تاريخ انتشار : 30 آوریل 2012 تعداد بازديد : 5127

 معلم ، قافله سالار عشق


هر چند هر روز ، روز معلم است.اما دوازدهم اردیبهشت ماه شهادت استاد مطهری در تقویم ما روز معلم نامگذاری شده.تبریک وتهنیت به پیشگاه باغبانان سرافراز گلزار پرگل وریحان اندیشه واحساس یعنی معلمان وغنچه های نو شکفته وگلهای رنگارنگ و معطر این بوستان.

معلم غافله سالار عشق

معلمی عشق است ، هنر است ، سوختن و ساختن است . همچون شمع گداختن و روشنی بخشیدن است . معلم معمار بزرگ وادی شرافت است ، نه بازرگان گم گشته در بازار تجارت . معلم طلایه دار ایمان ، عشق ، ادب ، اخلاق و نزاکت است ، هر حرکت او از چشمان تیزبین و معصومانه ی شاگردانش مخفی نمی ماند .
ای عزیز مقدس ، که با تلاش و همت و ایثارگری ، نام و نشان در گمنامی یافته ای ، شكوه و عظمت این از خود گذشتگی و ایثار در قالب احساس پاك ، روح لطیف ، نگاه صادقانه و همت والای شما است که موفقیت و چشم انداز آینده نوجوانان و جوانان را تجلی می بخشد .
معلم ، با شمع وجودش ، یار و یاوری هست كه شاگردانش را از تنهایی و انزوا ، از تاریكیها و جهل ها رهانیده و با دست نوازشگر خویش بركالبد وجود آنها بهاری دلنشین نشانده و شأن خداوند و پیامبران را در وجود خود محقق ساخته .
هر چه هستی زیبا و بزرگوار هستی . معلم هستی ، عاشقی . خوشحالیم كه این موهبت الهی به شما ارزانی شده است تا مسیر هدایت را به ما بیاموزی و با پذیرش این مسئولیت ، نام خویش را در قالب واژه مقدس ” معلم” ثبت و ایمان را بر لوح جان وضمیرهای پاك حك و ندای فطرت را به گوش ما می رسانی و ما را بر مدار ارزشها و كرامت انسانی نگاه میداری .

روزت گرامی و مبارك باد
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


  1. مهدی شمشیری گفت:

    شکلات و کتاب