تاريخ انتشار : 5 دسامبر 2011 تعداد بازديد : 7471

 چرا قیام امام حسین(ع) پایدار مانده است؟


چرا قیام امام حسین(ع) پایدار مانده است؟

همه ی ما معتقدیم که قیام امام حسین (ع) پایدار ترین و جاودانه ترین  قیامی است که تا به حال جهان به خود دیده است که بعد از گذشت هزار و چهارصد سال هنوز که هنوز است آن شور  وانگیزه ی خود را از دست نداده است و مردم به عزاداری مشغول می شوند و برای آن حضرت مراسم عزاداری وسینه زنی به راه می اندازند اما سوالی این جا مطرح می شود که چرا جنگهایی مثل جنگ بدر که در آن جگر حمزه را از سینه اش در آوردند و یا جنگهای خونین دیگر که درآن جنگها بسیاری از مردم کشته شده اند این این چنین  جاودانگی نداشته اند ؟

آنچه ما شنيده ايم اين است كه حركت سيدالشهدا(ع) براي مبارزه با ظلم، دفاع از شرف و ناموس و دفاع از اهداف و ايمانش بود و اگر همين مقدار را هم درست درك كنيم، تاحد زيادي به اهميت اين حركت پي مي بريم؛ ولي اينها قدم هاي اوليه در اين راه است. ارزش كار سيدالشهدا(ع) با هيچ كار ديگري در عالم قابل مقايسه نيست. هر چند دفاع از آب و خاك و شرف و ناموس بسيار مقدس است و كسي كه در راه دفاع از آنها كشته شود ثواب شهيد را دارد؛ اما اين انگيزه ها كجا و انگيزه سيدالشهدا(ع) در كربلا كجا؟ او انگيزه اي بسيار والاتر از اينها داشت. ما زماني مي توانيم ارزش واقعي كار حسين(ع) را دريابيم كه اهميت و ارزش دين را به درستي درك كنيم؛ ولي ارزش گذاري ما براي دين هم به اندازه فهم خودمان است و رفتار ما نشان مي دهد كه چه ميزان براي دين ارزش قائليم. كساني معرفتي صحيح از ارزش دين دارند كه حتي كوچك ترين احكام دين را رعايت مي كنند. امام حسين(ع) آن چنان ارزشي براي دين قائل بود كه كسي مثل فرزند برومندش، علي اكبر و برادر بزرگوارش اباالفضل العباس(ع) را در راه آن فدا كرد؛ شخصيت هايي بي نظير، با فضيلت و كمال كه بعد از ائمه معصومين(ع)

همتايي برايشان نمي توان يافت. كسي حاضر باشد چنين كساني را پيش چشمش به نامردي و ناجوانمردي به شهادت برسانند! اين فداكاري براي اين است كه سيدالشهداء(ع) ارزش واقعي دين را مي داند و چنان ارزشي براي دين خدا قائل است كه حاضر است حتي كساني مثل علي اكبر و ابوالفضل(ع) و عزيزان ديگري كه در عالم بي نظير بودند، فدا شوند تا دين بماند.
حال چه کسی از یک به هزارحا ظر است که  خود و عزیزان خود را فدای دین  کند تا دین بر جا بماند  حال ما که خود را شیعه ی می دانیم این چنین  خود را فدای دین می کنیم تا  دین اسلام که کامل ترین دین هاست باقی بماند ؟  

ما كه بر سر خوان بي كران حسيني نشسته ايم بايد اول سعي كنيم معرفت مان و عشق مان را به حسين(ع) زياد كنيم و بعد سعي كنيم تا جايي كه مي توانيم و استعداد و ظرفيتش را داريم شباهتمان را به امام حسين(ع) زياد كنيم.
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


 1. محمد گفت:

  صلی الله علیک با ابا عبدالله الحسین(ع)

  وبسایت “سنگر کتاب” شهرستان جهرم راه اندازی شد :

  http://sangareketab.blogfa.com/

  انشا ءالله در آینده ای نزدیک این سنگر به صورت عملی شروع به فعالیت خواهد کرد .

  سنگر کتاب از مجموعه سنگرهای “جبهه فرهنگی سبکبالان” شهرستان جهرم میباشد که چندی است به صورت خودجوش و بدون حمایت دولتی وارد عرصه فرهنگی شده است .

 2. مـحــرّم آمــده دل غــرق خونه
  زمان حزن هـر پـیـر و جـوونه
  بیادت‌ای حسین اشکم به گونه
  چکـد ازهـردوچشمم دونه دونه
  بـه شـوق کـربلایت این دل من
  زنـد پـرپـر خـدا این رو میدونه
  بـود عـشـق تـو اندر سینه من
  همیـشه نـام زیبـات بـر زبـونه
  زعـهـد کـودکـی من عهد کردم
  مــدال عــشــق تــو در بـمونه

  ایام سوگواری و شهادت سالار شهیدان و یارانش را تسلیت عرض میکنیم!
  اللهم عجل لولیک الفرج!!! به امید دیدار یاعلی التماس دعا

 3. سلام همسنگر
  وب فعال و پر محتوایی دارین،خسته نباشید
  لازم دانستیم حضور خود را در این عرصه به اطلاع همسنگران بسیجی خود برسانیم تا با هم فکری هم گامی محکمتر در پاسداری از خون شهدا برداریم
  منتظر حضور گرمتان هستیم
  یا حق

 4. elham گفت:

  درتاریخ جنگهای زیادی رخ داده است مانند جنگ تحمیلی عراق و ایران ولی چرا قیام امام حسین اینقدر پایدار بوده است و همه عزاداری میکنن ؟