تاريخ انتشار : 15 آوریل 2012 تعداد بازديد : 3743

 سلام بر اول مظلوم عالم علی…


بسم رب الفاطمة الزهرا

السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة السلام علیک یا ایتها المظلومة المغضوبة السلام علیک یا فاطمة بنت رسول الله

چه زود خانه نشینت کردند علی! و چه زود هنوز عرق غسل پیامبر از پیشانی ات پاک نکرده ای، از جانب خودشان پیامت میدهند"خلیفه پیامبر و امیرالموئمنین ابوبکر را در پذیرش بیعت با او جواب ده۱" و تو مولای من چه مظلومانه جوابش میدهی"سبحان الله! چه زود بر پیامبر دروغ بستید! او (ابوبکر) و آنان که اطراف او هستند می دانند که خداوند و پیامبر غیر از مرا خلیفه قرار نداده اند،به خدا قسم زمان طولانی از پیمانتان نگذشته که آنان را فراموش کرده باشید به خدا قسم که او میداند این اسم(امیر الموئمنین)جز به من صلاحیت ندارد"

اما مولای من اینجا به گفته جناب عمر، همه بیعت کرده اند به جز تو و چهار یار وفادارت، سلمان، ابوذر،مقداد و زبیر ابن عوام آری همه بیعت کرده اند! خرده از مردم است همه ی آنهایی که اکنون سخنان غدیرشان را غلط بر زبان جاری میکنند"خیر، نشنیدیم و طبق فرمان خدا و رسولش حتی با قلب و جان و زبان و دستمان هم اطاعتت نمیکنیم!"

اینجا مردمانش از همان دستی که بیعت میدهند از همان دست هم بیعت پس میدهند! قرآن را به دست میگیری و میگویی" ای مردم من از زمانی که پیامبر صل الله علیه و آله رحلت نموده مشغول غسل او، و سپس جمع آوری قرآن بودم تا اینکه همه ی آن را در این پارچه جمع آوری نمودم.خداوند بر پیامبر صل الله علیه و آله آیه ای نازل نکرده مگر آن که آن را جمع آوری کرده ام،و آیه ای از قرآن نیست مگر آن که آن را جمع نموده ام،و آیه ای نیست مگر آن که برای پیامبر خوانده ام و تأویلش را به من آموخته است. این کار را کردم تا فردا نگویید ما از قرآن بی خبر بودیم  و بدین جهت که روز قیامت نگویید من شما را به یاری خویش نطلبیدم و حقم را برای شما یادآور نشدم،و شما را به کتاب خدا از ابتدا تا انتهایش دعوت نکردم"

اما جان میسوزد که تو را یاری ات نمی کنند هیچ، بلند فریاد میزند "کور شود چشمی که به جای خلیفه عمر، علی را بر فراز منبر ببیند۲"!  آری اکنون خوب کینه های جنگ بدر و خون های احد را که تا این زمان پنهان کرده بودند خالی می کنند!

مولای من! چرا شمشیر از نیام بر نمی کشی؟ تو شیر خدایی، تو حیدر کراری اما علی از سر غضبش سر عمرو بن عبدود نمیبرد او  از برای خدا شمشیر میکشد او یاور رسول الله هست و فرمان او را هنوز فراموش نکرده است "یا علی …تو نسبت به من همچون هارون نسبت به موسی هستی،تو از هارون اسوه و روش خوبی خواهی داشت آن هنگام که قوم هارون او را ضعیف شمردند و نزدیک بود او را بکشند، پس تو نیز به ستم و اتحادی که قریش بر ضد تو خواهند کرد صبر کن … هنگامی که موسی،هارون را جانشین خود در قومش قرار داد به او چنین دستور داد که:اگر گمراه شدند و هارون یارانی پیدا کرد با آنها جهاد کند و گرنه دست نگه دارد و جان خویش را حفظ کند و میان آنان اختلاف نیندازد۳"

دیدند دست علی را، شنیدند ندای من کنت مولا فهذا علی مولا را، دیدند و شنیدند و سبقت گرفتند برای بیعت با مولا "افتخار برایت باد،گوارایت باد،ای پسر ابی طالب ، خوشا به حالت ای ابالحسن اکنون مولای من و مولای هر مرد و زن مؤمنی شده ای۴" حال اما از آنجا که خدایت به تو صبر زیاد داده و به دشمنت روی زیاد فریاد میزند "بیعت کن، مگرنه تو را با ذلت و خواری می کشیم۵"

آری چه خوب به پیمانتان در خانه ی کعبه وفا کردید "اگر خداوند محمد را بکشد یا بمیرد امر خلافت را از اهل بیتش می گیریم۶" آری مولای من تو را خواهند کشت اما نه با شمشیر! توانش را ندارند! آخر خوب می دانند علی کیست!

خوب میدانند علی مرد میدان است،علی شیر کرار است،علی مولود کعبه است،علی فاتح خیبر است،علی قاتل عمرو است،علی ضربت افضل است۷،علی قرآن ناطق است،علی هارون احمد است،علی برادر رسول الله است۸،علی روزه دار سه روز بی افطار است،علی زنده کننده ی مردگان است۹،علی علمدار نبرد علیه کفار است، علی عاشق دیندار است،علی وضو گیرنده ی با نهر کوثر است۱۰،علی اولین مسلم است،علی اولین موءذن است،علی اولین نمازگزار است،علی الذين يقيمون الصلوة و يؤ تون الزكوة و هم راكعون است، علی نفس رسول الله است،علی قسم عظمی۱۱ است،علی صبر اعظم است،علی اخلاص محض است،علی مصداق آیه ی هل اتی است،علی اخی رسول الله فی دنیا و الاخرة است،علی حسنه فی دنیا و الاخرة است،علی ذکره یحمد نارا موصده ۱۲ است،علی آن است که خدای فرمود "ان تعدوا نعمت الله لا تحصوها"

و اما علی…

همسر فاطمه است!

علی..

عاشق فاطمه است!

خون علی در گروی فاطمه است،فاطمه را باید کشت! مونس و یاور حیدر زهرا! همدم و همسر حیدر زهرا! هستی  و نیستی و دار و ندارش زهرا،محرم سر الله ،محرم شاه عرب،حیدر کرار علی!

زهرا…

گفتند سرش را نمیتوانیم گرم کنیم اما دلش را که خوب میتوانیم سرد کنیم!

رفقا! امیرالمؤمنین، در جنگ احد که اکثر صحابه پا به فرار گذاشتند ایستاد، بیش از ۵۰ زخم برداشت اما بر زمین نیفتاد و از رسول خدا دفاع کرد اما چه کرد غم فاطمه با علی! که تا خبر شهادتش را به مولا دادند، مدهوش شد و از درب مسجد تا درب خانه برای اولین بار،چندین بار بر زمین افتاد…

سلام بر آنان که خدای سلامشان میدهد الْعَلِىُّ الاَْعْلى يُقْرِئُكَ السَّلامَ وَيَخُصُّكَ بِالتَّحِيَّةِ وَالاِْكْرامِ وَيَقُولُ لَكَ وَعِزَّتى وَجَلالى اِنّى ما خَلَقْتُ سَماَّءً مَبْنِيَّةً وَلا اَرْضاً مَدْحِيَّةً وَلا قَمَراً مُنيراً وَلا شَمْساً مُضَّيئَةً وَلا فَلَكاً يَدُورُ وَلا بَحْراً يَجْرى وَلا فُلْكاً يَسْرى اِلاّ لاَِجْلِكُمْ وَمَحَبَّتِكُمْ و لعنت خدا بر ظلم کنندگان بر این خاندان طیبه…


۱-سخنان جناب ابوبکر بعد از رحلت پیامبر

۲-سخن بزرگی اعرابی بعد از آنکه حضرت علی را در مسجد و  بر بالای منبر میبیند.

۳-سخنان حضرت رسول پیش از رحلتشان به امیرالمؤمنین

۴-سخنان جناب عمر در غدیر خم پس از معرفی حضرت علی به عنوان جانشین پیامبر

۵-سخنان جناب عمر پس از رحلت پیامبر و به بند کشیدن حضرت علی علیه السلام

۶-افشای پیمانی که آن پنج نفر در خانه ی کعبه با هم بستند و بر سر آن قسم یاد کردند توسط حضرت علی علیه السلام

۷-اشاره بهضربت حضرت علی علیه السلام در جنگ خندق بر عمروبن عبدود که به گفته پیامبر ضربت علي(ع) در روز خندق افضل است از عبادت جن و انس تا روز قيامت

۸-اشاره به عقد اخوت حضرت علی علیه السلام با پیامبر اکرم صل الله علیه و آله

۹-اشاره به زنده کرن دایی جوانی از قبیله بنی محزوم

۱۰-اشاره به وضوی حضرت با آب نهر کوثر که توسط جبرائیل برای حضرت از بهشت آورده شد.

۱۱-اشاره به آیه ی ۷۶ واقعه

۱۲-مصراعی از اشعار امام شافعی رهبر فرقه شافعیه اهل سنت در وصف امام علی علیه السلام به معنای"ذکر نام او آتش سوزان را خاموش میکند"
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)