تاريخ انتشار : 5 سپتامبر 2012 تعداد بازديد : 6852

 پیامک های عرفانی


بسم الله الرحمن الرحیم

یک پند مختصر گاهی افراد را از دره هلاکت به قله سعادت میرساند و او را از درون دگرگون میسازد و خوشا به سعادت کسانی که در این دگرگونی سهیم هستند چرا که نه تنها یک نفر بلکه نسلی را حیات بخشیده اند، و بر طبق قرآن چه پاداش عظیمی است برای کسی که انسانی را حیات بخشد پس گویی چون کسی است که همه انسان ها راحیات بخشیده و هدایت کرده است.و اما حال در میان انبوه پیامک های سرکاری،طنز و عاشقانه ، پیامک های اخلاقی و عرفانی نیز میتواند هم زمینه تحول خودمان را فراهم کند و هم زمینه تحول دیگران.تا خدا بنده نواز است چه نیاز/میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمتا زمانی که به عشق خدا کار نکنی خلیفة الله که نیستی هیچ، جاگیر هم هستی! کرم ابریشم برای پروانه شدن است و انسان برای آدم شدن. 

با خداوند انسی داشتم التماس کردم که سر خلقت در چیست؟ به من فهماندند که سر خلقت احسان به خلق است”شیخ رجبعلی خیاط“هو معکم اینما کنتم” من با شمایم هر کجا که باشید…خداوندا دست هایم خالی است و دلم غرق آرزو ها،یا به قدرت بی کرانت دستانم را توانا گردان یا دلم را از آرزوهای دست نیافتنی خالی کن.“یابن آدم!تفرق لعبادتی،املاء قبلک عنی/ای فرزند آدم!برای عبادت من ،خودت را(از هر چیزی)فارغ کن،تا دلت را از خودم پر کنم.” حدیث قدسیهر وقت بین تو و خدا فاصله بیفته اون فاصله رو شهوت پر میکنه.تمام عبادت ما عادت است کاش بی عادتی عادت کنیم.“بنده من از من اطاعت و فرمان برداری کن تا تو را مانند خود یا مثل خود بگردانم” حدیث قدسیچو بید بر سر ایمان خویش میلرزم/همه از بیگانه و من از خویش میترسمخدایا بین من و گناه سیم خاردار بکش وسطش رو هم مین گذاری کن.عقل جز وی عقل را بد نام کرد/کام دنیا مرد را ناکام کرد/چون ملایک گوی لا علم لن/تا بگیرد دست تو علمتنا“برای نماز باید انتظار کشید اما نماز را نباید معطل کار دیگر کرد”پیامبر اکرم صل الله علیه و آله“هی نگو دلم اینطور میخواهد دلم آن طور میخواهد ببین خدا چه میخواهد!” شیخ رجبعلی خیاطبا تمام وجود گناه کردیم اما نه نعمت هایش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اگر اطاعتش کنیم چه میکند!میوه هنگام کمال می افتد بر هنگام زوال،میوه باشیم یا برگ؟عشق یعنی غرق دین داری شدن/با خدا در کوچه ها راهی شدن/عشق یعنی شب نشینی با خدا/تا شوند غرق تو دیگر مردمانمحبت خالص یعنی محبت بی دلیل که آن هم مخصوص خداست خاصانه دوستت می دارم خدا…خدایا به آنچه دادی تشکر و به انچه ندادی تفکر و به آنچه گرفتی تذکر که داده ات نعمت و نداده ات حکمت و گرفته ات امتحان.“قیمت تو به اندازه خواست توست اگر خدا را بخواهی قیمت تو بی نهایت است و اگر دنیار ا بخواهی قیمت تو همان است که خواسته ای” شیخ رجبعلی خیاط برگرفته شده از سخنی از امام علی علیه السلام
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


 1. dieta گفت:

  در این فکر بودند که دیدند مردی در حال عبور است و کت به تن داشت. باد گفت که من می توانم کت آن مرد را از تنش در بیاورم. خورشید گفت پس شروع کن. باد وزید و وزید. با تمام قدرتی که داشت به زیر کت این مرد می کوبید، در این هنگام مرد که دید نزدیک است کتش را از دست بدهد، دکمه های آن را بست و با دو دستش هم آن را محکم چسبید. باد هر چه کرد نتوانست کت مرد را از تنش بیرون بیاورد و با خستگی تمام رو به خورشید کرد و گفت: عجب آدم سرسختی بود، هر چه تلاش کردم موفق نشدم، مطمئن هستم که تو هم نمی توانی. خورشید گفت تلاشم را می کنم و شروع کرد به تابیدن. پرتوهای پر مهر خورشید بر سر مرد بارید و او را گرم کرد. مرد که تا چند لحظه قبل با تمام قدرت سعی در حفظ کت خود داشت دید که ناگهان هوا تغییر کرد. با تعجب به خورشید نگریست، دید از آن باد خبری نیست، احساس آرامش و امنیت کرد. با تابش مدام و پر مهر خورشید او نیز گرم شد و دید که دیگر نیازی به اینکه کت را به تن داشته باشد نیست بلکه به تن داشتن آن باعث آزار و اذیت او می شود. به آرامی کت را از تن بدر آورد و به روی دستانش قرار داد. باد سر به زیر انداخت و فهمید که خورشید پرعشق و محبت که بی منت به دیگران پرتوهای خویش را می بخشد بسیار از او که می خواست به زور کاری را به انجام برساند قوی تر است. مثل خورشید باش عشق و محبت را بدون هیچ انتظاری به دیگران ببخش.

  • فقط خدا گفت:

   سلام
   ماکه نتونستیم اسم انگلیسی شما رو بخونیم؛شما هم فارسی رو پاس بدار جانم؟
   خیلی خوب بود.
   صلوات

 2. ناشناس گفت:

  (W) (F)

 3. زهرا گفت:

  خیلی عالی بودن (F) (F) (F) (W)