تاريخ انتشار : 17 آوریل 2013 تعداد بازديد : 2176

 گام اول(پیش از انتخابات)


بسم الله الرحمن الرحیم

۸ آبان ۱۳۸۷

مقام معظم رهبری چندین ماه مانده به نام نویسی نامزدها، هشدار می دهند: "بعضى از افراد از حالا مسائل انتخابات را شروع كردند – با اينكه هنوز خيلى هم مانده، عجله كردند – اين مسائل انتخاباتى خيلى مهم است و اهميتش در نزديك انتخابات، از جهت حضور در عرصه‌ى انتخابات است؛ اما اهميت امروزش از جهت مشغول كردن افراد به يكديگر، گلاويز شدن با هم، بدگوئى كردن از همديگر و منصرف كردن ذهن‌ها از مسائل اصلى است. مراقب باشيد."

 

engaging-conversations

اول فرودین ۱۳۸۸

رهبر انقلاب با توجه به شایعاتی که سعی دارد حمایت ایشان از دولت را به میل خود تفسیر کند ، متذکر می شوند که این حمایت ها "ربطی به انتخابات ندارد و اعلام موضع انتخاباتی نیست".

ایشان همچنین افزودند: "كسانى كه براى انتخابات خود را نامزد مي كنند، بدانند كه انتخابات يك وسيله‌اى است براى بالا بردن توان كشور، براى آبرومند كردن ملت؛ انتخابات فقط ابزارى براى قدرت‌ طلبى نيست…

 انتخابات به فضل الهى و به حول و قوه‌ى الهى انتخابات سالمى است. من مى‌بينم بعضى‌ها در انتخاباتى كه دو سه ماه ديگر انجام خواهد گرفت، از حالا شروع كرده‌اند به خدشه كردن. اين چه منطقى است؟ اين چه فكرى است؟ اين چه انصافى است؟"

 

worth-engaging

۲۲ اردیبهشت ماه

امروز،  یعنی ۷ روز پس از اتمام نام نویسی نامزدها، رهبر انقلاب در سفر به استان کردستان فرمودند: "عزيزان من! انتخابات نزديك است؛ امروز يك ماه به روز انتخابات باقى است … از حدود يك سال پيش، دستگاه هاى تبليغاتى دشمنان ملت ايران، با يك شيب ملايمى شروع كردند عليه اين انتخابات حرف زدن و اقدام كردن و مطلب ساختن؛ دستگاههاى امنيتى‌شان هم مشغول شدند به خبرگيرى و گمانه‌زنى و پيشنهاد دادن. روى اين انتخابات حساسند."

us__none__security__security_video_mobile__300x200

ایشان نسبت به سیاه نمایی های نامزدهای انتخاباتی گلایه کردند و آن را نادرست خواندند و افزودند: "چیز هایی که انسان می شنود، باور نمی کند که از زبان نامزدها از روی صدق و صفا خارج شده باشد."

۲۵ اردیبهشت ماه

مقام معظم رهبری در جمع مردم کردستان، با یادآوری اینکه بنده نسبت به اشخاص هیچگونه نظری ابراز نمی کنم، خطاب به ملت فرمودند:

"کسی را برگزینید که درد کشور را بفهمد، درد مردم را بداند و از درد مردم احساس درد کند با مردم یگانه و صمیمی باشد، ساده زیست باشد و خود و خانواده و نزدیکانش از فساد و اشرافی گری و اسراف دور باشند."

۲۶ اردیبهشت ماه

حضرت آیت الله خامنه ای در مریوان فرمودند: "جوانهاى ما، اهل فكر ما، اهل فرهنگ ما تأمل كنند؛ مسئولين كشور به سمت سياستهاى اسلامى حركت كنند. اينى كه يا مسئولان ما، يا در دوره‌هاى انتخابات مثل وضع كنونى، نامزدهاى انتخاباتى ما براى جلب توجه ديگران حرف هاى غربى‌ها را تكرار كنند، اين هيچ امتيازى محسوب نميشود.

 امتياز اين نيست كه ما آن چيزى را بگوئيم كه غرب مى‌پسندد. اينها كسانى‌اند كه با فكر ايرانى، فكر اسلامى، هويت اسلامى و ايرانى مخالفند."

 

هویت اسلامی ایرانی

۲۸ اردیبهشت

رهبر انقلاب ضمن تبیین ویژگی های نامزد اصلح از مردم خواستند که در انتخابات ریاست جمهوری "مانع از سرکار آمدن کسانی شوند که بخواهند در مقابل دشمن تسلیم شوند و آبروی ملت را ببرند."

پنجشنبه ۱۴ خرداد

چند روز پس از برگزاری برخی از مناظرات تلویزیونی نامزدها از جمله مناظره احمدی نژاد و موسوی، امام خامنه ای در سخنرانی خود در حرم امام خمینی(ره) تاکید کردند: "بنده با مناظره و گفتگو و انتقاد مخالفتی ندارم ولی همه سعی کنند که در چهارچوب های درست شرعی و دینی انجام شود."

ایشان بیان داشتند: "دشمنان ملت، گاه انتخابات ایران را انتصاب می خوانند و گاه می گویند رقابت نامزدها بازی کنترل شده درون حکومت است و یا اینکه انتخابات حتما ًبا تقلب همراه  خواهد بود که البته هدف همه این تلاش ها،جلوگیری از مشارکت قوی مردم در انتخابات است."

 

entekhabat-azad-3

ایشان همچنین افزودند: "همه، از جمله طرفدار سر سخت و متعصب نامزدها،مراقب باشند که این علاقه مندی آنها، به اصطکاک و اغتشاش منجر نشودو دشمن از ایمان و آرمان آنها سوء استفاده نکند."

ایشان بار دیگر خاطر نشان کردند:" بنده یک رأی بیشتر ندارم که کسی آن را نمی داند ضمن اینکه به هیچکس نمی گویم که به چه نامزدی رأی بدهد یا ندهد."
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)