تاريخ انتشار : 16 می 2013 تعداد بازديد : 3480

 آب که سربالا برود …


تا به حال دیده اید آب سربالا برود؟ اگر جوابتان مثبت باشد، حتماً در پی آن ابوعطا خواندن قورباغه را نیز شنیده اید !!!

یکی از مواقعی که سر بالا رفتن آب را به وضوح می توان مشاهده کرد، هر ۷۶ سال یکبار و آن هم در زمان ظهور ستاره دنباله دار هالی نیست، بلکه هر ۴ سال و تقریباً در اواسط اردیبهشت ماه و به طور کاملاً اتفاقی (!!!) همزمان با اوج گرفتن تب انتخابات ریاست جمهوری است. حتماً می فرمایید چگونه ؟!؟!؟!آب که سربالا برود

آب که سربالا برود، قورباغه ابوعطا می خواند، بنا بر نقل مشهور کنایه از  بهم ريختگي و نابساماني شرايط و کارهای وارونه است و چه مصداقی سهل الوصول تر از وضعیت برخی (بخوانید اکثر) کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری. همان ها که بارها خود را در معرض انتخاب مردم قرار داده اند و گاهاً رأی اعتماد ملت را گرفته و در پاره ای از موارد نیز نتوانستند نظر مردم را جلب کنند.

اما بسیار شگفت انگیز است که آنجا که رأی آورده اند و منتخب مردم شده اند، مردم را فهیم، غیور، دانا، عزیز و … می نامند، انتخابشان را نهایت دموکراسی و اوج مردم سالاری می دانند. اما امان از وقتی که مورد نظر ملت واقع نشوند، آن وقت است که انتخابات آزاد نیست، مردم بی سواد و فریب خورده اند، ساز و کار انتخابات غلط است، انتخابات مهندسی شده است، شورای نگهبان دخالت کرده، تقلب شده و در کل همه فرآیند انتخابات از ثبت نام کاندیداها تا اعلام نتایج آراء را زیر سوال می برند. و عجبا از وقتی که در نهایت همه این غرولند ها و بد اخلاقی ها برای انتخابات بعدی برنامه ای بس وسیع و همه جانبه تدارک می بینند …!!!!!!!!!!!!!

گفتنی است ساز و کار اجرایی و نظارتی انتخابات در طول سالهای پس از انقلاب همواره ثابت بوده و خود آقایان یا هم حزبی یا هم گروهی شان نیز با همین روند از مردم رأی اعتماد گرفته اند و چه بسیار معترضین به این فرآیند که خود مجری یا ناظر همین روند ها در دولت های مختلف بوده اند.

حالا اگر می خواهید سربالا رفتن آب را به وضوح و با تمام مشخصاتش مشاهده کنید به احوالات و اقوال برخی کاندیداهای ریاست جمهوری نظری بیندازید و بی شک اگر گوش دهید ابوعطا خواندن قورباغه ها در رسانه های بیگانه و بعضاً مطبوعات خودی را می شنوید که منتظر بوده، هستند و خواهند بود تا آب سربالا برود.

انتخابات آزاد
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


 1. مریم خوانساری گفت:

  سلام
  درعمارنامه شما رو دیدم.
  التماس دعا

 2. سلام و درود؛
  دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
  http://ammarname.ir/link/22314
  موفق و پیروز باشید .
  یا علی