تاريخ انتشار : 7 آوریل 2013 تعداد بازديد : 6952

 ماهواره چه می گوید ؟؟؟


ماهواره چه می گوید ؟؟؟

امروزه ماهواره که محصول جامعه ی مدرن است، به سرعت وارد زندگی مردم شده و به صورت رسانه ای تاثیر گذار بر ذهن و اندیشه درآمده است. پایگاه اینترنتی نصر۱۹ با ارائه آمار و اطلاعات سعی در روشنگری و شناسایی نیات گردانندگان شبکه های ماهواره ای دارد .

با راه اندازی شبکه های ماهواره ای و رشد روزافزون آن در میان خانواده ها، افراد، بیشتر وقت خود را صرف تماشای این شبکه ها می کنند و به این طریق از هدفشان که همان مسائل بنیادین و اساسی زندگی است دور می شوند.
اغلب شبکه های ماهواره ای – چه فارسی زبان و چه غیر فارسی زبان – با ظاهری فریبنده وارد ذهن مخاطبانشان می شوند و  کم کم عقاید و الگوهای رفتاری خاصی را به مخاطب تزریق می کنند، آنها با عادی جلوه دادن روابط غیر شرعی میان زن و مرد در سطح جامعه سعی در تغییر الگوهای رفتاری دارند، الگوهایی که برمبنای اخلاقیات و یا عرف جامعه دینی تعریف نشده اند.
اکثر کشورهای غربی نیز با تکیه بر موضوعاتی چون روابط آزاد و بی قید و بی توجهی به تعهد خانوادگی در قالبهای مختلف و نیز نبود حجاب، می خواهند تصویری ساختگی از غرب و مردم آن به خورد جهانیان دهند و مردم را به سمت سطحی گرایی و مد پرستی بکشانند.
براساس آمار و ارقام موجود، اکنون موضوعات سه شبکه پربیننده فارسی زبان را که توسط  دولتهای بیگانه حمایت می شوند مورد بررسی قرار می دهیم.

Farsi12

gem

Zemzemeh1

بر خلاف رویکرد این شبکه ها و موضوعاتشان که عمدتاً زمینه ساز فساد در جامعه است شبکه هایی با برنامه های علمی و مفید نیز وجود دارد، ولی امروزه کمترین بهره از این شبکه ها برده می شود.
هم اکنون در کشورمان امکان تماشای ۱۸۰۰۰   شبکه ی تلویزیونی فراهم آمده است. همچنین با رسیورها و دیش های معمولی می توان تا نزدیک ۲۰۰۰ کانال ماهواره ای را درایران با کیفیت بالا دریافت کرد.
 بیش از ۸۵  درصد از شبکه های فعال ماهواره ای برنامه ها یی تولید می کنند که با سنت و فرهنگ ایرانی و اسلامی در تضادند و اثرات مخرب روحی و روانی بر مخاطب ایرانی می گذارند. لازم به ذکر است از میان شبکه های ماهواره ای که به آسانی در ایران قابل دریافت است، بیش از ۳۸۰ کانال خاص موسیقی وجود دارد که شبانه روز درحال پخش موسیقی، رقص، آهنگ های درخواستی و کنسرت هستند. عموم این برنامه ها آکنده از حرکات ضد اخلاقی است. علاوه بر شبکه های اختصاصی موزیکال، حدود ۱۲۰۰ شبکه هم در خلال برنامه های خود کلیپ ها و شوهای موزیکال پخش می کنند.
در حوزه ی کودک و نوجوان بیش از ۲۵۰ کانال ماهواره ای قابل دریافت در ایران است. ضمن اینکه بخش مهمی از برنامه های کانال های عمومی نیز به پخش برنامه های کودک و نوجوان اختصاص دارد.
این شبکه ها با پخش کارتون هایی که عموما در تضاد با اصول و عقاید اخلاقی ماست اقدام به فرهنگ سازی لیبرالی و اومانیستی در ذهنیت کودک و نوجوان ایرانی می کند و آنان را شیفته ی زندگی آمریکایی و غربی می نماید.
در حوزه ی مصرف زدگی و فرهنگ سازی پوشش و مد، حدود ۸۰ شبکه وجود دارد که مخصوص نمایش مد و لباس است، لباس هایی که رسما تبلیغ فرهنگ عریانی است. در واقع باید بدانیم که تبلیغ پوشش غربی صرفا به این کانال ها منتهی نمی شود و سایر شبکه های ماهواره ای نیز در متن برنامه هایشان بدان اقدام می کنند. همچنین برخی دیگر از این شبکه ها در قالب میان برنامه ها و آگهی ها مظاهر ضد اخلاقی را به شکل های گوناگون تبلیغ می کنند.

melli
یکی از اقدامات موثری که جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با چنین شبکه هایی انجام داده است، افزایش شبکه های رسانه ی ملی است. امید است که در آینده ای نزدیک با انجام اقداماتی از این دست و نیز افزایش کیفی محتوای برنامه های تولیدی از آثار تخریبی شبکه های بیگانه و ضد اسلامی کاسته و از رشد این شبکه ها جلوگیری شود.
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


 1. نقل قول گفت:

  سلام
  با تشکر از ارسال مطلب وبلاگتان به سايت “نقل قول”

  مطلب شما با لينک زير در سايت درج گرديد:

  http://naghleghol.ir/index.php/multimedia-2/541-%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%82%DB%8C-%D8%A7%D8%B4
  چشم به راه مطالب خوب شما هستيم

 2. نقی گفت:

  تشکر. انشاالله همیشه در عرصه جنگ نرم فعال باشید.

 3. حرف تو گفت:

  سلام و خدا قوت

  این مطلب شما در سایت “حرف تو” منتشر شد

  آدرس: http://harfeto.ir/?q=node/6836

  با لینک سایت حرف تو وبلاگ نویسان ارزشی را حمایت کنید

  در صورت تمایل هنگام به روز شدن وبلاگ خود، ما را مطلع سازید.

  هدیه سایت “حرف تو” به شما افسر جنگ نرم:
  امام صادق(ع) فرمود: اگر بنده در سوراخ حشره ای هم باشد، خدا روزی (مقدر شده) او را میدهد، پس در طلب روزی آرامش خود را حفظ کنید.

 4. کاربر گرامی سلام
  یادداشت شما در پایگاه خبری “ولی امر” باز نشر داده شد
  لینک مطلب شما درسایت:http://www.valieamr.com/Default.aspx?PageName=news&ID=2629&Language=1
  در صورت تمایل لینک سایت را به وبلاگ خود اضافه نمایید
  باتشکر

 5. مجاهد گفت:

  سلام عليكم
  باز نشر در مجاهد
  با درج لينك و لوگو ما را ياري كنيد
  ————–
  جهاد همچنان باقيست
  tjm.ir

 6. yoones گفت:

  این همه گفتی ولی نگفتی آخرش در این عرصه نقش صدا وسیما چیست
  فکر نکن!!!!راه حل اینجاست:در رسانه ملی می بایست رسانه های فارسی زبان را به تمسخر و به تحقیر کشید به طوری که دیگر برای مردم خوش ایند به نظر نیاید 🙂

  • میلاد گفت:

   راه حل این نیست برادر 😉
   تمسخرشبکهای ماهواره ای فارسی زبان توسط رسانه های ملی کار مناسبی نیست.
   چون مخاطبان چنین برداشت می کنند که رسانه های ملی آنقدر حقیر شده اند که دست به تمسخررسانه های بیگانه می زنند.
   به نظرمن رسانه های ملی باید برنامه هایشان راجذاب کنندو سطح کیفی آنها رابالا ببرند تا مخاطبان جذب چنین برنامه هایی شوندو کمبودی درآنها احساس نکنند.

 7. آیا می دانید می گه گفت:

  آیا می دانید در قبل از انقلاب هم فرستنده های ایران مانند برنامه های ماهواراره حالا بوده؟ (^)

 8. رشید گفت:

  به نظر من خوبه که ایران این کار را انجام داده ولی بیشتر من فکرمیکنم مهمتر از رشد فرهنگ ایرانیان به فکر اقتصاد خودش هستش چون برای دسترسی به این شبکه ها لازم به داشتن گیرنده های دیجیتال هست واز این طریق با فروش این دستگاها پول خیلی زیادی بدست می آورند واقعا اگر میتوانستند این چند شبکه های یک تا پنج را هم قطع میکردند تا همه بروند از دستگاه های دیجیتال استفاده کنند.در آخر اگر قراره برای رشد فرهنگ وبینش ما کاری بکنند این شبکه های تازه تاسیس را رایگان کنند بااین کار ارزش شبکه های دیگه را از جمله (شبکه قرآن) راپایین می اورند. (*)