تاريخ انتشار : 14 ژوئن 2011 تعداد بازديد : 1536

 پاسخی به شبهات وهابیت۱


به نام خدا
مقدمه
از روزی که پیامبر خدا (ص) در غدیر خم و در آن آخرین حج مسیر خلافت را برای امت پس از خویش ترسیم نمودند . جریان های نفاق و یهودیان امت با یکدیگر پیمان بستند که هرگز نگذارند آل محمد و علی (ع) طلوع آفتابی را با خوشی دیده و با آرامش شبی را در بستر خواب سپری کنند .

از همان روز قسم خوردند که به هر قیمیتی که هست امام امیر المومنین علی (ع) را خانه نشین کرده و اجازه ندهمد که بر منبر پیامبر (ع) تکیه زند.
بر مبنای همین پیمان و قسم بود که دیگر اجازه نداند پیامبر (ص) وصیت و سفارشی پیرامون ولایت و وصایت بنماید و حتی زمانی که پیامبر(ص) در حالت احتضار افتاده و خواستند وصیتی برای مسلمانان به عنوان آخرین وصیت و آخرین کلام که عمل به آن ضامن هدایت و سعادت جامعه بوده بنمایند ، بی ادبی که می دانست منظور رسول خدا (ص) از این وصیت چیست مانع آخرین سفارشات آن حضرت شده و در حالیکه خود حتی از قرائت سوره های قرآن محروم بود با قطع نمودن سخن پیامبر (ص) ضمن توهین به آن حضرت و هذیان گو معرفی کردن آن بزرگوار ندای حسبنا کتاب الله درداد .
و ای کاش کسی مدعی کفایت قرآن برای هدایت امت شده بود که خود لا اقل از خواندن ظاهر قرآن محروم نبود .
حال که توانسته بودند در نزد مسلمانان و مقابل چشم این همه صحابی! پیامبر(ص) را از ان هم در زمان حیات آن حضرت و در حضور ایشان انسانی هذیان گو و غیر قابل تبعیت معرفی کنند و دیدند که با چنین جسارتی آب از اب هم تکان نخورد، فهمیدند که در جامعه ای چنین مرده و بی عاطفه به راحتی خواهند توانست که حکومت را مانند لقمه ای بدون درددسر ببلعند و هیچ کس هم واقعه غدیر و دیگر موارد مشابه را اهمیتی نخواهد داد .
پس از رحلت پیامبر (ص) مانند کسانی که ماموریت الهی برای تعیین جانشین پیامبر(ص) داشته و بدون توجه به اینکه آن پیامبر که دردو خدا بر او وخاندانش باد خود خلیفه خویش را معرفی فرموده اند ،در زیر سقفی جمع شده و جانشینی که هیچ مزیتی به دیگران نداشت را به امت تحمیل کردند .
ادامه دارد . . ..
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)