تاريخ انتشار : 27 جولای 2012 تعداد بازديد : 2225

 اللهم عجل لولیک الفرج


فاجعه میانمار ریشه در اسلام ستیزی غرب دارد و هرچه مسلمانان در دنیا و علی الخصوص کشورهای مسلمان منطقه بر سر خواسته ها و آرزوهای خود بیشتر ایستادگی می کنند ، هجمه ها و حمله ها به آنان در سراسر جهان بیشتر می شود . ترس از تفکر رو به گسترش اسلام خواهی و ظلم ستیزی است که استکبار را چنان به دست و پا زدن انداخته که از خون اطفال و زنان و مردان بی گناه و بی دفاع نمی گذرد و برای ایجاد رعب و وحشت در دل مسلمین به چنین جنایتهایی دست می زند ، وگرنه چه دلیل دیگری برای کشتار  هزاران انسان فقیر و بیچاره که قدرت دفاع از خود را نیز ندارند ، وجود دارد . شایع شده که تصاویر منتشر شده از میانمار به نوعی از طرف خود مقامات دولتی و ارتش آن کشور است تا دیگر مسلمانان آن منطقه را وادار به ترک کشورشان کند و در حقیقت بخشی از جنگ روانی علیه مسلمانان است . الله اعلم . فجایعی از این دست رخ داده و متاسفانه باز هم تکرار خواهد شد تا زمانیکه حکام خود کامه برخی (بخوانید اکثر) کشورهای مسلمان در افکار و آرزوهای واهی خود غوطه ورند ، تا زمانیکه نهایت تلاش و تدبیر خود را آن موقع به کار می برند که بخواهند مقاومت لبنان را خلع سلاح کنند و یا با تروریستها بر ضد ایران و سوریه همکاری کنند و سرمست باده ای باشند که در کنار نتانیاهو و یا جرج بوش سر کشند .

اللهم عجل لولیک الفرج

نقبی به تاریخ می زنیم و جملاتی از بیانات امام خامنه ای را مرور می کنیم . بیاناتی که متعلق به دیروز و امروز نیست بلکه به تاریخ ۱۳۷۰/۱۲/۱۴ ایراد فرموده اند و قطعاً هشداری برای امروز بوده است . امیدوارم که درس بگیریم و اتحاد و همدلی خود را بیش از پیش افزایش دهیم تا مجبور نباشیم ۲۰ سال دیگر ، سخنان امروز ایشان را مرور کنیم و از سر ناراحتی و غضب – همچون امروز – لب به دندان بگزیم .

” امروز جريان ظلم در دنيا ، حقيقتاً يك جريان بى‌سابقه است . امروز اين قدرتهاى بزرگ با وسايل تبليغاتى همه‌گير و با امكاناتى كه حق را به صورت باطل و باطل را به صورت حق جلوه مى‌دهد ، در دنيا مسلطند ؛ قدرتهايى كه براى ارزشهاى انسانى و الهى ذره‌يى ارزش قائل نيستند و به آن اعتنايى ندارند ؛ چه كسى مى‌خواهد در مقابل اينها بايستد و مطلب حق را بيان كند؟ ببينيد امروز در دنيا چه مى‌كنند و چه‌قدر ملتها – بخصوص ملتهاى مسلمان – مظلوم واقع مى‌شوند ؛ آن وقت آقايان مى‌نشينند و دم از طرفدارى از حقوق بشر مى‌زنند و شرم هم نمى‌كنند . اين وضع مردم مظلوم فلسطين است با آن فشارهايى كه حكومت غاصب صهيونيستى بر آنها وارد مى‌كند ؛ كه در خانه‌ى خودشان هم نمى‌توانند براحتى زندگى كنند و آزادانه رفت و آمد نمايند . اين وضع مردم لبنان است ؛ اين وضع مسلمانان كشمير است ؛ اين وضع مسلمانان مستضعف بيچاره‌ى ميانمارى است كه دهها هزار نفر از آنها امروز با بدترين وضع در بنگلادش زندگى مى‌كنند . نمايندگان ما به آن‌جا رفتند و آمدند و خبرهايى به ما دادند كه واقعاً خواب از چشم انسان مى‌پرد ! (۱) چه‌قدر امروز دنيا نسبت به حقوق بشر – به معناى واقعى – بى‌اعتناست ! مگر در دنيا صدايى از كسى بلند شد ؟! يك مشت چكمه‌پوش دهها هزار مسلمان ميانمارى را با فجيع‌ترين وضع از خانه‌ى خودشان بيرون كردند ؛ بچه‌ها و زنان و مردانشان را كشتند ؛ اموالشان را غارت كردند ؛ هر كس توانسته جان خودش را بردارد ، فرار كرده ؛ در دنيا هم كسى به كسى نيست ؛ نه سازمان ملل حرفى مى‌زند ، نه كميته‌ى حقوق بشر فريادى مى‌كشد ، نه صليب سرخ جهانى احساس مسؤوليتى مى‌كند ، نه اين كنفرانسها و مؤسسه‌هاى دروغى دفاع از حقوق بشر و دفاع از صلح و غيره حرفى مى‌زنند ؛ كأنه اينها انسان نيستند ! اين ، دشمنى دنيا را با اسلام و مفاهيم و ارزشهاى اسلامى نشان مى‌دهد ؛ اين نشان مى‌دهد كه چه‌قدر نسبت به انسان بى‌اهتمام و بى‌اعتنايند و آنچه كه درباره‌ى حقوق بشر و اين‌گونه تعبيرات مى‌گويند ، حربه‌يى سياسى است ؛ براى اين‌كه كسى را در جايى بكوبند ؛ كسى را بزرگ كنند ؛ دولتى را تضعيف كنند و مردمى را از صحنه خارج نمايند .

مسائل مسلمانان ميانمارى را اصلاً بكلى كأن‌لم‌يكن فرض مى‌كنند ؛ چرا ؟! مگر جرم اينها چيست ؟! جرم اينها اين است كه مسلمانند . آنها با اسلام دشمنند و از اسلام مى‌ترسند . امروز كار به جايى رسيده است كه مبارزه‌ى با اسلام ، زير پوشش انجام نمى‌گيرد ! در الجزاير تصريح مى‌كنند كه ما با گرايشهاى اسلامى مبارزه مى‌كنيم ! الجزاير يك كشور اسلامى است ؛ وقتى در آن‌جا اين‌طور بگويند ، شما از دولتهاى غيراسلامى و ضداسلامى، ديگر چه انتظارى داريد ؟! “

بخشی از بیانات در ديدار جمعى از روحانيون – ۱۳۷۰/۱۲/۱۴


(۱)  در آذرماه سال ۱۳۷۰ در اجراى اساسنامه‌ى « شوراى نظامى اعاده‌ى نظم و قانون » كه تصريح بر تبديل ميانمار به يك كشور كاملاً بودايى داشت ، فشارهاى نظاميان دولت ميانمار بر مردم مسلمان اين كشور – كه افزون بر دو ميليون نفراز جمعيت اين كشور را شامل مى‌شدند – آغاز و منجر به مهاجرت بيش از يكصد هزار نفر از آنان به كشور بنگلادش شد . مهاجران مسلمان در اردوگاههايى در جنوب شرقى كشور بنگلادش و در شرايطى بسيار نامساعد استقرار يافتند .
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)