تاريخ انتشار : 20 مارس 2013 تعداد بازديد : 3366

 عزت ملی در کلام امام خامنه ای (مدظله العالی)


 

مجموعه بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره «عزت ملی» در بخش جستار پایگاه اینترنتی دفتر حفظ و نشر آثار ایشان منتشر شد. این مجموعه که شامل محتواهایی با محوریت مصادیق، علل و عوامل، تهدیدات و آسیب‌‌ها و تعریف و توسعه مفهومی «عزت ملی» است و همگی در طی ۲۲ سال گذشته از سوی رهبر معظم انقلاب تبیین و ترویج شده، در ۲۴۸ فیش در اختیار کاربران قرار گرفته است.

www.khamenei.ir

به عنوان نمونه :

بيانات در دانشگاه افسرى امام على (عليه‌السّلام)  ۱۳۹۰/۰۸/۱۹ :

دانشگاه‌هاى ارتش جمهورى اسلامى ايران كانون علم و جهاد است. آنچه انسان روزبه‌روز بيشتر احساس مي كند، عطر معنويت و تدين و ايمانى است كه در اين دانشگاه‌ها استشمام مي شود؛ اين جاى خرسندى است، جاى خوشحالى است. دانشگاهى از جهات علمى، فعال؛ دانشجويان علاقه‌مند، اساتيد خوب، فرمانده‌اى كه خود يك چهره‌ى علمى است؛ علاوه‌ى بر اين، فضاى آمادگى‌هاى مجاهدانه‌ى مؤمنانه؛ رزمايش و آموزشهاى رزمى در هواى گرم ماه رمضانِ مرداد ماه و تير ماه؛ روزه گرفتن جمع زيادى از دانشجويان دانشگاه در همه‌ى هفته‌ها – هفته‌اى يك روز و بعضى بيشتر؛ اين اطلاعى است كه من دارم – اينها چيزهائى است كه نه در كشور و ميهن ما، در دنياى اسلام، در ميان نيروهاى مسلح، بى‌سابقه است. اينها آفريده‌ى همت بلند ملتى است كه بر برافراشتن پرچم ايمان و اسلام و ديانت، همت گماشته است. نيروهاى مسلحى كه براى خدا، در راه خدا و براى آرمانهاى الهى درس ميخوانند، آموزش مى‌بينند، زحمت مي كشند، خود را آماده مي كنند و هنگامى كه فرصت مجاهدت و دفاع دست بدهد، با فداكارى وارد ميدان مي شوند، عزت اسلام و مسلمين اند، عزت كشورند.

شما عزيز و عزتمنديد. عزت شما از دو جهت است: يكى از اين جهت كه در راه علم، در راه جهاد و با زلال معنويت و ايمان، جوانىِ ارجمند خودتان را مي گذرانيد؛ اين عزت است. «و للَّه العزّة و لرسوله و للمؤمنين»؛ عزت متعلق به خدا و پيامبر و مؤمنان است. و شما با اين شيوه، در خيل مؤمنان داخليد.

جهت دوم اين است كه شما مايه‌ى عزت كشور خود و ملت خود هستيد. آن كشور و آن ملتى كه بتواند ثابت كند كه آماده است براى استقلال خود، براى حفظ هويت خود، براى آرمانهاى خود، براى موجوديت خود، ايستادگى كند و مردانه دفاع كند، عزيز است. عزت آن ملت را حتّى دشمنان در اعماق وجود خودشان تصديق مي كنند؛ اگرچه از روى عناد حاضر نباشند بر زبان بياورند. امروز عزت شما را – كه نوك پيكان استوارِ دفاع ملى هستيد – دشمنان شما هم تصديق مي كنند؛ بسيارى بر زبان هم مى‌آورند.

جهت دریافت تمام فیشها می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید :

 

http://farsi.khamenei.ir/keyword-print?id=1349

 
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


  1. ناشناس گفت:

    :-$ :-O (*) 😛