تاريخ انتشار : 13 مارس 2012 تعداد بازديد : 8369

 بود،هست و خواهد بود!


بسم الرب الشهدا

دستم بند شد تا شب! رفیقمان تماس گرفت، گفت:

دست شما درد نکنه بابت مطلب شهداتون!!!خیلی زحمت کشیدید!

گفتم: به جان خودم وقت نکردم! برام کار پیش اومد، واقعا شرمنده ام! انشاالله فردا صبح مطلب رو میزارم. مشکلی که نیست؟!

آخر دو روز، قبل از بزرگداشت شهدا به من گفته بود یک پست آماده کن، حال از آنجا که گل پشت و رو ندارد جلوی رویتان میگویم، مانده بودم چه چیز بنویسم! قصد داشتم تا مثل خیلی از سایت ها که در همین جا موس همه شان را میبوسم وصیت نامه، شهدا آماده کنم بگویم شهید رضا پناهی چنین گفت،خرازی  چنان گفت و  همت که دیگر جای خود دارد تفحصی به این فضای مجازی زدم و خوشبختانه کاملا منصرف شدم!!!

نیاز به یک چیز نو داشتم، دلم اینطور میگفت، تا اینکه صبح یادم افتاد به متن طنزی که چند وقت پیش در یک وبلاگ خوانده بودم:

رهبر ما آن جوان ۱۳ ساله ای است که فیلتر شکن به خود میبندد و با سرعت ۵ کیلو بایت فیلم ۲ گیگابایتی دانلود میکند!!!

آن روز میخواستم برایش نظر بگذارم،انتقادش کنم،بگویم آخر مرد حسابی، با هر چیزی که مردم را نمی خندانند ولی،اما،خب، نشد! اما حال اینجا، و از آنجا که باز گل پشت رو ندارد پشت سرش میگویم، بلند هم میگویم:

خب باشد!قبول، این رهبر شما، انشاالله خداوند با همین محشورتان کند!!!

اما رهبر ما سوای رهبر شماست، اگر قرار به تبلیغات است که رهبر ما نیاز به تبلیغات ندارد چرا که اصلا خودش شده است سکوی تبلیغاتی! اما برای آنکه عدو نگوید ملت لال است، میگویم باشد ، بسم الله، این هم رهبر رهبر ما:

رهبر رهبر ما، رهبری بود، هست و خواهد بود که پیر خمین ما، در وصفش فرمود، او رهبر ما بود، هست و خواهد بود!

رهبر رهبر ما، رهبری بود، هست و خواهد بود که کتک میخورد، نه از ناز شست پدر، بلکه از ضرب سخت ساواک! به خاطر پخش اعلامیه های تنفیذ کننده حکم رهبر اش. آری او کتک خورده بود، هست و خواهد بود!

رهبر رهبر ما، رهبری بود، هست و خواهد بود که با دست خالی، کلی لباس و اسلحه  از عراقی ها به غنیمت گرفت. فرمانده گفت: کار خودت بود؟ من میگیوم! با جرات هم میگویم،کار خودش بود، هست و خواهد بود!

رهبر رهبر ما، رهبری بود، هست و خواهد بود، که نه در شاخ تهران،نه در ناز نعمت،نه با مچ بند سبز،نه در میدان فتنه بلکه در شهر قم،در روستای کوچک سراجه و با کمربند نارنجک و در میدان جنگ، بود، هست و خواهد بود!

رهبر رهبر ما، رهبری بود، هست و خواهد بود که فهمید پشت خط مقدم ماندن سود ندارد و پنج تانك عراقی فرار را بر قرار ترجیح میدهند،وقتی می فهمند او بود، هست و خواهد بود!

رهبر رهبر ما، رهبری بود، هست و خواهد بود که رهبر تو، نیش خند زد به خون او در حالی که او بود، هست و خواهد بود!

رهبر رهبر ما، رهبری بود، هست و خواهد بود که جانش نه گنجینه ترکش ها، بلکه گنجینه ی پرتو انوار اللهی بود، هست و خواهد بود!

رهبر رهبر ما، رهبری بود، هست و خواهد بود که خون داد برای رهبر تو،بدان که نیست میشود رهبر تو اما نترس چرا که او بود، هست و خواهد بود!

و از آن جهت به این هجمه میگویم بود، هست و خواهد بود که در ذهنت بماند بود،هست و خواهد بود و من تنها نیستم که میگویم بود،هست و خواهد بود بلکه رفقا و پروردگارش هم میگویند بود، هست و خواهد بود:

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ (۱)

چرخش به بالا میکنم، من کیستم؟! تصدیق میکنم خدایش را که میگوید بود، هست و خواهد بود:

وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُونَ (۲) آری او زنده بود، هست و خواهد بود!

وَلَوْ يَشَاءُ اللَّهُ لَانتَصَرَ مِنْهُمْ وَلَكِن لِّيَبْلُوَ بَعْضَكُم بِبَعْضٍ(۳) آری او امتحان شده بود، هست و خواهد بود!

وَلَئِن قُتِلْتُمْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَوْ مُتُّمْ لَمَغْفِرَةٌ مِّنَ اللّهِ وَرَحْمَةٌ خَيْرٌ مِّمَّا يَجْمَعُونَ(۴) آری او رحمت شده بود، هست و خواهد بود!

قُلْ هَلْ تَرَبَّصُونَ بِنَا إِلاَّ إِحْدَى الْحُسْنَيَيْنِ وَنَحْنُ نَتَرَبَّصُ بِكُمْ أَن يُصِيبَكُمُ اللّهُ بِعَذَابٍ مِّنْ عِندِهِ أَوْ بِأَيْدِينَا فَتَرَبَّصُواْ إِنَّا مَعَكُم مُّتَرَبِّصُونَ(۵) آری او خونش تضمین شده بود، هست و خواهد بود!

وَمَن يُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللّهِ فَيُقْتَلْ أَو يَغْلِبْ فَسَوْفَ نُؤْتِيهِ أَجْرًا عَظِيمًا(۶) آری او دارای پاداش عظیمی بود، هست و خواهد بود!

وَالَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَلَن يُضِلَّ أَعْمَالَهُمْ سَيَهْدِيهِمْ وَيُصْلِحُ بَالَهُمْ وَيُدْخِلُهُمُ الْجَنَّةَ عَرَّفَهَا لَهُمْآری(۷) آری او سعادتمند بود، هست و خواهد بود!

وَالَّذِينَ هَاجَرُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ ثُمَّ قُتِلُوا أَوْ مَاتُوا لَيَرْزُقَنَّهُمُ اللَّهُ رِزْقًا حَسَنًا وَ إِنَّ اللَّهَ لَهُوَ خَيْرُ الرَّازِقِينَ ۸ آری او برترین روزی را از خدا گیرنده بود، هست و خواهد بود!

فَالَّذِينَ هَاجَرُواْ وَأُخْرِجُواْ مِن دِيَارِهِمْ وَأُوذُواْ فِي سَبِيلِي وَقَاتَلُواْ وَقُتِلُواْ لأُكَفِّرَنَّ عَنْهُمْ سَيِّئَاتِهِمْ وَلأُدْخِلَنَّهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِن تَحْتِهَا الأَنْهَارُ ثَوَابًا مِّن عِندِ اللّهِ وَاللّهُ عِندَهُ حُسْنُ الثَّوَابِ (۹) آری او صاحب باغ و نهر روان بود، هست و خواهد بود!

فَرِحِينَ بِمَا آتَاهُمُ اللّهُ مِن فَضْلِهِ وَيَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِينَ لَمْ يَلْحَقُواْ بِهِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلاَّ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ (۱۰) آری او در حال شادمانی بود، هست و خواهد بود!

از روایت فتح برایت میگویم صدای گرم آوینی:

خرمشهر، از همان آغاز خونين شهر شده بود. خرمشهر، خونين شهر شده بود. آيا طلعت را جز از منظر اين آفاق مي‌توان نگريست؟ آنان در غربت جنگيدند و با مظلوميت به شهادت رسيدند و پيكرهاي‌شان زير تانك‌هاي شيطان تكه تكه شد و به آب و باد و خاك و آتش پيوست. اما… راز خون آشكار شد. راز خون را جز شهدا در نمي‌يابند. گردش خون در رگ‌هاي زندگي شيرين است. اما ريختن آن در پاي محبوب، شيرين‌تر… شايستگان آنانند كه قلبشان را عشق تا آن جا انباشته است كه ترس از مرگ جايي براي ماندن ندارد. شايستگان جاودانانند. حكمرانان جزاير سرسبز اقيانوس بي‌انتهاي نور، كه پرتوي از آن همه كهكشان آسمان دوم را روشني بخشيده است.

آری دیگر بس است “رهبر ما آن طفل سیزده ساله ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش ازصدها زبان و قلم ما بزرگتر است ، با نارنجک، خود را زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید”(۱۱)

راستی آیا رهبر تو  هنوز آن طفل ۱۳ ساله ای است که فیلتر شکن به خود میبندد و با سرعت ۵ کیلو بایت فیلم ۲ گیگابایتی دانلود میکند؟!

شاید حالت به هم خورد از این همه بود،هست و خواهد بود، اما اصلا برای آنکه حالت به هم بخورد میگویم، بود، هست و خواهد بود!!!

تهیه شده در سایت نصر۱۹


پی نوشت ها:

(۱)هرگز كسانى را كه در راه خدا كشته شده‏ اند مرده مپندار بلكه زنده ‏اند و نزد پروردگارشان روزى داده می‏شوند(۱۶۹ آل عمران)

(۲) و به کسانی که در راه خدا کشته می شوند ، مرده نگویید بلکه آنان زنده اند ولی شما در نمی يابيد(۱۵۴ بقره)

(۳)اگر خدا می خواست، از كفار انتقام می كشید و همه را بدون زحمت جنگ شما، هلاك می كرد، این برای آزمایش خلق نسبت به یكدیگر است.(۴سوره آل عمران)

(۴)و اگر در راه خدا كشته شويد يا بميريد قطعا آمرزش خدا و رحمت او از[همه] آنچه[آنان که گفتند اگر نزد ما[مانده]بودید نمی‏مردید و كشته نمی‏شدید]جمع می‏كنند بهتر است(۱۵۷آل عمران)

(۵)بگو آیا درباره ما جز یكی از دو نیكی را انتظار دارید. یا به شهادت می رسیم و یا پیروز می شویم. در هر حال خداوند خون شهید را تضمین كرده و آن را هدر نمی داند.(۵۲ سوره توبه)

(۶)كسی كه در راه خدا جهاد كند، و در راه خدا شهید گردد، یا پیروز شود، پاداش بزرگی به او عطا خواهیم كرد.(۷۴نساء)

(۷)كسانی كه در راه خدا كشته شدند، خداوند هرگز اعمالشان را ضایع نگرداند و آنان را به سعادت هدایت كند و امورشان را اصلاح نماید و به بهشتی كه قبلاً مقامات آن را به آنها شناسانده است، واردشان می سازد.(۴-۶محمد)

(۸)آنان كه در راه رضای خدا، از وطن هجرت نمودند و در راه دین خدا كشته شدند و یا مرگشان فرا رسید، البته خداوند، رزق و روزی نیكوئی در بهشت جاویدان نصیبشان میگرداند كه همانا خداوند بهترین روزی دهندگان است. خداوند به آنان در بهشت منزلی عنایت كند كه بسیار به آن راضی و خوشنود باشند.(۵۸ و ۵۹ سوره حج)

(۹) پس كسانى كه هجرت كرده و از خانه‏ هاى خود رانده شده و در راه من آزار ديده و جنگيده و كشته شده‏ اند بدهی هايشان را از آنان می‏زدايم و آنان را در باغهايى كه از زير [درختان] آن نهرها روان است درمی ‏آورم [اين] پاداشى است از جانب خدا و پاداش نيكو نزد خداست(۱۹۵ آل عمران)

(۱۰)به آنچه خدا از فضل خود به آنان داده است‏ شادمانند و براى كسانى كه از پى ايشانند و هنوز به آنان نپيوسته‏ اند شادى می‏كنند كه نه بيمى بر ايشان است و نه اندوهگين می‏شوند (۱۷۰ آل عمران)

(۱۱)سخنان امام خمینی(ره) بعد از شنیدن خبر شهادت شهید حسین فهمیده
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


 1. بسیجی گم نام گفت:

  سلام برادر ! خسته نباشید…

  احسنت واقعا متن زیبایی بود ، هست و خواهد بود…
  😉 😉

  میشه مطالبتون رو برای من هم ایمیل کنید لطفا…

 2. Ali Shahvali گفت:

  سلام. دست مریزاد. واقعا عالی بود
  التماس دعا

 3. سلام

  چگونه می‌توان خلیج فارس را نجات داد؟
  آرزوی اساتید حوزه و دانشگاه در سال جدید چیست؟
  شعار امسال؛ تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی+صوت
  براندازي نرم؛ مفاهيم ، تاريخچه و راهكارها
  استراتژی غرب برای تغییر ارزش‌ها، زگهواره تا …
  بدل‌سازی؛ پروژه‌ی جدید اسلام ستیزی غرب!

  مطالبی است که در صفحه نخست وبلاگ رزمنده مجازی وجود دارد
  استفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است .

 4. Negar.z گفت:

  ممنون خیلی عالی بود 🙂
  اگه میشه مطالبتونو برای ما هم ایمیل کنید
  بازم ممنون…

 5. ساجده گفت:

  بسیار بااقتدار ودندان شکن بود..واقعا خداقوت.انشا…جوانان این مرزوبوم هم قدر رهبر واقعی وهم قدرآن شهیدانی که رفتند تا مابمانیم را بیش از پیش بدانند.آمین..

 6. ناشناس گفت:

  فوووووووووق العاده بود
  خدا خیرتون بده