تاريخ انتشار : 30 آگوست 2010 تعداد بازديد : 1889

 زندگی در قرآن


قران کتابی است که برای هدایت بشر نازل شده ، تا مردم را از گمراهی و تاریکی ها به سمت روشنایی و نور هدایت کند . اما متاسفانه بسیاری از مردم این را نمی فهمند و بیشتر ضربه از طرف کسانی خورده می شود که با نام دین اسلام دست به کار ها و رفتار هایی می زنند . یعنی رفتار هایی از آنها سر می زنند که دین اسلام اصلا آنها را تایید نمی کند .

 

دین مانند مین می ماند . اگر پا بر روی مین بگذارید ،انفجار به وجود می آورد و آدم را تکه تکه می کند . دین هم همین طور است . فلذا همان طور که از میادین مین با احتیاط رد می شوید ، در میدان دینداری هم با احتیاط باید رد بشوید . کوچکترین بی توجهی بزرگترین انفجار را به وجود می آورد .

مطلب بعدی اینکه قرآن می گوید تو(انسان) مانند گل پیچک می مانی ، دوست داری به طرف یه کسی یا یه چیزی بپیچی و خودتو به طرف بالا بکشانی . خیلی از مردم گل پیچک ریاست شدند . ولی بی وفایی ریاست ها کمر آنها را قیچی کرد ، سرنگون شدند. بعضی ها گل پیچک ثروت و مال شدند ، قبل از اینکه به بهره وری برسند امیدشان قطع شد . بعضی ها در وادی عشق و عاشقی پیچک قلب اینو آن شدند . قرآن می گوید تو که قرار است بپیچی و بالا بیایی ، ما یه طناب و ریسمانی به تو معرفی می کنیم ، دور آن بپیچ و بالا بیا . ( واعتصموا بحبل الله) . دور ریسمان خدا بپیچ و بیا بالا. ما یک نفر را هم سراغ نداریم که در خانه ی ابی عبدالله بی آبرو شده باشد . یک نفر را سراغ نداریم که امام حسین او را بی آبرو کرده باشد . هر چه بی آبرویی است در خانه ی غیر خدا و امام حسین و اهل بیت است . این را جوانان خیلی خوب باید بفهمند .

مطلب بعدی اینکه همه ی ما قالیباف هستیم . همه ی قالیباف ها وقتی پشت دار قالی می نشینند ، خفت ها را طبق نقشه می زنند . قالیچه ای در بازار فرش فروش ها ارزش دارد که خفت ها طبق نقشه زده شده باشد . نقشه ی عالم هستی قرآن است ، نقشه ی عالم هستی سیره ی نبوی است . باید بدانید که قرآن آموزشگاه است و دنیا آزمایشگاه است . باید در خانه ی قرآن بروید و آموزش ببینید تا در آزمایشگاه دنیایی گیج نشوید . چها رتا اصطلاح جدید شما را گول نزند . از ۱۴۰۰ سال پیش که قرآن نازل شده ، انسان دیگر حرف جدیدی ندارد که بزند .

آقای کخ ( دانشمند یهودی ) که بر روی ویروس وبا کار می کرد ، مسلمان نبود و قرآن هم نخوانده بود . او می گوید که ۳۰ سال بر روی ویروس وبا کار می کردم که بفهمم نشر تکثیرش کجاست . ۳۰ سال همه جا را گشتم به نتیجه نرسیدم که این ویروس وبا چگونه به وجود می آید و نشر تکثیرش کجاست . آقای کخ مریض شد. به شاگردانش گفت من مدتی است دنبال مطالب تاریخی هستم . دوست دارم یک گذری بر ادیان داشته باشم . گفت پر مدعا ترین مکتب در مکاتب دنیا کدام مکتب است ؟ گفتند مسلمان ها . گفت چند فرقه دارند ؟ گفتند ۷۳ فرقه . گفت پرمدعا ترین فرقه در این ۷۳ فرقه کدام فرقه هستند ؟ گفتند شیعه . گفت : کتاب هاشون چی ها هست ؟ گفتند : علی نهج البلاغه دارد ، فاطمه صحیفه دارد ، پیغمبر نهج الفصاحه دارد ، زین الآبدین صحیفه ی سجادیه دارد . آقای کخ گفت از قضا اولین کتابی که به دستم رسید صحیفه ی سجادیه بود . مطالعه کرد تا رسید به یک تیکه از نفرین زین العابدین: ( خدایا در آب های دشمنان ما ویروس وبا را قرار بده تا همشان به هلاکت برسند . ) آقای کخ می گوید آنقدر خوشحال شدم که حد نداشت . فهمیدم بعد از سی سال اصلا رشته ی تحقیقیم اشتباه بوده . بعد کخ آمد کار کرد و دید فقط و فقط و فقط ویروس وبا روی سطح آب می تواند نشت پیدا کند . آقای کخ در کتابش می نویسد (من این اکتشافم را مدیون زین الآبدین شیعه ها هستم .)

ای جوان گول نخور . فکر نکن چهار تا خارجی خیلی حرف برای گفتن دارند که بزنند . قرآن کریم در مورد هرچیزی که فکرش را بکنید مطرح کرده.

<<چنانچه علاقه ای به ادامه مطالب داشته باشید در قسمت نظر ها اعلام کنید تا ادامه بدهم .>>
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


 1. ناشناس گفت:

  خوب بود ممنون از شما

 2. محمد رضا گفت:

  دانی زچه رو دیده ما میگرید

  در ماتم شاه اولیا می گرید

  تنها ز غمش اهل زمین گریان نیست

  عیسی بفلک از این عزا میگرید

  شد کشته بمحراب عبادت حیدر

  هر دیده بحال مرتضی می گرید

  بـا گفتن “قد قتل” ز جبریل امین

  در خلد برین خیر نساء میگرید

  شهادت جانسوز حضرت علی ابن ابیطالب بر شما دوستان عزیز و همه پیروان مکتب حق و حقیقت تسلیت باد.