تاريخ انتشار : 12 می 2013 تعداد بازديد : 1874

 آيا اگر كسی به دروغ خود را همسو با نظام معرفی كرد شورا نبايد درباره او تحقيق كند؟


چرا شوراهايی كه صلاحيت افراد هنگام انتخابات را به عهده دارند ملاك هايی را قرار نمي دهند كه تمام منتخبين افراد با ايمان و مخلص و مناسب نظام باشند و كلاً ملاك های اصلی اين شوراها چيست؟ آيا اگر كسی به دروغ خود را همسو با نظام معرفی كرد شورا نبايد درباره او تحقيق كند؟

بر اساس قانون اساسي شوراي نگهبان وظيفه نظارت برتمامي انتخابات و تاييد صلاحيت نامزدها را بر عهده دارد (قانون اساسي اصل ۹۹) و اين شورا بر اساس ملاكهايي از جمله نداشتن سوء سابقه كيفري و عدم شهرت به فسق و التزام به مباني اسلامي و انقلابي با توجه به سابقه و عملكردها و… صلاحيت افراد را مورد بررسي قرار مي دهد و اين نظارت شوراي نگهبان ضامن سلامت نظام و حافظ اسلاميت آن و مانعي براي نفوذ افراد نامناسب به عرصه هاي مختلف كشوربوده و هست و نقش محوري اين شورا در اين خصوص غير قابل انكار است.

در پاره اي موارد در آغاز برخي افراد داراي شرايط لازم براي عهده دار شدن مسئوليتها هستند ولي متاسفانه پس از انتخاب و عهده دار شدن مسئوليت دچار تحول شده و شرايط لازم را از دست مي دهند و اين ويژ گي انسان است كه در معرض تغيير و تاثير پذيري است از اين رو شاهديم كه در برخي موارد، صلاحيت بعضي از داوطلبان نمايندگي مجلس شوراي اسلامي مثلاٌ تاييد مي شود ولي با گذشت دوره انتخابي اين نماينده و با توجه به عملكرد وي صلاحيت او براي دوره بعد رد مي شود.

1

 

 

 

 
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)