تاريخ انتشار : 24 آگوست 2011 تعداد بازديد : 3325

 همسران پیامبر ۲


ادامه مطلب شماره ۱

طبق نقل های صحیح تاریخ مهمترین چیزی که ابابکر و عمر در غائله سقیفه برای کسب خلافت برای خویش به آن استناد کردند همین خویشاوندی با رسول خدا (ص) بود و این قرابت سببی را علتی برای سزاوارتر بودن خویش برای تولیت امر مسلمبن و جانشینی رسول خدا (ص) معرفی کرده اند .

البته حضرت امام علی علیهم السلام در این مورد نیز از ایشان به رسول اکرم (ص) نزدیک تر است چرا که حضرت چه سببی و چه نسبی با پیامبر اعظم (ص) خویشاوند است . خلاصه کلام اینکه ازدواج رسول اکرم (ص) با دختران دو خلیفه اول فضیلتی برای ایشان به حساب نمی آید و همین طور ازدواج عثمان با دختران پیامبر اکرم (ص) به او نوری نمی بخشد .

در اینجا باید بگوییم که در کتب معتبر اهل سنت روایاتی درباره ی نحوه ازدواج پیامبر (ص) با بعضی از این زنان ذکر شده که چهره حقیقت را روشن تر می نماید و از آن مهمتر این است که در قرآن کریم درباره همسران رسول خدا (ص) تعابیر گوناگونی وجود دارد که در اینجا جا دارد به بعضی از این آیات اشاره کنیم .

خداوند عزوجل در سوره ی احزاب این گونه می فرماید :

ای پیامبر به زنانت بگو اگر شما اراده دنیا و زیور آنرا کرده اید بیایید تا مهر شما را بدهم و همه را به خوبی و خرسندی طلاق دهم .

و اگر طالب خدا و رسول او هستید و مشتاق آخرت می باشید پس همانا خدا به نیکوکاران شما زنان اجر عظیم عطا خواهد کرد .

ای زنان پیغمبر هرکس از شما به کار زشتی اقدام کند او را دو برابر از دیگران عذاب کنند و این بر خدا آسان است . و هرکی از شما مطیع فرمان خدا و رسول باشد و نیکو کار شود پاداشش را دو بار عطا کنیم و برای او روزی نیکویی فراهم کنیم .

ای زنان پیامبر شما مانند دیگر زنان نیستید اگر پرهیزکار باشید .(ترجمه ی آیات ۲۸ تا ۳۲ )

 

این مطلب ادامه دارد . . .
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


  1. محمد گفت:

    😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 عالی