تاريخ انتشار : 29 جولای 2011 تعداد بازديد : 4934

 جنگ ایران و اسرائیل در شهریورماه۹۰


بسم الله الرحمن الرحیم

يك مامور سابق سيا در اظهاراتي جديد مدعي حمله رژيم صهيونيستي به ايران در ماه سپتامبر سال جاري ميلادي شده است.

ایران در برابر اسرائیل

به گزارش روزنامه صهيونيستي “جروزالم‌پست “، “رابرت بائر ” به راديو لس‌آنجلس اعلام كرد كه اسرائيل احتمالاً قبل از انتخابات براي تشكيل دولت فلسطيني و در سپتامبر سال جاري ميلادي به ايران حمله خواهد كرد و این مسئله یک”بلوف”سیاسی نیست!

وي كه به مدت ۲۱ سال در خاورميانه از جمله لبنان و سوريه بوده است، اعلام كرد كه نمي‌تواند منابعي كه پشت اين پيش‌بيني وجود دارد را فاش كند و تنها به اظهارات “مئير داگان ” رئيس سابق موساد اشاره كرد كه گفت حمله اسرائيل به ايران يك “بلوف ” نيست.

اين در شرايطي است كه “موشه ورد ” متخصص مسائل ايران در اسرائيل چندي پيش در مقاله مفصلي با بيان اينكه در آمريكا كسي به فكر حمله به ايران نيست اسرائيل را از اين موضوع برحذر داشت و معتقد بود كه با جنگ ايران و اسرائيل اين رژيم به جهت موقعيت جغرافيايي و برگهاي برنده‌اي كه ايران در دست دارد نابود خواهد شد.

بائر در ادامه افزود كه نتانياهو اميدوار است كه آمريكا نيز در نزاع اسرائيل و ايران، رژيم صهيونيستي را ياري دهد.

اين مأمور سابق سيا اعلام كرد كه در پنتاگون اخطار داده شده است كه براي نزاع با ايران آماده شوند و سناريويي را پيش‌بيني كرد كه در آن رژيم صهيونيستي به تأسيسات هسته‌اي نطنز و تأسيسات ديگر ايران حمله مي‌كند تا قابليت‌هاي ايران را با مشكل مواجه كند.

بائر سپس اعلام كرد كه ايران نيز در جواب اين حمله به مكان‌هايي كه توانايي آن را دارد از جمله بصره و بغداد حمله مي‌كند زيرا آمريكا در اين مكان‌‌ها حضور دارد.

اظهارات بائر در شرايطي بيان شده است كه كارشناسان نظامي آمريكايي معتقدند كه حمله به ايران مي‌تواند در بلندمدت عواقب ناگواري براي آمريكا و يا اثرات فوري قابل پيش بيني براي اين كشور به دنبال داشته باشد و نبايد به دروغ جنگ با ايران را جنگي قابل پيش بيني و ساده دانست.

“جفري وايت ” كه از متخصصين امور دفاعي موسسه سياست خاور نزديك واشنگتن است اعتقاد دارد كه حمله به ايران مي‌تواند در بلندمدت عواقب سوء ديگري براي آمريكا و يا اثرات فوري قابل پيش بيني براي اين كشور به دنبال داشته باشد. “كساني كه سعي مي‌كنند جنگ با ايران را در سطح يك حمله ساده و يا حتي يك عمليات نظامي نشان دهند، به هيچ وجه صداقت ندارند. ” ما اينجا درباره يك جنگ صحبت مي‌كنيم، جنگي كه مطمئناً هزينه‌هاي بالايي را بر هر دو طرف درگيري اعمال خواهد كرد، هزينه‌هايي مثل مجروحين جنگي، صدمه به شهروندان و اختلال در امور اقتصادي كشور.

“آنتوني كوردزمن ” رئيس مركز مطالعات راهبردي و بين‌الملل آمريكا چندي پيش در مصاحبه با روزنامه صهيونيستي “جروزالم پست ” گفت اسرائيل مي‌تواند خسارت زيادي به برنامه هسته‌اي ايران وارد كند اما در نابودي آن در يك حمله نظامي موفق نخواهد بود.

در پایان همه ی ما میدانیم که اسرئیلی ها یک مشت بزدل ترسو هستند که تنها هنرشان کشتن زنان و کودکان بی دفاع میباشند آنها که در جنگ۳۳روزه لبنان آنچنان به لجن کشیده شدند هنوز باید طعم تلخ شکستشان را بچشند و بعد به گزافه گویی بپردازند.

 
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


  1. مه گفت:

    اخه اسرائيل در حد ايران نيست بره با بزرگترش بياد.

  2. ناشناس گفت:

    غلط کرده 😛