تاريخ انتشار : 7 سپتامبر 2010 تعداد بازديد : 1540

 قرآن و عترت (۲)


گفتم که رسول خدا دو چیز گرانبها برای مسلمانان به جا گذاشت . دو یادگاری که هرکس آنها را به عنوان تابلویی عملی در زندگی خود قرار دهد و جامه ی عمل به آنها بپوشاند دیگر مشکلی در دنیا و آخرت پیدا نخواهد کرد . یک کتاب خدا (قرآن) و دیگری اهل بیت .

ترجیح می دهم نوشته هایم را به زبان گفتاری بنویسم تا درک مطالب راحت تر و بهتر باشد.

ای جوان مواظب باش اشتباهی به تو یاد ندهند که برشکست کسی است که ۱۰ یا ۲۰ میلیون تومن بدهی بالا بیاره . نه . برشکست کسی است که این دویاقوتی که گفتم را در قلبش قرار نداده باشد . یعنی قرآن بشنود خسته بشود ، حدیث نبوی بشنود خسته بشود ، اما از ترانه خوشحال بشود . تو جلسه ی دعا کمیل هی این پا و اون پا کند ، اما در جلسه ی عروسی شش ، هفت ساعت می نشیند و یک بار به ساعت نگاه نمی کند و احساس خستگی نمی کند .

قرآن می گوید : اگر از من استفاده بکنید ، من تو را به خودت می شناسونم ، خدایت را به تو می شناسونم ، زندگی را برایت تعیین می کنم ، یک زندگی بسیار عالی و بی دغدغه ، یک زندگی اتو کرده ی دینی بدون استرس ، بدون واهمه ، بدون ترس بدون این که بلرزی . یک زندگی با آرامش و زیبا و همراه با آسایش ،همه ی اینها را قرآن به تو می دهد اما شرطش فقط اینه که بیای و از قرآن استفاده کنی .

ای جوون یه چیز بهت بگم : اولا تو این دنیا به هیچ چیز نناز .نه به خوشگلیت ، نه به مالت ، نه به شهرتت ، نه به ریاستت ، نه به صدات ، نه به بیانت ، نه به علمت . نه به مریدات ، نه به رفیقات ،نه به نمازت . به هیچ چیز نناز . حتی به نمازتم نناز . چون اگه خدا بخواهد از روی عدالتش برخورد کند ، نماز علی را قبول می کند و بچه های فاطمه و بس . این نمازی که ما می خونیم را نمی تونیم پزش و بدیم . نماز را خود ملائکه می آیند و یه رنگو آبی بهش میدهند ، خدا هم می گه : باشه حالا که دوستی علی و اهل بیت تو وجودته و یه اشهد ان علی ولی الله تو اذانت گفتی ، ما هم به حرمت علی این دورکعت نمازتو که هیچ کجاش حواست به من نبود را به خاطر علی قبول می کنیم . جوونای عزیز به هیچ چیز نمی شه بالید .به خوشگلیت نناز که به یک تب بنده ، به مالت نناز که به یک شب بنده . زیبایی که بند یک لیوان آب جوشه . کافیه بپاشه تو صورت ، تمام صورت ورقه می شه . یا یه ضربه بخورد کل جغرافیای صورت می ریزه به هم . خیلی ها هم شب خوابیدند ، نه آب جوش رو صورتشون ریختو نه تصادف کردند ، فقط یک سکته ی کوچولو کردند ، خوشگلیشون از بین رفت . درباره ی مال هم که همه می دونید به کسی وفا نکرده و نمی کنه و اصلا نداره که بخواد بکنه .

محمد رضا محمودیان


 
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)