تاريخ انتشار : 21 آوریل 2011 تعداد بازديد : 2451

 قانون دانه


با سلام خدمت دوستان عزیز . در این قسمت می خواهم یک بحث روان شناسی که مربوط به موفقیت افراد در زندگی می شود را برای شما عزیزان بیان کنم . عنوان این بحث “قانون دانه ” نام دارد .

\\"\\"

 

نگاهی به درخت سیب بیندازید.شاید پانصد سیب به درخت باشد که هرکدام حاوی ده دانه است . خیلی دانه دارد نه؟ ممکن است سوال کنید <<چرا این همه دانه لازم است تا فقط چند درخت دیگر اضافه شود؟>>
در اینجا طبیعت به ما چیزی را یاد می دهد . به ما می گوید اکثر دانه ها هرگز رشد نمی کنند .پس اگر واقعا می خواهید چیزی اتفاق بیفتد ، بهتر است بیش از یک بار تلاش کنید .

از این مطلب می توان این نتایج را کسب کرد. :باید در بیست مصاحبه شرکت کنی تا یک شغل بدست آوری – باید با چهل نفر مصاحبه کنی تا یک فرد مناسب استخدام کنی – باید با پنجاه نفر صحبت کنی تا یک ماشین ، خانه ، جاروبرقی ، بیمه و یا حتی ایده ات را بفروشی.- باید با صد نفر آشنا شوی تا یک رفیق شفیق پیدا کنی .
وقتي که «قانون دانه» را درک کنيم ديگر نااميد نمي شويم و به راحتي احساس شکست نمی کنیم .قوانین طبیعت را باید درک کرد و از آنها درس عبرت گرفت . در یک کلام : افراد موفق هرچه بیشتر شکست می خورند ، دانه های بیشتری می کارند .

 

نويسنده : محمد رضا محموديان

روانشناسي و خودشناسي سايت نصر ۱۹
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


  1. مصطفي نمازيان گفت:

    بنام خدا
    با مطلبي تحت عنوان " عدالت و اعتدال، حلقه مفقوده اقتدارگرايي" بروزم. منتظر بازديد و نظردهي شما. بررسي حملات غير منطقي و ناجوانمردانه جريان انحرافي و تشنه قدرت انتخابات۹۲ به دولت و دولتمردان بر خلاف فرمايشات صريح رهبري. دست من و تو بايد اين پرده ها رو پاره كنه. يا علي
    edvardo.blogfa.com