تاريخ انتشار : 20 مارس 2013 تعداد بازديد : 3221

 عزت ملی – شرافت ملی زمینه ساز حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی


 

ایران عزیز و سرافراز ما کشوری است به قدمت تاریخ، به قدمت فرهنگ و تمدن بشری و به قدمت همه آنچه دستاوردهای بشری شناخته می شود. ما اینجاییم، هزاران سال است که اینجاییم، هزاران سال تمدن و فرهنگ و یکتاپرستی خود را با اسلام ناب گرفته از اهل بیت پیامبر گره زده ایم و در روزها و سالهای سخت ، تن و جان و روح و روانمان را صیقل داده ایم و چونان فولاد آبدیده از غرش و تلاطم موجهای خروشان هراسی نداریم، چون ناخدایی داریم باخدا که در روزهای سخت با امواج خروشان مبارزه کرده و نیک می داند که گرداب کدام سو است و ساحل آرامش در کدام جهت، ملوانانی داریم از جنس مردم و امیدی که هرگز نا امید نخواهد شد که اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ وَعَلَى اللَّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُؤْمِنُونَ ” (التغابن-۱۳)

گو اینکه در تاریخ گوشه هایی تاریک از ظلم و بیداد خودکامگان وطن فروش دیده می شود ولی هرگز این ملت زیر بار ظلم و بیداد نرفته است. خون دادیم ولی شرافت و عزت ندادیم. گو اینکه چشمان ما در طی ۲۰۰ سال گذشته جدا شدن بخش‌های زیادی از خاک میهن در جنگ با روس‌ها، پذیرش عهدنامه‌های ننگین ترکمانچای و گلستان، جداسازی بخشی از خاک کشور با یک تهدید توخالی انگلیسی‌ها، از دست دادن بحرین در سال ۱۳۵۰ و… را شاهد بوده و خون گریسته ولی ثابت کردیم که هرگاه حکام و رهبران از جنس این آب و خاک باشند از ذره ای خاک وطن نمی گذریم حتی اگر ۸ سال طول بکشد و تمام جهان در مقابلمان بایستد.هشت سال دفاع مقدس یکی از مصادیق عزت ملی و عزت نفس ما بود که با فداکاری و صحنه‌های ایثار خود را نشان داد.

امام بزرگوار ما با دمیدن روح عزت ملی و زنده کردن عزت نفس ایرانیان در چهار چوب ارزشهای اسلامی ، نوید بخش مسیری تازه در حرکت این فرهنگ و تمدن شد. ایشان خود مصداق بارز عزت و شرافت بود. ملت ايران با احساس عزتي که از امام آموخت توانست توانايي هاي خود را کشف کند و با چشم خود شاهد تحقق بسياري از وعده هاي الهي از جمله غلبه مستضعفين بر مستکبرين باشد. عزتی که نمود آن در تمامی عرصه های نظام اسلامی نمایان و قابل ردگیری است.

پیام نوروز 92

امام ما با تأکید بر احياي روح عزت ملي، فرهنگ ما مي توانيم را در عمق جان ما نهادینه کرد. و سبب ساز پیشرفتی همه جانبه در عرصه های گوناگون مادی و معنوی همچون آزادي، عدالت، آباداني و اعتلاي اخلاقي شد و ایران ما به الگویی محسوس و واقعی در شاخص های پیشرفت تبدیل شد تا نه تنها بتواند بر همه چالشهاي سياسي، نظامي، امنيتي و اقتصادي که با هدف از بين بردن نظام اسلامي، طراحي و اجرا شد، غلبه کند، بلکه اندیشه ای تأثیرگذار بر تحولات منطقه ای و جهانی باشد.

شاخص های فراوانی در مسیر پیشرفت ایران ما به دست آمده است و همه نتیجه افزایش عزت ملی و شرافت میهنی ما است. شاخص هایی همچون :

– خدمات عمراني و آباداني وسیع و مستمر ، طراحي و ساخت پيچيده ترين کارخانه ها و صنايع .

– رشد علمي کشور که براساس گزارش هاي علمي مراکز بين المللي، رکورد ۱۱ برابر متوسط جهانی را ثبت کرده است.

– یکی از پیشرفته ترین کشورها در زمينه هايي همچون هسته اي، نانو، سلولهاي بنيادي، هوافضا و زيست فنآوری .

– مردم سالاري مستمر و درخشان به ویژه برگزاری ده انتخابات رياست جمهوري و آغاز به کار ۹ دوره مجلس بدون حتي يک روز تأخیر .

– در سالهای بعد از انقلاب هيچ حادثه سياسي، امنيتي و هيچ تهديد نظامي نتوانسته است روند پر شکوه مردمسالاري را مورد خدشه قرار دهد.

– زنده بودن انگيزه ها وشعارهاي انقلاب و برگزاري شورانگيز و پر نشاط جشنهای پيروزي انقلاب اسلامي در همه سالها .

– و …

اینک که در آغازین ساعات سال ۱۳۹۲ قرار داریم و توسط مقام عظمای ولایت سال ۱۳۹۲ ، سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نام گرفته است ، آرزو داریم که عزت و شرافت ملی ما سبب ساز حماسه های سیاسی و اقتصادی شود .

امروز پرچم عزت ملی ایران در دست پر قدرت رهبری قرار دارد که موقعیت‌شناسی و شجاعت ایشان، کشور را از تنگناها و بحران‌های مختلف به سلامت عبور خواهد داد.

در زمینه‌ی امور سیاسی، كار بزرگ سال ۹۲، انتخابات ریاست جمهوری است؛ كه در واقع مقدرات اجرائی و سیاسی، و به یك معنا مقدرات عمومی كشور را برای چهار سال آینده برنامه‌ریزی میكند. ان‌شاءالله مردم با حضور خودشان در این میدان هم خواهند توانست آینده‌ی نیكی را برای كشور و برای خودشان رقم بزنند. البته لازم است هم در زمینه‌ی اقتصاد، هم در زمینه‌ی سیاست، حضور مردم حضور جهادی باشد. با حماسه و با شور باید وارد شد، با همت بلند و نگاه امیدوارانه باید وارد شد، با دل پر امید و پر نشاط باید وارد میدانها شد و با حماسه‌آفرینی باید به اهداف خود رسید. با این نگاه، سال ۹۲ را به عنوان «سال حماسه‌ی سیاسی و حماسه‌ی اقتصادی» نامگذاری میكنیم و امیدواریم به فضل پروردگار، حماسه‌ی اقتصادی و حماسه‌ی سیاسی در این سال به دست مردم عزیزمان و مسئولان دلسوز كشور تحقق پیدا كند.     

پيام نوروزى امام خامنه ای  به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۲ 
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)