تاريخ انتشار : 17 آوریل 2013 تعداد بازديد : 2367

 گام پنجم


جمعه ۲۳ مرداد:

امام خامنه ای آیت الله صادق آملی لاریجانی را به ریاست قوه قضاییه منصوب کردند.

A0837626چهارشنبه ۴ شهریور:

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با دانشجویان فرمودند:

 " در كوى دانشگاه، در آن شب معين، قطعاً تخلفات بزرگى انجام گرفته، كارهاى بدى انجام گرفته. ما گفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ايم پرونده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى ويژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اى براى اين كار تهيه شود و به طور دقيق دنبال بگردند و مجرمان را پيدا كنند و وقتى پيدا كردند، به وابستگى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاى سازمانى آنها هم هيچ نگاه نكنند و بايد مجازات شوند؛ اين را من به طور قاطع گفتم."

????? - ????

ایشان همچنین افزودند: "يك عده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اى آنچه را كه بعد از انتخابات اتفاق افتاد، آن ظلمى كه به مردم شد، آن ظلمى كه به نظام اسلامى شد، آن هتكى كه از آبروى نظام در مقابل ملتها به وسيله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى بعضى انجام گرفت، اينها همه را نديده ميگيرند،

فرضاً مسئله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى فلان حادثه را، زندان كهريزك را، يا قضيه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى كوى را قضيه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى اصلى دوران بعد از انتخابات تا امروز قلمداد ميكنند؛ اين خودش يك ظلم ديگر است."

30436_607

جمعه ۲۰ شهریور:

رهبر معظم انقلاب در روز شهادت امیرالموئمنین علیه السلام، در خطبه های نماز جمعه تهران،طی سخنان بسیار مهمی درباره ی جریان های سیاسی مختلف، جذب حداکثری و دفع حداقلی را سیاست نظام در قبال جریان های مختلف کشور اعلام کردند و افزودند:

" نظام تا جایی که مجبور نباشد با، جریانی برخورد نمی کند بنابراین اگر کسی و جریانی دنبال خشونت نرود، برای بر هم زدن امنیت و آسایش جامعه تلاش نکند، با مبانی نظام معارضه نکند و دنبال دروغ و شایعه سازی نباشد، در فعالیت ها و ابراز عقاید خود آزاد است."

05-17-2013 07-02-57

" همه مراقب باشيم كه نظام جمهورى اسلامى – كه نظام اسلامى است، نظام دينى است، مفتخر به اين است كه در قالب احكام دين و اسلام و قرآن ميخواهد حركت كند – تبديل نشود به يك نظام بى‌‌‌‌‌اعتقاد به دين؛ به قول آقايان، يك نظام سكولار… نظام اسلامى بايد به معناى واقعى كلمه، اسلامى باشد و روزبه ‌‌‌‌‌روز به مبانى اسلام نزديكتر شود؛

 اين است كه گره‌‌‌‌‌هاى فروبسته را باز مي كند، اين است كه مشكلات را حل مي كند، اين است كه به جامعه عزت و اقتدار ميدهد، اين است كه طرفداران نظام جمهورى اسلامى را در همه جاى دنيا بيشتر خواهد كرد."

n00037319-s

"در بلواهاى بعد از انتخابات، مسلمانان كشورهاى مختلف اسلامى نگران بودند؛ پيغام مي دادند به آشنايان خودشان در اينجا، كه در ايران چه خبر است؟ اينها مي گفتند ناراحت نباشيد، نترسيد، جمهورى اسلامى قوى‌‌‌‌‌تر از اين حرفهاست. يك حكومتِ اينجورى است؛ دشمنانش آنهايند، دوستانش اينهايند. همه‌‌‌‌‌ى بدها و شمرهاى عالم با او دشمنند، همه‌‌‌‌‌ى مظلومان با او موافقند."

ایشان یک هفته مانده به روز قدس فرمودند: "روز قدس، روز متعلق به مسئله‌‌‌‌‌ى قدس است و ضمناً مظهر وحدت ملت ايران است. مراقب باشيد در روز قدس كسانى نخواهند از اين اجتماعات براى ايجاد تفرقه استفاده كنند. از تفرقه بايد ترسيد. با تفرقه بايد مقابله و معارضه كرد. تفرقه نبايد به وجود بيايد.

1%20(17)

آن وقتى ملت ايران ميتواند پرچم قدس را با افتخار بلند كند كه يكپارچه باشد. در طول اين سالها سعى كردند اين را هم به هم بزنند، اما بحمداللَّه نتوانستند؛ ان‌‌‌‌‌شاءاللَّه بعداً هم نخواهند توانست."

یکشنبه ۲۹ شهریور:

حضرت امام خامنه ای در خطبه های نماز عید فطر  به پخش تلویزیونی برخی دادگاه ها اشاره و خاطر نشان کردند اعتراف و اقرار هر متهم در دادگاه و در مقابل دوربین ها و بینندگان میلیونی،"شرعاً،عرفاً و عقلاً" حجت،مسموع و نافذ است اما سخنان متهمان درباره اشخاص دیگر، حجیت شرعی ندارد و مسموع نیست و از این طریق نیز نباید فضا را به تهمت و سؤ ظن آلوده کرد.
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)