تاريخ انتشار : 26 آگوست 2010 تعداد بازديد : 1797

 مکتب شیعه


در میان دین هایی که در جهان هستی وجود دارد کامل ترین و پر مدعا ترین دین و فرقه، اسلام شیعی است .

قرآن کریم یک سری مدال هایی دارد که من اسم این مدال ها را مدال های طلایی قرآنی گذاشته ام . مدال اول ، مدال مسلم ،مدالی است بسیار قیمتی و خوب و قابل مقایسه که به هرکس این مدال را بدهند جان او ، مال او ،زندگی او طبق حمایت اسلام قرار خواهد گرفت.درواقع زیر نوای دین قرار می گیرد و دین از او حمایت می کند ،چون مسلمان است . مسلم کسی است که به خدا و پیغمبر (خاتم الانبیا) ایمان داشته باشد .

مدال دوم ، مدال مومنی است . مومن یعنی کسی که ایمان داشته باشد . منظور از ایمان ،ایمان به ولایت امیر المومنین علی(ع) است . این را در دعای ندبه می خوانید که پیامبر می فرمایند :علی جان ، گوشت تو گوشت من است ، خون تو خون من است ، جنگ تو جنگ من است ، صلح تو صلح من است . ایمان یعنی محبت علی با گوشت و خون آدم مخلوط باشد . پیامبر فرمودند :

اگر علی اولین مسلمان است ، من اولین مومن هستم .به دلیل این که من گوشت و خون و پوست و وجودم مخلوط است به محبت علی .

پس مومن یعنی شیعه و هرموفع در قرآن کریم خطاب به مومنین می کند ، یعنی ما با شیعه ها حرف می زنیم .

کسی که سنی هست به الگوی خودش نگاه می کند(عمر ، ابیبکر،عثمان ، ابوسفیان و..). . اینها الگوهای اهل تسنن هستند.ما هم کاری به آنها نداریم . به قول قدیمی ها که می گفتند : خلایق هرچی لایق . آری . اینها لیاقتشان بیشتر از این ها نیست. حضرت علی (ع) می فرمایند : بعضی ها مثل مورچه می مانند ، در حالیکه باید مثل زنبور عسل باشند. زنبور عسل دنبال گل است تا عسل مصفا تولید کند .انسان هم اگر مانند زنبور باشد دنبال گل ها می گردد.از شیره علم آنها ، از شیره ی اخلاق آنها استفاده می کند و در کار خانه ی وجود قلبش از آن شیره عسل مصفا تولید می کند که هرکس نگاه به زندگی او می کند می گوید :به به .عجب زندگی خوبی . در جامعه ی ما متاسفانه شخصیت هایی هستند که فقط باید از دار دنیا بروند تا انسان آنها را بشناسد .

خدا علامه ی فانی رارحمت کند. صاحب رساله نبود ،ولی مرجع تقلید بود . این مرد بزرگوار غریب زندگی کرد و غریب از دار دنیا رفت و غریب هم تشییع شد . خیلی ها هم نفهمیدند. ایشان استاد اخلاق بودند و در مدرسه ی جد بزرگ در بازار اصفهان تدریس می کردند . یک روز سر کلاس مطلبی را فرمودند : که ما دونوع رنگ داریم ، یکی رنگ روشن و یکی رنگ تیره که هرکدام اقسام دارد . پرسیدند که علی چه رنگی است ؟ همه جواب دادند سفید است . فرمودند : اشتباه گفتید . علی بی رنگ است . علی رنگ خدایی دارد . خدا بی رنگ است . حضرت علی رنگ دنیای نداشت ، رنگ مادیت نداشت ، بی رنگ بود . و لذا چون رنگ خدایی بود به او می گفتند : ید الله، حجت الله، عین الله ، وجه الله و…..

لباس دین حضرت امیر المومنین علی (ع) است . هرکس می خواهد لباس دین بپوشد ، به علی باید نگاه کند و زندگی و کار های او همه باید بوی علی بدهد تا در دنیا و در آخرت سربلند و پیروز گردد .

<<التماس دعا>>

 
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


  1. بسیج ولدان گفت:

    به وبلاگ ما سری بزنید ونظر خود رابیان فرمائید

    در ضمن من باوبلاگ برادر محمد رضا خانی در ارتباط هستم