تاريخ انتشار : 11 می 2012 تعداد بازديد : 15732

 کوثر


روز جمعه بيستم ماه جمادى الثانى سال پنجم بعثت است.در محله “زقاق العطارین” (کوچه عطارها) شهر مکه در خانه خدیجه کبری،خانه ای که مملو از شمیم آیات روح بخش قرآن است و منزلگاه وحی،سرور زنان عالم پا به عرصه وجود می نهد.

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّا أَعْطَيْنَاكَ الْكَوْثَرَ     فَصَلِّ لِرَبِّكَ وَانْحَرْ      إِنَّ شَانِئَكَ هُوَ الْأَبْتَرُ

بانویی که چهار زن زیبا و بلند بالا به نامهای ساره همسر ابراهیم و آسیه همسر فرعون و مریم دختر عمران و صفورا دختر شعیب و ده فرشته مقرب الهی وظیفه به دنیا آوردن ایشان را برعهده داشتند و جز اینان چه کسی را لیاقت چنین کاری است .
بانویی که تمام عالم هستی به وجودش مباهات می ورزد و یکی از پنج نور مقدسی است که خلقت و نعمت را دلیل اند . ام ابیها . پدر بزرگوارش چنان او را می ستاید که خشنودی و رضای حضرت حق یا ناخرسندی و دشمنی پروردگار عالم را در دوستی یا دشمنی با وی بیان می فرماید و او را به عقد کسی در می آورد که هم سنگ اوست و اگر نبود علی بن ابیطالب علیه السلام ، هیچ کس لیاقت همسری فاطمه زهرا سلام الله علیها را نداشت .
معصومه ای که انسانیت را به کمال رساند و در سایه تربیت سید الانبیاء و در کنار سید الاوصیاء به درجه ای رسید که امام ائمه شد . صدیقه ای که موجب احترام و افتخار خاندان نبوت و رسالت است و سراسر زندگی کوتاه و پر ثمرش مملو از بروز جلوه های ملکوتی و جبروتی حضرت حق است . طاهره ای که یاور پدر بود در انجام تکلیف الهی و هدایت امت ، با این که خیلی زود از نعمت مادری پاک و مهربان همچون خدیجه کبری محروم شد اما بزرگوارانه صبر و تحمل کرد و شد مادر پدرش . مرضیه ای که بزرگترین نماد مظلومیت علی علیه السلام است و اولین شهید ولایت و والاترین معلم مدرسه عشق و ارادت به حضرت حق و افتخار شیعه به آن است که در ولایت پذیری الگویی دارد همچون فاطمه سلام الله علیها که لجوج ترین انسانهای معاند با اهل بیت وقتی به ایشان میرسند چاره ای ندارند جز سکوت و …
پایگاه اینترنتی نصر ۱۹ ولادت زهرای مرضیه را به پیشگاه امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف و نائب ایشان ، ولی امر مسلمین ، امام خامنه ای و کلیه دوستداران خاندان نبوت تبریک و شادباش عرض می نماید .
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


 1. یاس نرگس گفت:

  سلام
  واقعا عالی بود

 2. نقی گفت:

  شرمنده اهل بیتیم

 3. با سلام.
  عالی بود.
  بیش از پیش موفق باشید.
  التماس دعا.

 4. محمد جواد حسن پور غربالی تبریزی گفت:

  (فَتَبارَكَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخالِقِينَ)
  بزرگ و پر بركت است خدايى كه بهترين خلق كنندگان است
  بهترین و اولین و آخرین سلام و رحمت و برکات الله تبارک و تعالی بر این انتخاب آفریدکار فاطمه زهرا (س)