تاريخ انتشار : 11 سپتامبر 2012 تعداد بازديد : 3410

 صدا،دوربین،حرکت!(شهید جهان آرا)


بسم رب الشهدا

صــــــدا   دوربین حرکت

از حرف   تـــــــــا  عمـــل

www.nasr19.ir

ص__________________د_____________________ا

“انقلاب بیش از هرچیز برای ما یك ابتلای الهی و یك آزمایش تاریخی و اجتماعی است و در جریان این ابتلا باید رنج، محرومیت، مصایب و ناملایمات را با آغوش باز بپذیریم و در برابر آشوبها و فتنه‌ها با خلوص و شهامت بایستیم و از طولانی شدن این ابتلا و افزایش سختیها و ناملایمات نهراسیم، زیرا علاوه بر اینكه خود را از قید آلودگیهای شركین و وابستگی ها، پاك و خالص می‌كنیم، انقلابمان و حركت امت شهید پرور، عمیق تر و استوارتر می‌شود و از انحراف و شكست مصون می‌ماند.”

دور_________________________________________بین

“آقای اکبری حاکم شرع خرمشهر، قطعه زمینی به محمد داد و گفت: «وام هم به شما تعلق میگیرد؛ شما این زمین و وام را بگیرید و خانه ای برای خودتان بسازید.» میدانست که محمد مشکل مسکن دارد. محمد با من صحبت کرد و گفت:«من به خاطر کارم نمیخواهم زمین بگیرم. این قطعه زمین را میخواهم به دو نفر از عرب های خرمشهر بدهم که واقعا مستضعف هستند و آنان را میشناسم.» محمد با طرح این موضوع میخواست موافقت مرا هم بگیرد. من حرفی نداشتم. زمین را تقسیم کرد و به آن دو نفر عرب خرمشهری داد.”

(همسر شهید محمد جهان آرا)

ح_____________ر______________ک_____________ت

سردار سرلشكر پاسدار، شهيد سيد محمد علی جهان‌آرا،جوانترین فرماندار ایرانی شهر خرمشهر همانی که نامش با آزادی خرمشهر،مقاومت خرمشهر،غیرت  خرمشهر، مسجد جامع خرمشهر و نوحه معروف “ممد نبودی ببینی ” گره خورده است، بر اثر سقوط يك فروند هواپيمای “سی-۱۳۰ اهواز به مقصد تهران” که حامل بدن مطهر شهدا  و مجروحين بود به شهادت رسید.محمد خرم دل کمک خلبان بازمانده، نحوه  سانحه را این چنین تعریف می کند«پس از ترک اهواز همه چیز مرتب بود تا حدود ساعت ۸ شب به نزدیک کوه‌های حسن آباد قم رسیدیم. در این زمان سیستم برق هواپیما به طور کامل از کار افتاد و تاریکی همه جا را فراگرفت و تنها چراغ‌های حرم عبدالعظیم دیده می‌شدند. بر اثر قطع برق موتورهای هواپیما نیز خاموش شدند و سیستم هیدرولیک هدایت از کار افتاد…»

آری گوارا باد شهادت  بر تو، که مقاومت ۳۵ روزه ی رشادانه ات با  تفنگ ام یک گاراند در برابر زره پوش های سنگین ارتش عراق هنوز غرور هر ایرانی است و بر قلب ها حک شده است…
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)