینی در طبقه پایینی ساختمان سقوط کرده، با عرض پوزش و تسلیت احتمالا مرده ای

تمام این افکار در آن لحظه داشتند در ذهنم پرسه میزدند و من به تنها چیزی که فکر نمیکردم این بود که؛

در چهار چوب در قرار بگیرید، با دستان خود از سر خود حفاظت کنید از شیشه ها فاصله بگیرید،در زیر میز پناه بگیرید و غیره…

بعدا که فهمیدم هنوز زنده ام به مادر که وقتی از خواب پریده بود و هی این طرف و آنطرف میرفت و فکر میکرد احتمالا چیزی در طبقه پایین منفجر شده است، این توصیه ها را کردم، مبحث پس لرزه را کمی توضیح دادم و سپس کاملا رسمی اضافه کردم:

“اگه  هم در کوچه بودید از تیر چراغ برق و درخت فاصله بگیرید.”

ادامه مطلب …

—————————–

http://www.nasr19.ir/?p=13703
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل

موقتا امکان ارسال ديدگاه وجود ندارد


موقتا امکان ارسال ديدگاه وجود ندارد