تاريخ انتشار : 30 آوریل 2012 تعداد بازديد : 7790

 هدیه ای برای معلم


اگر دنبال کادوی مناسبی برای روز معلم می گردید شاید بهتر باشد از خود معلم ها راهنمایی بگیرید .

 

هدیه ای برای معلم

مطمئناً هدایایی نظیر کارت ها یا تابلوهای ارزان قیمت مختلف با مضمون معلم عزیزیم ، روزت مبارک و … می تواند کافی باشد ولی فکرش را بکنید که یک معلم با تجربه چند تا از این کارت ها و تابلوها در خانه دارد ! وقتی معلم ها نظر خود را درباره هدیه هایی که تا به حال دریافت کرده اند بیان می کنند ، مشخص می شود کادوهایی که از صمیم قلب اهدا شده اند نزد معلمین بسیار ارزشمند تلقی می شوند.
کافی است فقط تشکر کنید
بسیاری از معلمان می گویند بهترین هدایای دریافتی شان در واقع فقط یک تشکر ساده یا جمله ای مبنی بر سپاسگزاری بوده است . هیچ گاه ارزش قدردانی و تشکر را دست کم نگیرید ، به ویژه اگر در حضور همگان انجام شود . یک نامه تشکر آمیز و با دید مثبت ، که رونوشت آن نیز به مدیر مدرسه یا اداره منطقه ارسال شود هدیه ای فوق العاده به شمار می آید . یا فرضاً نامه قدردانی از معلم ، خطاب به سردبیر نشریاتی که در ارتباط با معلمین و مدارس چاپ می شود. یک معلم دبیرستان می گوید : نامه هایی که از صمیم قلب نوشته می شوند برای گیرنده نیز معانی عمیقی را در بر دارند. خیلی مهم است که والدین به ما بگویند چقدر به کار ما ارج می نهند . ما در شرایطی کار می کنیم که غالباً تشکری در کار نیست.
خودتان چیزی بنویسید یا درست کنید
عموماً کادوهایی که بچه ها با سلیقه شخصی خود درست می کنند به نظر معلم شان زیبا می رسد . عالم با تجربه ای می گفت : شاید باور نکنید ولی سبد حصیری کج و کوله ای را که یکی از شاگردانم در سال اول تدریسم به دست خودش بافته و به من هدیه داده بود تا چند سال بعد نگه داشتم و تنها زمانی کنارش گذاشتم که در اسباب کشی دیگر جای برایش نیافتم.
معلم دیگری را می شناسم که گزیده ای از کارت های دست ساز شاگردان سابقش را هنوز نگهداری می کند . او می گوید : با خواندن دست خط بچه ها که با کلام خاص خودشان بابت همه چیز از من تشکر کرده اند قلبم لبریز از شادی می شود.
اگر واقعاً می خواهید چیزی بخرید
بن های مخصوص خرید از فروشگاه های محصولات فرهنگی ( کتاب ، سی دی ، لوازم تحریر و… ) می تواند هدیه مناسبی باشد بخصوص که درآمد اکثر معلمان به آنها اجازه خرید کتبی را که دوست دارند نمی دهد . می توانید با افزودن یک کارت و نوشتن یکی دو جمله حاوی تشکر شخص دانش آموز و با امضای والدین ، این هدیه را به یادماندنی کنید .
هدیه ای برای تمام کلاس یا مدرسه
والدین می توانند با توجه به حرفه خویش ، کاری برای تمام کلاس یا مدرسه انجام دهند . ساختن یک کتابخانه چوبی برای کلاس ، یا تهیه وسایل کمک آموزشی که معلم نیاز دارد هدیه ای است که سود آن به همه می رسد.
اهدای هدیه به نام معلم
ممکن است معلم ها نخواهند خودشان چیزی بگیرند ولی قطعاً بدشان نمی آید چیزی به نامشان به مدرسه اهدا شود . هر مدرسه ای همیشه به وسایلی با قیمت های مختلف نیاز دارد . والدین می توانند با هماهنگی مدیر و با توجه به توان مالی خود ، وسیله مورد نظر را تهیه و آن را به نام معلم فرزندشان به مدرسه اهدا نمایند .
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


 1. سهیلا گفت:

  کااااااااااااااااااااااااااادوووووووووووووووووووووووووووو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (W) (W) (W) (W) (F) (F) (F) (U) (U) (U) (G) (G) (G) (G) (G) (G) (G) (G) (G) (G) (G) (G) (G) (G) (G) (G) (G) (G) (G)

 2. سارا خوشگله گفت:

  جالب بود ولي بعضي از معلم هاي عزيز ميگن فقط سلامتي شماهارو ميخايم :-S :-S :-S (U) راستي روز مادر به همه ي شما هايي كه از اين سايت ديدن مي كنيد مبارك با
  بببببباااااااددددددد (L) (W) (F) (^) (B) (G) (K) (E) (~) (&)

 3. ناشناس گفت:

  😛 🙁 :-$

 4. roya گفت:

  روز معلم بر همه معلمان عزیز مبارک (*) (*) (*) (W) (W) (W) (N) (N) (N) 😀 😀 😀 :-S :-S :-S (P) (P) (K) (K) (K) (L) (L) (L)

 5. roya گفت:

  روز معلم بر همه ی معلمان عزیزم و معلمان فداکار ما مبارک باد دوستتان داریم (L) (L) (L) (F) (F) (F) (Y) (Y) (Y) 😀 😀 😀 (G) (G) (G) (L) (L) (L) (K) (K) (K)

 6. سارا گفت:

  بسیار بد بود

 7. ناشناس گفت:

  :-O (Y) 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 (F) (F) (F) (U) (W) (W) (W) (W))