تاريخ انتشار : 9 فوریه 2012 تعداد بازديد : 2504

 پیشوای ششم


پیشوای ششم

تاریخ پر بار تشیع  که تاریخ پر حادثه ی اسلام واقعی است ، در هر برگ خود نمایشگر چهرهای راستین از انسان هایی است که هر یک در زمان خود کشتی نجات جامعه وچراغ راه گمراهان بودند . انسان هایی که ستارگانی بودند که در  زمان خود می درخشیدند .ستارگانی که از سلمان وابوذر آغاز وبه میرزاشیرازی وامام خمینی (ره) منتهی می گردد.

مولای مکّرم ما ، ششمین خورشید آسمان امامت ، به مقتضات وقت وموقعیت از درخشنده ترین این سلاله شد وتابش علومش چنان در نور احیاء کرد که پیشتر درخشش شرف وشجاعت حسینی ،اسلام را در خون تعدید داد …

ما جعفری مذهبیم وبه این نسبت افتختار می کنیم چرا که اگر اسلام ، اسلام محمد (ص) است پیام آن را در خون حسین (ع)وبیان آنرا در آموزش امام جعفر صادق (ع) باید دید واگر اسلام سردمداران زور وتوطعه علیه خاندان رسالت است ما افتخار می کنیم که مسلمان نباشیم .

امام بزرگوار جعفر بن محمد (ع)با نهضت علمی خود افق معارف اسلامی را آن چنان گسترش داد که دیگر توطعه های دربار خلیفاند نتواند جلوی فوران انوار معرفت را سد کند ؛ و می بینیم که یک نسل بعد از امام یعنی در  زمان هشتمین پیشوا امام علی بن موسی (ع) وقتی به نیشابور وارد   می شد هزاران هزار جان مشتاق با تمام وجود سرتا پا گوشند تا سخنی از پیشوای اسلام بنیوشند ، واگر این توفیق را مقایسه کنیم با زمانی که امام بزرگوار زین العابدین (ع) همراه اسرای خاندان نبوت به شام وارد می شد ، شامیان به تبلیغ  دربار خلافت آنان را بیگانگانی می پنداشتند که علیه اسلام قیام کرده اند ! و بُعد مکانی نیشابور ودمشق رانیز در نظر بگیریم . در می یابیم که نهضت علمی امام صادق(ع) تا کجا پیشرفته وتا چه حد  مؤثر بوده است

سفره علمی آن امام آن چنان گسترش داشته که بعداز گذشت ۱۳ قرن  هنوز دانشمندان زیادی از آن بهره میبرند وکتاب هایی نگاشته اند  واینها همه از نظر ما گوشه ای از فضایل امام(ع)  است چرا که هیچ خردمندی نمی تواند با ستایشی فیضی که برگی از نور آفتاب می برد مدعی شود آفتاب را توصیف کرده است :

مادح خورشید مداح خود است                                        که دو چشمم ونامرمد است
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)