تاريخ انتشار : 30 آگوست 2012 تعداد بازديد : 5763

 خودکشی


خودکشی

با نزدیک شدن به سنین بلوغ و طلیعه نوجوانی و جوانی ، بحران ها و مسائلی دغدغه ذهنی افراد شده و آنها را به شدت درگیر خود می کند . چالش هایی همچون شخصیت ، بلوغ و جنسیت ، توجه افراطی به پوشش و صورت ظاهری ، بروز تفکرات ، سعی در القاء نظرات به دیگران و … که همه و همه همچون شمشیر دو لبه در جهت نیل به سمت و سوی تکامل فرد می تواند مفید و یا مضر باشد . شاید یکی از بارزترین مسائل این دوره پدیده بلوغ و جنسیت است که بنابر خلقت متفاوت مذکر و مونث ، در این ویژگی نیز ، تفاوتهایی از قبیل سن آغاز بلوغ یا واکنشهای نسبت به آن وجود دارد .

استمناء یکی از گناهان کبیره است که بر آن وعده عذاب داده شده و عملی است که مبتلایان به آن دچار بیماریها و مضرات روحی و جسمی شدیدی می شوند از جمله : شهامت و شجاعت را از دست می دهند ، در حواس پنجگانه دچار اختلال شده به طوریکه دید چشم به شدت کاهش پیدا کرده و قوه شنوایی ضعیف می شود و به طور مداوم صداهای ناهنجار در گوش خود می شنوند ، قوای جسمانی به شدت تحلیل رفته و کم خونی ، رنگ پریدگی ، ضعف حافظه ، سستی و بی حالی ، لاغری و ضعف ، کج خلقی و عصبانیت و هزاران مرض شناخته شده و پنهان را به دنبال دارد . البته بنا بر قوه جسمانی افراد بروز این علائم ممکن است از لحاظ زمانی متفاوت باشد اما دیر یا زود همه معتادان به این عمل شنیع را در بر خواهد گرفت . مبتلایان به استمناء به سبب آنکه اشتهای خوبی ندارند و عمل خودارضایی نیرو و قوت زیادی از آنان می گیرد ناچاراً ضعیف البنیه هستند و جسمشان توانایی مبارزه با آفتهای بیرونی را ندارد و مستعد بیمار شدن هستند .

در ادامه می توانید کتاب پنج نکته مهم در باره خود ارضایی را که به قلم ابوالقاسم علیان نژاد دامغانی است ( به صورت pdf  ) را دریافت کنید . این کتاب شامل پنج فصل ( اصل حرمت استمناء ، معنای استمناء و مصادیق آن ، ضررها و مفاسد خود ارضایی ، مجازات آن ، راهکارهای پیشگیری و درمان خود ارضایی ) است برای آگاهی و اطلاع پیرامون خودارضایی و نیز چگونگی رهایی و دوری از آن بسیار مفید و کاربردی است .

کتاب را می توانید از اینجا دریافت کنید .
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


  1. karim گفت:

    ضمن تشکر از شما افسران جنگ نرم جالب بود.اگر مطالبی در مورد صیغه هم قرار دهید ممنون می شم

  2. فقط خدا گفت:

    این جور بحث ها اگر بصورت سلسله وار باشه بهتره!
    یعنی اینکه موضوع قطع نشه
    only God