تاريخ انتشار : 16 می 2013 تعداد بازديد : 3712

 گام دوم(در اغتشاشات)


صبح روز انتخابات

حضرت امام خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران در نخستین دقایق آغاز رأی گیری، رأی خود را به صندوق انداختند و در آخرین لحظات نیز بار دیگر تاکید کردند: " پیامک های فراوانی که دست مردم است شایعاتی را از قول من نقل می کنند که دروغ محض بود."

 

پیامک های دروغین

ایشان افزودند: "امروز هم ممكن است باز شایعاتی ـ نسبت به بخشهای مختلف انتخابات ـ بین مردم وجود داشته باشد؛ ما اعتمادمان در درجه‌ی اول ـ در اول و آخر ـ به لطف خدا و به كمك الهی است و از خدای متعال استعانت می كنیم و كمك می خواهیم، و در درجه‌ی بعد به آگاهی و رشد و هوشیاری مردم است."

شنبه۲۳ خرداد

پس از آنکه عصر روز شنبه وزیر کشور نتایج نهایی آراء را اعلام می کند و خبر از پیروزی احمدی نژاد و مشارکت ۸۵ درصدی مردم می دهد، رهبر معظم انقلاب به مناسبت حضور پرشور مردم در انتخابات پیامی صادر می کنند و به رئیس جمهوری تبریک می گویند.

 ایشان در پیام خود فرمودند: "رئیس جمهور منتخب و محترم، رئیس جمهور همه ملت ایران است و همه و از جمله رقیبان دیروز باید یکپارچه از او حمایت و به او کمک کنند."

 

201001_038_Engaging_art

یکشنبه ۲۴ خرداد

پس از غیب گویی های نادرست تحریک کننده موسوی، ادعای بدون دلیل و مدرک تقلب، بی قانونی های متعدد، و همچنین ارسال دومین بیانیه خود در این روز، خطاب به شورای نگهبان که خواستار ابطال انتخابات است، رهبر مکرم انقلاب در دیدار با وی، بر پیگیری مسائل از طریق مراجع قانونی تأکید می کنند.

سه شنبه ۲۶ خرداد:

پس از تظاهرات غیر قانونی خیابانی موسوی و کروبی در روز قبل، نمایندگان ستادهای چهار نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و همچنین مسئولان ذیربط، عصر امروز در نشستی دوستانه در حضور امام خامنه ای، دیدگاه های خود درباره انتخابات را صریح و روشن بیان می کنند.

امام خامنه ای فرمودند:" بله، ممكن است كسانى همانطور كه حالا آقايان هم ذكر كرديد، اشكالات و اعتراضاتى را بر مجارى گوناگون امور در انتخابات ثبت كرده باشند و اعتراض داشته باشند، كه البته، راه‌هاى قانونى وجود دارد. رسيدگى به اينها حتماً بايد انجام بگيرد. مواردى را آقايان ذكر كرديد .من درخواست ميكنم از آقايان مسئول در وزارت كشور و همچنين در شوراى نگهبان كه به اين موارد دقيقاً رسيدگى كنند."

 

قانون

ایشان در ادامه افزودند: "اگر چنانچه بعضى از اشكالات مقتضىِ اين هست كه پاره‌ اى از صندوقها بازشمارى بشود، اشكالى ندارد. حالا مثلاً يك مورد را آقايان ذكر كردند كه آن شخص گفته كه رأى فلان نامزد اين تعداد است، بعد در شمارش تعداد ديگرى معرفى شده؛ خيلى خوب، كارى ندارد؛ صندوقهاى مورد اشكال را، يا به طور تصادفى تعدادى از صندوقها را بازشمارى كنند؛ خودِ نمايندگان ستادها هم حضور داشته باشند و ببينند، تا اطمينان كامل براى همه حاصل بشود. "
ایشان خاطر نشان کردند: " شماها همه‌تان مسئولين هستيد، بوده‌ايد، ممشاى بنده را مي دانيد – به مسئولين كشور اعتماد كردم؛ به وزارت كشور، به شوراى نگهبان؛ در حالى كه مي دانيد در موارد متعدد، مسئولين از سلائق مختلف بودند، اما من به مقام مسئولى كه مي شناسم و قاعده‌ى كار او را مي دانم، اعتماد مي كنم.

 در اين نوبت هم همين جور است؛ من اعتماد مي كنم، اما اين اعتماد من موجب نمي شود كه اگر چنانچه شبهه‌اى در ذهن كسانى هست، اين شبهه دنبال نشود و تعقيب نشود و بررسى نشود و حقيقت قضيه آشكار نشود؛ نه، شبهات را برطرف كنيد، منتها آن چيزى كه از همه مهمتر است، اين است: همه سعى كنيد وحدت ملى و وحدت كشور را حفظ كنيد "

 

اتحاد

 ایشان همچنین خواستار اعلام موضع صریح نامزدها نسبت به تخریب های خیابانی شدند. تخریب هایی که تنها در ظرف یک هفته و فقط در یک منطقه از تهران ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال خسارت به بار آورده ، خسارتی که به گفته شهردار تهران با پول مستقیم شهروندان تهیه می شود.

جمعه ۲۹خرداد

پس از راهپیمایی عده ای از مردم تهران در روز سه شنبه ۲۶ خرداد که  با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون چرا ۴۰ میلیون رأی ملت ایران باید زیر سوال رود؟

و همچنین ادامه سرکشی ها و لشکر کشی های خیابانی موسوی و کروبی در روزهای پنجشنبه و چهارشنبه و بیانیه های ۳ و ۴ موسوی و تاکید بر ادامه اعتراضات،

 

فتنه

امام خامنه ای در خطبه ی به یاد ماندنی نماز جمعه تهران در سه بخش جداگانه نکاتی را خطاب به تمامی مردم ایران، هواداران نامزد های ریاست جمهوری، سیاسیون و نیز سران کشورهای استکباری بیان کردند.

همچنین ایشان  حل و فصل همه ی اختلافات را در سر صندوق رأی، فلسفه انتخابات خواندند و خاطر نشان کردند: "انتخابات برای این است که در صندوق های رأی معلوم شود که مردم چه می خواهند نه در کف خیابانها. "
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)