تاريخ انتشار : 12 ژانویه 2012 تعداد بازديد : 7484

 و اینبار شهید احمدی روشن…


بسم رب الشهدا

بریزد خون ها را زندگی ما دوام پیدا می کند…

و اینبار شهادت احمدی روشن معاون بازرگانی سایت غنی‌سازی نطنز

شهید مصطفی احمدی روشن دانش‌آموخته دانشکده‌ مهندسی شیمی و نفت دانشگاه صنعتی شریف و معاون بازرگانی سایت هسته‌ای نطنز ساعت ۸:۳۰ صبح دیروز توسط یک ‌موتورسیکلت و با پرتاب دو بمب ثانیه‌‌ای مغناطیسی به داخل  ماشینش در خیابان سیدخندان به شهادت رسید.شهید احمدی روشن در سال ۸۰ و در دوران تحصیل خود در این دانشگاه در پروژه ساخت غشاهای پلیمری برای جداسازی گازها که برای اولین بار در کشور انجام می‌­شد، همکاری داشت روحش شاد.

تیتر ها:

ترور را با ترور پاسخ می دهیم.

آژانس مسئول مستقیم ترور احمدی روشن است.

آمریکا:هر گونه حمله به افراد بی گناه را محکوم می کنیم!

مقابله به‌مثل علیه آمران ترورها کمترین پاسخ است

۲۱ دی ۸۸؛ ترور دکتر مسعود علی‌محمدی، ۸ آذر ۸۹؛ ترور دکتر مجید شهریاری، ۸ آذر ۸۹؛ ترور ناکام دکتر فریدون عباسی دوانی، ۲ مرداد ۹۰؛ ترور داریوش رضایی‌نژاد و سرانجام ۲۱ دی ۹۰؛ ترور مصطفی احمدی روشن…

به گزارش رجانیوز،سیستم امنیتی و نظامی ایران در کشف شبکه‌ها و عناصر جاسوسی غرب و گروهک‌ها دستاوردهای قابل ملاحظه‌ای داشته و اشراف خوبی با تورهای امنیتی بر این شبکه‌ها و تحرکات‌شان در داخل و خارج از ایران دارد، اما با وجود مرزهای گسترده خاکی و آبی ایران آن‌هم با کشورهایی در همسایگی خود مانند افغانستان، پاکستان و عراق که خاک هر یک از این کشورها، محل استقرار و رفت‌وآمد جریان‌های متنوع تروریستی هستند، سرویس‌های جاسوسی غربی در ظرف دو سال گذشته به‌ویژه بعد از جریان فتنه، دست به ایجاد هماهنگی و همکاری میان گروهک‌ها زده و نوعی فعالیت‌های خراب‌کارانه “بین گروهکی” را که حاصل طراحی “بین سرویسی” (میان چند سرویس جاسوسی عمدتاً امریکا، اسرائیل، انگلیس و فرانسه) است، شکل داده‌اند.

به گزارش جام نیوز یک منبع امنیتی گفت: «با توجه به اطلاعات دریافت شده از مجید جمالی فش عامل ترور شهید علی محمدی که وابستگی اثبات شده به موساد دارد، جامعه اطلاعاتی ایران اکنون از موقعیت بسیار خوبی برای طراحی عملیات های مقابله به‌مثل در مقابل ترورهای انجام شده از سوی سرویس های غربی قرار دارد».

این منبع ادامه داد: «پاسخ ایران یک پاسخ فرامرزی و فرا منطقه ای است و از این راهبرد تبعیت می کند که هیچ‌کدام از آمران و مباشران این پروژه ها هرگز در هیچ نقطه ای نباید احساس امنیت کنند».

وی همچنین گفت: «ایران وارد دوران جدیدی از عملیات ویژه اطلاعاتی علیه دشمنان خود خواهد شد؛ امری که در آن مهارتی ویژه و منحصر به‌فرد دارد».

آژانس مسئول مستقیم ترور احمدی روشن است

مقامات و رسانه های ایران در واکنش به ترور “مصطفی احمدی روشن”گفته اند: درز عمدی اطلاعاتی از سوی نهادهای بین المللی نظیر آژانس بین المللی انرژی اتمی در کشته شدن او نقش داشته است.چرا که بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اخیرا با مصطفی احمدی روشن ملاقات داشته اند.

سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی در تماس تلفنی خبرنگار بی بی سی از اظهار نظر در این مورد خودداری کرد.

در همین حال آمریکا سریعا موضع بی طرفی گرفته به طوری که “ویکتوریا نولاند”، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، در واکنش به کشته شدن آقای احمدی روشن مدعی شد: کشورش هر گونه حمله به افراد بیگناه را محکوم می کند.
“ارین پلتن”،سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز با قاطعیت، دست داشتن آمریکا در کشته شدن وی را رد کرد و مدعی شد: ما همه انواع خشونت، از جمله این حادثه، را به شدت محکوم می کنیم.

 “کاظم جلالی”، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:این نوع ترورها نشان می دهد اطلاعاتی که از سوی جمهوری اسلامی به مجامع بین المللی داده شده در اختیار دشمنان قرار گرفته است.

آقای جلالی همچنین گفته است: در حالی که جایی مانند آژانس باید مورد اعتماد ملت ها باشد، چرا به نوعی اسرار ملت ها و دولت ها در اختیار تروریست ها قرار می گیرد.
سعید جلیلی، دبیر شورای امنیت ملی هم گفته است که آژانس نباید اسامی دست اندرکاران برنامه هسته ای ایران را فاش می کرد.

 در نوامبر سال گذشته میلادی و به دنبال انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، “علی اصغر سلطانیه” نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی با ارسال نامه ای برای “یوکیا آمانو” مدیرکل آژانس از گزارش او درباره برنامه های اتمی ایران انتقاد کرد.
آقای سلطانیه در آن نامه گفته بود که آژانس با انتشار اسامی دانشمندان و متخصصان ایرانی، آنان را در معرض ترور گروه های تروریستی و نیز سرویس های جاسوسی رژیم اسرائیل و آمریکا قرار داده است.

در نامه آقای سلطانیه همچنین آمده بود که اسامی دانشمندان و متخصصان ایرانی که طی بازرسی ها و مصاحبه ها، همکاری متعهدانه ای با آژانس داشته اند از مجرای آژانس به بیرون درز کرده و در فهرست غیرقانونی تحریم اتحادیه اروپا و شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفته است.

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی این فهرست ها را منبع اطلاعات نهادهای اطلاعاتی خارجی برای برنامه ریزی ترور پژوهشگران هسته ای ایرانی دانسته و گفته بود: جامعه بین الملل شاهد پدیده زشت جدید ترور دانشمندان و متخصصان هسته ای ایران به دست گروه های تروریستی تحت حمایت آمریکا و رژیم اسرائیل است.
نماینده ایران در این نامه همچنین گفته بود در گزارش اخیر آقای “آمانو” اسامی متخصصان و مکان های هسته ای ایران ذکر شده که این امر مغایر با قانون و توافقنامه جامع پادمان آژانس انرژی اتمی است.

رسوایی این ماجرا به‌حدی است که حتی خبرنگاران خبرگزاری‌های مشهور و یا گزارش‌گرانی که بر موضوع ایران تمرکز ویژه‌ای دارند نیز نتوانستند با انکار نقش امریکا و اسرائیل در ترور امروز از کنار آن بگذرند.

خبرگزاری رویترز در گزارشی از وین با اشاره به کشته شدن یک دانشمند هسته ای دیگر ایران در روز چهارشنبه به اظهارات برخی تحلیلگران و دیپلمات ها در این خصوص پرداخت. یک دیپلمات اروپایی در وین گفت: «فکر می کنم هدف از این اقدام ایجاد مشکل برای دولت و مردم ایران برسر برنامه هسته ای این کشور است. اما فکر نمی کنم به‌طور منطقی چنین اقداماتی بتواند از برنامه هسته ای تهران جلوگیری کند.»

 
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


 1. سلام گرامی یکی از پستهای شما را با اجازه در وبم گذاشتم التماس دعا

  • عبد النقی گفت:

   بسم الله
   علیک السلام!
   از اینکه ما را در انتشار مطالب یاری می کنید سپاس گذاریم.استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع از شیر مادرم حلال تره!
   یا علی مدد
   در پناه حق

 2. رفتند چه غریبانه………..
  کجایند مردان بی ادعا……………………….
  شهید شدن دانشمند عزیز کشورمان توسط گروهک………را به جامعه داشمندان مسلمان سراسر جهان تسلیت عرض مینماییم………….

 3. محمد صادق گفت:

  سلام. خدا خیرت بده ولی ایشون مهندسی شیمی خوندن.

 4. سلام
  جالب بود.موفق باشید.
  یا علی

  به او گفتم چرا از عشق می نویسی ؟

  گفت تا تو عاشقانه بخوانی .

  گفتم چرا گلها درون زمین مخفی شده اند ؟

  گفت برای اینکه یاد زمین همیشه خوشبو بماند .

  گفتم کرخه را یادت هست ؟

  گفت یادقبرهای کنده در آن بخیر .

  گفتم نخلهای کارون را یادت هست چه زیبا بودند ؟

  گفت عاشوراهایش زیباتر بودنند .

  گفتم طلائیه یادت هست ؟

  گفت با شقایقهای شنهایش آشنایم .

  گفتم سه راه شهادت ؟

  ناله ای زدوگفت آنجامیعادگاه هر عاشقی بود که با خدای خودش وعده شهادت می گذاشت. آنجا نقطه وصل آسمان به زمین بود. درآنجا ما شهید همت را بدرقه کردیم .

  گفتم دلم برای شلمچه تنگ است ؟

  گفت یاد ستاره های آسمانش بخیر . یاد شهید خرازی بخیر . یاد کربلای پنج بخیر یاد ندای یا زهرا(س) بخیر .

  گفتم فکه……………. ؟

  گفت خوشا آنان که رمل های گرم سجاده عروجشان شد .

  او رفت و من فریاد زدم کجا ؟

  گفتا : به خون.

  گفتم. کی؟

  گفتا: کنون.

  گفتم . چرا ؟

  گفتا. جنون .

  • عبد النقی گفت:

   بسم الرب الشهدا
   از اینکه مطلب مورد پسند شما دوست عزیز قرار گرفت خرسندیم اما بعد:

   « این نهضت باید زنده بماند و زنده ماندنش به این خونریزی هاست، بریزید خون ها را، زندگی ما دوام پیدا می کند. بکشید ما را، ملت ما بیدارتر می شود. ما از مرگ نمی ترسیم و شما هم از مرگ ما صرفه ندارید. نهضت ما زنده شد، در تمام اقشار ایران زندگی از سر گرفت»(امام خمینی رحمته الله)

 5. setayesh گفت:

  سلام به همگی
  منکه نمی شناختمشون ولی خدا بیامورزش اگه این اقا کشته شد تقصیر دولت ماست (I) چون برای همچین افراد مهمی حفاظت نگذاشته (I) یا یک شهرک که توش با اسم جعلی زندگی کنن دولت ما فقد از افراد مهم کار میخواد هیچ فکر امنیت نیست (I)

 6. ولی الله گفت:

  (F) (F) (F) لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین(علیه السلام) است(F) (F) (F)

  **************************************************************
  یا رسول الله ! با غروب آفتاب تو ، کعبه تا قیامت سیه پوش گشته و زمزم،اشک عزا به رخسار مکه می ریزد.
  یا رسول الله ! مثل تو دیگر در پهنه زمین تکرار نخواهد شد،اما با تکرار صلوات برتو ، نور حضورت را در قلب خود احساس می کنیم.
  یا رسول الله ! امروز ماتم سرای دل را به نام تو،سیه پوش کرده ایم و نام مبارک تو را با درود و تحیّت بر زبان جاری می سازیم.
  **************************************************************
  امام حسن (عليه‏السلام) فرمودند:
  لَوْ اَنَّ النّاسَ سَمِعوا قَوْلَ اللّه‏ِ عَزَّوَجَلَّ وَ رَسولِهِ لاََعْطَتْهُمُ السَّماءُ قَطْرَها وَ الاَْرْضُ بَرَكَـتَها وَ لَمَا اخْتَلَفَ فى هذِهِ الاُْمَّةِ سَيْفانِ وَ لاََكَلوها خَضْراءَ خَضِرَةً اِلى يَوْمِ القيامَةِ؛
  اگر مردم سخن خدا و پيامبرش را می ‏شنيدند، آسمان بارانش را و زمين بركتش را به آنان مى ‏بخشيد و هرگز در اين امّت ، اختلاف و زدوخورد پيش نمى‏ آمد و همه از نعمت سر سبز دنيا تا روز قيامت ، برخوردار مى ‏شدند.
  امالى طوسى، ص ۵۶۶، ح ۱۱۷۴ .
  ____________________________________________________________
  با سلام و ارادت
  رحلت حضرت محمد(صلی الله علیه و آله وسلم) شهادت رهبران دین حضرت امام حسن مجتبی (علیه السلام ) و حضرت امام رضا (علیه السلام) را به صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه) ، نائب برحقش امام خامنه ای و شما عزیزان مسلمانان تسلیت عرض می نمایم.
  من الله التوفیق
  صلوات
  (W) (W) اللهم صلی علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم (W) (W)
  **************************************************************
  ولایتمداران بم http://velayatmadaran-bam.blogfa.com

 7. حمید گفت:

  لعنت خدا بر آدمهای ضعیف نفس اینها با خدا مشکل دارند انشا الله خدا به ایرانیان کمک کند و پرچم انبیا و امامان و اولیا را به استزاز در آورد ;-(

 8. مهتاب گفت:

  مصطفی هم رفت…آری او هم اینجایی نبود…

 9. روایت اسرائیلی از ترور دانشمندان هسته ای ایران
  http://mostazafin.tv/latest-video/video/1053_