تاريخ انتشار : 31 جولای 2011 تعداد بازديد : 2020

 تروریست نروژی:از بازیCALL of DUTY الگو گرفتم!


بسم الله الرحمن الرحیم

چند روز پیش در شهر اُسلو که در کشور نروژ واقع شده اتفاق ناگواری رخ داد، “Anders Behring“، در یک عملیات خونین  ۹۲ نفر رو باتفنگ به قتل رسوند و با بمب گذاری در یک ساختمان دولتی باعث مرگ بیش از ۸ نفر غیر نظامی شد.این مرد ۳۲ساله دلیل اقدام خودش رو مسائل ضد اسلامی مطرح کرد و اعلام کرد تمام آموخته های رزمی و مهارتیش رو مدیون بازی معروف جنگ افزار مدرن ۲ (Modern Warfare‌۲) است!

modernwarfare2

 

سخنان آندرس بهرینگ (Anders Behring) به شرح زیر است:
«بازی ندای وظیفه را خریداری کردم و می‌توانم بگویم این بازی یکی از بهترین بازیهای شبیه سازی شده نظامی است که من دیده ام. بخش چند نفره بازی بسیار عالی بود و خیلی چیزها از این شبیه ساز آموختم. با همین آموزشها توانستم این عملیات را انجام دهم.»

 از جمله بازیهای مورد علاقه این فرد عبارت است از:

“دنیای وارکرافت” Fallout 3, BioShock 2   و Dragon Age: Origins

بازی ندای وظیفه، جنگ افزار مدرن ۲ یک بازی در سبک اوّل شخص تیر اندازه که دو ماهِ پایانی سال ۲۰۰۹ عرضه شد. در روز اول عرضه این بازی در انگلیس، ۱٫۲۳ ميليون نسخه اون به فروش رفت. این بازی با این فروش بالا رکورد خوبی را در حوزه‌ صنعت سرگرمی به دست آورده و این حاکی از مخاطبان زیاد این بازی است.

بازی ای که به راحتی بسیاری ازجوانان و نوجوانان ایرانی  تو خونه هاشون انجام میدن.
 شما این بازی رو به راحتی می توانید از بسیاری از فروشگاه های بازی رایانه ای خریداری کنید.بهتر بگم همشون حال باید بیاندیشیم که وظیفه‌ ما در برابر این سیلِ عظیمِ بازی‌ها که بی دردسر و به راحتی با کمترین قیمت در اختیار مخاطبِ داخلی قرار می‌گیرد، چیه؟که یکدفعه شاهد چنین اتفاقاتی در داخل کشور خودمون نباشیم!

 این حادثه ،یعنی کشتار جوانان حزب کارگر در اردوی تابستانی بود. یکی از مهمترین فجایعی که پس از جنگ جهانی دوم در نروژ رخ داده است.

 جزئیات بیشتری که در باره متهم اصلی منتشر شده است نشون میده که ، رشد اسلام ستیزی در اروپا و مماشات حزب حاکم با مسلمانان و سهولت مهاجرت مسلمانان به این کشور در زمان حزب حاکم عامل این قتل دسته جمعی است.

با قرار دادن این دو نکته در کنار هم  می تونیم در این زمینه رمزگشایی کرد.

نکته اول اینکه به گفته بی‌بی‌سی، در یادداشت هایی که به نظر، از سوی این فرد در اینترنت انتشار یافته، به “اسلامی شدن” اروپا اشاره و به محل اردوی تابستانی حزب کارگر برای نوجوانان تصریح شده است. از سوی دیگر حزب کارگر (چپ) نروژ از قدیم با سیاست های مهاجرتی به این کشور موافق بوده است.  به گزارش رسانه‌های محلی، فرد متهم که الان در بازداشت پلیس است، با راستگرایان افراطی ارتباطاتی داشته است.

این نکات نشان می دهد که متهم مذکور که گرایش به راست افراطی و نئونازی دارد، می تواند با انگیزه جلوگیری از اسلامی شدن اروپا و به قصد آنکه حزب کارگری نروژ مهاجرت مسلمانان به این کشور را تسهیل کرده، به انتقام از این حزب برخاسته باشد. گزارشها حاکی از آن است که جمعیت مسلمانان در نروژ رشد فزاینده ای داشته، به طوری که در هرسال ۱۰% به جمعیت آنها افزوده می شود.

تبلیغات اسلام هراسانه در رسانه های غرب در سال های اخیر شتاب فزاینده ای گرفته است و هنگامی که تئوریسین ها و استراتژیست های غربی همچون “برنارد لوئیس” و یا کشیش های واتیکان و فرانسه در خصوص اسلامی شدن اروپا هشدار جدی می دهند و هچنین غرب را به خاطر رشد منفی جمعیت و مهاجر پذیر بودن دچار تهدید جدی مسلمان شدن کامل اروپا تا سال ۲۰۵۰ می دانند؛ مردم اروپا را به سوی اقدام علیه این تهدید فرا می خوانند. تا جایی که در گوشه و کنار اروپا شاهد برپایی تظاهرات برای سخت گیری در خصوص رشد جمعیتی مسلمانان هستیم.

از سوی دیگر گروه های اسلام ستیز اروپا با تاسیس نهادهایی همچون “اسلامی شدن اروپا را متوقف کنید” به تبلیغات اسلام هراسی دامن می زنند.

سیطره رسانه ای غرب بر اذهان مردم این امکان را به غرب داده است تا پس از وقایع ۱۱سپتامبر بتوانند به ایجاد یک فضای مسموم اسلام هراسی اقدام کنند. لذا با وجود چنین فضایی در غرب این گمانه تقویت می‌شود که بروز چنین وقایع تلخی در اروپا، محصول جو اسلام هراسی غرب باشد که اکنون دامان مردم نروژ را نیز گرفته است.

به گفته رئیس پلیس نروژ، دولت نروژ در گذشته با گروه‌های نئونازی مشکلاتی داشته است، ولی تصور می‌شد که چنین گروه‌های افراط گرایی تا حد زیادی تضعیف شده‌اند و دیگر تهدیدی جدی به شمار نمی‌روند.

 منبع با کمی تلخیص:سایت گرداب نیوز

 
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)