تاريخ انتشار : 9 جولای 2011 تعداد بازديد : 3047

 چشم ایرانی در فضا+تصویر


 بسم الله الرحمن الرحیم

 برای اطلاع از بازتاب پرتاب ماهواره ملی رصد در رسانه های جهان و همچنین مشاهده حرکت این ماهواره به طور  مستقیم بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.

پرتاب ماهواره رصد توسط متخصصان داخلی غوغای زیادی را در رسانه های عربی و انگلیسی زبان به راه انداخت که در اینجا به تعدادی از آنها اشاره میکنیم.

خبر گزاری فرانسه اعلام کردکه ایران با موفقیت ماهواره خود را به فضا پرتاب کرد این ماهواره توسط ماهواره بر سفیر به فضا پزتاب شده است.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نیز ضمن اشاره به قرار گرفتن ماهواره رصد در مدار زمین نوشت:این دومین بار است که ایران ماهواره خود را با موشک به فضا پرتاب کرده است.

بوستون گلوب دیگر روزنامه آمریکایی به بازتاب خبر ماهواه رصد پرداخت و به نقل از چارلز پی ویک،کارشناس موشک های ایران درگروه پژوهشی در الکساندارای ویرجینیا نوشت:این گام قابل توجه ای برای ایرانیان است.

خبرگزاری رویترز نیز اعلام کرد:ایران دومین ماهواره ساخت داخل را با موفقیت در مدار زمین قرار داده است.

پایگاه شبکه خبری بی بی سی نوشت:ایران یک ماهواره تصویربرداری ساخت داخل را به فضا پرتاب کرده و در مدار زمین قرار داده است.بر اساس گزارش ها ماهواره رصد هم  مانند ماهواره ملی امید،به طور کامل در داخل کشور طراحی و ساخته شده است.ماهواره امید در سال ۲۰۰۹به فضا پرتاب شد.

سی ان ان عربی اعلام کرد:ایران دومین ماهواره خود را با موفقیت در مدار زمین قرار داد.

روزنامه مصری الشرق به بازتاب قرار گرفتن موفقیت آمیز ماهواره رصد ایران در مدار خبر داد.

پایگاه خبری شبکه روسیا الیوم نیز نوشت: ایران ماهواره ای را به فضا فرستاد که کلیه ی مراحل طراحی،ساخت و آزمایش آن در داخل این کشور صورت گرفته است.

النشره دیگر رسانه عرب زبان بود که تاکید کرد ایران ماهواره ای دیگر به نام رصد را در مدار زمین قرار داد.

شبکه  دولتی آمریکا نیز در این باره گفت: رسانه های دولتی ایران از پرتاب دومین ماهواره ساخت ایران به فضا خبر داده اند.منابع خبری میگویند ماهواره رصد۱برای مخابره تصاویر و پیش بینی وضع هوا استفاده خواهد شد.

خبر گزاری آسوشیتدپرس که قرار گرفتن ماهواره رصد در مدار زمین مورد  توجه اش قرار گرفته بود اقدام متخصصان ایرانی را شاهکار عنوان کرد  اما در ادامه نوشت پرتاب ماهواره ایران احتمالا موجب نگرانی هایی میان کسانی میشود که از ایران بیم دارند.همچنین این خبر گزاری اعلام کرد:ایران گفته است  که میخواهد  ماهواره های خود را در مدار قرار دهد تا  مسائل طبیعی در این کشور زلزله خیز را دنبال  کند و سامانه های خود را بهبود بخشد.

روزنامه واشنگتون پست ضمن چاپ گزارشی از توانمندی محققان و نخبگان ایرانی در ساخت ماهواره نوشت:ایران نخستین راکت این کشور را به منظور ارسال ماهواره تحقیقاتی به فضا پرتاب کرد.

روزنامه صهیونیستی آرتص نوشت:ایران امروز یک راکت را که برای قرار دادن اولین ماهواره بومی این کشور در مدار زمین طراحی شده به فضاپرتاب کرد.آزمایش این راکت احتمالا منجر به افزایش حساسیت اسرائیل و کشورهای غربی نسبت به برنامه هسته ای ایران خواهد شد.                   

لازم به ذکر است که ماهواره رصد ۳/۱۵کیلو گرم وزن داشته که برای  تزریق در مداری با ارتفاع ۲۶۰کیلو متر  طراحی شده و می تواند در هر شبانه روز حدود ۱۴ بار بدور زمین بچرخد

شما میتوانید با مرجعه به سایت www.n2yo.com و انتخاب گزینه RASAD حرکت ماهواره رصد را به طور مستقیم مشاهده کنید.

(منبع:مجله دانستنیها)

در پایان  خداوند مهربان را به خاطر  الطاف بیشمارش بر ما ایرانیان سپاس میگوییم و برای سلامتی مجاهدان راه علم و دانش که اینچنین تعظیم مستکبران سراسر جهان را در برابر توانمندی های ایران عزیزمان رقم میزنند،دعا میکنیم.

 

ماهواره بر سفیر

ماهواره رصد

 

 

 
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)