تاريخ انتشار : 5 سپتامبر 2010 تعداد بازديد : 2150

 قرآن و عترت


در مورد قران و فضایل آن تا حدی سخن گفتیم . اکنون در مورد عترت قرآن می خواهم سخنی داشته باشم.

چقدر خوب است جوان درد دین داشته باشد . خوب نیست انسان مریض باشد ، ولی خوب است  دردمند باشد . جوانان عزیز مریض نباشید ، اما دردمند باشید ، درد دین داشته باشید .  جوانی که درد دین داشته باشد ، شاید این سوال در ذهنش حاکم باشد و به دنبال یک جوابی می گردد که با آن جواب بتواند حداقل کلاه خود را قاضی کند . حداقل تکلیف خودش را معلوم کند . سوال این است : ما که عالیترین ایدئولوک ، زیباترین و بهترین سمبل ها را داریم ، پس چرا با عالیترین مکتب آن هم مکتب گهر بار اسلام در جوامع مسلمان ها ، فساد غوغا می کند ؟ به تعبیر رهبر با کرامت انقلاب ، چرا باید برای خیلی ها بحران هویت پیش بیاید . استحاله ی رفتاری داشته باشند . مسلمانند ، زهرا را دوست دارند ، به علی علاقه دارند اما دروغ هم می گویند . غیبت هم می کنند و…. علی را پدر عدالت می دانیم اما عادل نیستیم . زهرا را شهیده ی ولایت می دانیم اما مقدمات سرباز مهدی شدن و دفاع از ولایت را شاید بعضی ها برای خودشان آماده نکنند . چرا دادگاه ها شلوغ است . چرا زندان ها پر جوان است . چرا هرچه چماق است تو سر شیعه خورده می شود . و خیلی از چرا های دیگه که اگه بخوام به زبان خودمانی بگویم ، دردودل های مهدی را اگر جمع بکنند ، میلیون ها چرای دیگر از دست ما درست می شود  . آیا قصه چیست ؟

جواب تمام این چراها یک چیز بیشتر نیست و ما اگر آن یک چیز را بفهمیم و با تمام وجود این یک مطلبی را که جواب این چرا ها است را درک بکنیم ، و به عنوان یک تابلوی عملی در زندگیمان قرارش بدهیم ، همه ی این چرا ها کنار می رود . آن وقت می شود مدینه ی منوره . می شود یک شهر ، شهری که همه نورانی هستند . به تعبیر رسول الله : مردم اگر شیعه ی تو باشند (علی جان) صورتهایشان مانند خورشید می درخشد . زندگیشان منبر نور می شود . همه الهی می شوند . به راستی  چه جوری انسان به این مقام برسد ؟ چرا هنوز نرسیده ایم ؟ مشکل کجاست ؟

علت تمام این بدبختی ها و بیچارگی ها در ترک آخرین وصیت نبوی است .  آخرین وصیت یک حساسیت ویژه ای دارد .  وقتی که خاتم الانبیاء می خواهد عروج کند و همه منتظر پرواز اویند و همه با چشمان اشک آلود دارند پر پر زدن رسول الله را می بینند . همه به دهان پیغمبر نگاه می کنند . همه به لرزش دستان رسول الله نگاه می کنند . رسول الله چه می خواست بگوید ؟ فرمود : ای کسانی که منو دوست دارید ، ای کسانی که من را پیغمبر خودتان می دانید ، ای کسانی که  مسلمان من هستید ،  من ۶۳ سال مهمانتان بودم و الان دارم می روم ، ۶۳ سال مهمانتان بودم ، ولی حالا دو یادگاری برایتان گذاشتم که زمان در آنها لحاظ نیست .  این یادگاری ها را شما باید یک عمر حفط بکنید . شما بشوید خزانه ی این دو گوهر . خزانه ی این دو یاقوت . قلبتان را باز بکیند و این دو یاقوت را درون قلبتان جاسازی کنید : ۱- کتب خدا ۲ – اهل بیت

محمد رضا محمودیان


 
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


  1. همت گفت:

    http://hemmatonline.blogfa.com

    ” حجت بر همگان تمام شد “