تاريخ انتشار : 22 آگوست 2011 تعداد بازديد : 3283

 زندگينامه پيامبر(ص)كتاب‌ مورد علاقه توني بلر(نخست وزیر انگلستان)!


کتاب های مورد علاقه یک سیاست مدار انگلیسی

«توني بلر» نخست‌وزير اسبق انگلستان زندگينامه حضرت محمد (ص) و زندگينامه حضرت عيسي را در فهرست محبوب‌ترين آثاري كه تا امروز مطالعه كرده قرار داد!

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از گاردين، «توني بلر» نخست وزير اسبق انگليس در مصاحبه اي مطبوعاتي درباره علايقش به ادبيات، مطالعه كتاب، سياست و مباحث مذهبي صحبت كرده و فهرستي از كتاب هاي محبوبش را در اختيار مطبوعات قرار داده است.
وي در فهرست كتاب هاي مورد علاقه اش كه آنها را چندين بار بازخواني كرده است از زندگينامه حضرت محمد (ص) خاتم پيامبران و زندگينامه حضرت عيسي نيز نام برده است.
«بلر» در بخش آثار مذهبي به كتاب «محمد» به قلم «مارتين لينگز» كه با نام اسلامي «ابوبكر سراج الدين» نيز به نگارش آثارش مي پردازد اشاره كرده است.
«مارتين لينگز» مدرس زبان و ادبيات عربي و انگليسي در قاهره است كه كتاب «محمد (ص)» را بر اساس قديمي ترين نسخه ها و روايت هاي موجود درباره زندگي پيامبر اسلام به رشته تحرير در آورده است.
علاوه بر اين اثر «جنگ صليبي از ديدگاه اعراب» به قلم «امين مالوف» از ديگر آثار نام برده توسط «توني بلر» در فهرست كتابهاي مورد علاقه‌اش است.
«بلر» پيش از اين نيز در مصاحبه‌هايش به مطالعه روزانه آياتي از كتاب مقدس مسلمانان جهان «قرآن» اشاره كرده بود و مطالعه روزانه قرآن مجيد را براي شناخت بهتر مسلمانان و ديدگاه‌هاي آنان بسيار موثر معرفي كرده است.
علاوه بر اين «بلر» رمان «ارباب حلقه‌ها» به قلم «جي.آر تالكين» را يك داستان فانتزي و خيالي بسيار موفق مي داند و آن را نيز در فهرست كتاب‌هاي مورد علاقه‌اش قرار مي‌دهد. وي شخصيت‌هاي اين اثر ادبي را جذاب مي‌داند و مي‌گويد: برخي از شخصيت‌هاي داستان «ارباب حلقه‌ها» تاثير زيادي بر او گذاشته‌اند.
«توني بلر» همچنين از رمان «ژرمينال» يكي از معروف‌ترين آثار «اميل زولا» نويسنده فرانسوي نام مي‌برد و در اين باره مي‌گويد: اگر علاقمند به مطالعه كتابي به زبان فرانسه هستيد پيشنهادم اين است كه «ژرمينال» را بخوانيد اين اثر مانند آينه‌اي مي‌ماند كه جريان‌هاي جوامع امروز را به تصوير مي‌كشد.
نخست‌وزير سابق انگليس اما در ميان آثار كلاسيك به رمان «ايوانهو» به قلم « سر والتر اسكات» رمان نويس و شاعر انگليسي اشاره مي‌كند. اين اثر كه در سال ۱۸۱۹ به رشته تحرير در آمده است از ديدگاه «بلر» يكي از آثار كلاسيك موفق با سوژه عاشقانه است كه توسط «اسكات» پدر رمان‌های تاريخي نوشته و منتشر شده است.
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)