تاريخ انتشار : 29 آگوست 2011 تعداد بازديد : 2165

 خاطرات توپ فوتبال


با یک شوت بلند پرتم می کنند وسط میدان . توی هوا که چرخ می خورم چشمم می افتدبه نمایشگر کامپیوتر استادیوم :۲۰/۸/۲۰۱۱

سن و سالم دارد می رود بالا . همین روزها است که زمزمه ی خداحافظی ام از میادین فوتبال را راه بیندازند .پدربزرگ خدا بیامرزم شب های زمستان برای ما قصه تعریف می کرد . می گفت که اصل و نسب هرچیز به یک جایی می رسد . مثلا ورزش های رزمی مال کشورهای شرق آسیا است ٰالمپیک مال یونان است و آتن . اصل و نسب فوتبال هم می رسد به انگلستان . انگلیسی ها خودشان می گویند برای اولین بار فوتبال را در جنگ و با سر یک اسیر اسکاتلندی بازی کرده اند.

فوتبال

 پدر بزرگ می گفت قوانین فوتبال را یک انجمن انگلیسی در سال ۱۹۸۶ درست کردند و بعدها فوتبال محبوب همه شد. البته همان وقت ها هم کسانی بودند که می گفتند فوتبال مال چینی ها است و آن ها ۳۴۰۰ یال قبل از میلاد فوتبالیست بوده اند و فقط به آن می گفتند:«تسوکو». پدربزرگ می گفت بالاخره در سال ۱۹۰۴ کشورهایی مثل هلند و بلژیک و فرانسه همراه با خود انگلیس برای فوتبال فدراسیون بین المللی راه انداختند و اسمش را گزاشتند «فیفا». اولین رئیسش را هم خوب به یاد داشت :«رابرت کوئرین»

البته پدربزرگ رابی صدایش می کرد . غیر از رابی فرانسوی ،«هوشمن»هلندی هم خیلی برای فوتبال جان کند. تا الآن هشت بار رئیس فیفا عوض شده و الآن هم که دست «سپ بلاتر»است.
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)