تاريخ انتشار : 30 آگوست 2011 تعداد بازديد : 7453

 مبارزه با حجاب


نوع پوشش حجاب یکی از اصول حقوق بشر در نوع پوشش است و در واقع زمانی که این نوع پوشش همراه عقیده باشد باز هم تابع آن است . ولی انگار فرانسوی ها به دنبال جلوگیری از نوع پوشش حجاب در این کشور هستند .

به دنبال صدور قطع نامه در مورد ممنوعیت حجاب روبنده ، پارلمان فرانسه قانون ممنوعیت استفاده از حجاب روبنده را در اماکن عمومی برای زنان مسلمان تصویب می کند.

حجاب

 

بنابر این گزارش در صورت مخالفت در برابر این قانون  افراد مجرم (زنانی که از حجاب روبنده و هر حجاب دیگری استفاده کنند که صورت آنان را بپوشاند) جریمه ی نقدی خواهند شد . به گفته ی الجزیره پیش بینی ها حاکی از آن است که نمایندگان پارلمان این قانون را به رقم مخالفت احزاب سوسیالیست تصویب خواهد کرد .

الجزیره در ادامه می افزاید: کشور فرانسه بیشترین اقلیت مسلمان را در اروپا دارد که تعداد آنها به پنج میلیون نفر می رسد .

پارلمان فرانسه پیش از این با قطع نامه ای دیگر راه را برای تصویب قانونی در منوعیت استفاده زنان از انواع روبنده ها در اماکن عمومی فرانسه هموار کرد. بر اساس گزارش ها ،«نیکلا سارکوزی» رئیس جمهور فرانسه شخصا خواستار و پی گیر ممنوعیت کامل و رسمی استفاده زنان مسلمان از هرگونه پوشش صورت است .

حجاب

ممنوعیت حجاب در آذربایجان

ممنوعیت حجاب در کشوری که بیش از ۹۰ درصد آن را مسلمانان تشکیل داده اند یاد آور ماجرای تلخ کشف حجاب در دوران رضا خان است . اما تحرکات و اعتراضات مردم آذربایجان ، نسبت به این اقدام دولت هم جای خود دارد و نشان دهنده ی اعتقاد راسخ آن ها در باره ی دین و ملزومات آن است .

با توضیع اعلامیه بین ساکنان برخی مناطق شهر باکو ، پایتخت جمهوری آذربایجان وارد مرحله ی جدیدی شد.

به گزارش خبر گزاری آذری (سلام نیوز) توزیع این اعلامیه ها با هدف محکوم کردن دستور «مسیر مردان اف» وزیر آموزش و پرورش این کشور برای ممنوعیت حجاب در مدارس باکو انجام شد .

در این اعلامیه ضمن محکومیت این حکم ضد اسلامی روی تصویر وزیر آموزش و پرورش جمهوری آذربایجان خط کشیده شده است .

در این اعلامیه تصریح شده است که هرکس حق دارد بر اساس اعتقادات خود لباس بپوشد و تحصیلات خود را ادامه دهد اما در کشور ما این حقوق نقض شده است .

همچنین تصمیم دولت جمهوری آذربایجان برای محروم کردن دانش آموزان محجبه از ادامه ی تحصیل در مدارس این کشور در ماه های اخیر منتقدان بسیاری داشته است .

حجاب
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


  1. مریم گفت:

    واقا برای این دولتا متاسفم
    مرسی برای مطلب عالی بود

  2. حسام گفت:

    زیباییتان را فقط برای همسرتان ارائه دهید … نه برای هیچکس دیگر (L)