تاريخ انتشار : 8 آگوست 2011 تعداد بازديد : 6119

 ورزش پینت بال


پینت بال در ایران:

ورزش پینت بال به طور رسمی از سال ۱۳۸۲زیر نظر فدراسیون ورزش های همگانی فعالیت خود را آغاز نموده و با احداث باشگاه پینت بال توچال در سال ۱۳۸۴(به عنوان اولین زمین مسابقاتی در ایران)بهترین شرایت فراهم شد تا تیم های کشورمان وارد رقابت های آسیایی شوند و در طی سه دوره حضور به ترتیب با کسب مقام های سوم، اول ، اول و در نهایت قهرمان سال ۲۰۰۶ آسیا گرددند.

پینت بال

 با توجه به پیشرفت های حاصله در این مدت کوتاه توجه علاقه مندان زیادی به این ورزش جلب گردید که در حال حاضر حدودا پنج باشگاه فعال در ایران وجود دارد که عبارتند از: نمک آبرود، مشهد،اراک، کرمان و قزوین در شهرستان ها و باشگاه های توچال انقلاب ،سولار در تهران.

پینت بال

خلاصه بازی:پینت بال ترکیبی از بازی های بچه گانه گرگم به هوا و قایم باشک بازی است اما خیلی بیشتر مبارزه طلبی و مغلطه بازی دارد . همچنین دارای فرمت های مختلف بازی است. به طور معمول تعدادی بازی کن به دو گروه تقسیم می شوند و«تسخیر پرچم»را بازی می کنند . تعداد بازی کنان در هر تیم می تواند از ۲تا۵یا۷نفر تا ۱۰۰۰نفر در هر طرف متغییر باشد که با توجه به ابعاد زمین محدود می شود. هدف، تسخیر پرچم دشمن و آور دن آن به سمت خود است البته اگر در این میان با گلوله های ژلاتینی مورد اثابت قرار نگیرد؛ چنانچه در زمان تعیین شده ، تیمی نتواند پرچم تیم حریف را تصاحب کند، تعداد بازی کنان داخل زمین ملاک برنده بودن می باشد.

Paintball
تاريخ انتشار : 5 آگوست 2011 تعداد بازديد : 690

 ورزش پینت بال


پینت بال در ایران:

ورزش پینت بال به طور رسمی از سال ۱۳۸۲زیر نظر فدراسیون ورزش های همگانی فعالیت خود را آغاز نموده و با احداث باشگاه پینت بال توچال در سال ۱۳۸۴(به عنوان اولین زمین مسابقاتی در ایران)بهترین شرایت فراهم شد تا تیم های کشورمان وارد رقابت های آسیایی شوند و در طی سه دوره حضور به ترتیب با کسب مقام های سوم، اول ، اول و در نهایت قهرمان سال ۲۰۰۶ آسیا گرددند.پینت بال
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


  1. دذذذ گفت:

    😉 عالیه 🙂 🙂 🙂 (H) 😉 😉

  2. پایگاه اطلاع رسانی و پشتیبانی پینتبال در ایران و اولین تالار تخصصی پینت بال در کشور

    http://www.xball.ir (H)

  3. shayan گفت:

    😉 😉 نه خوبه