تاريخ انتشار : 1 سپتامبر 2010 تعداد بازديد : 1602

 زندگی در قرآن (۲)


گفتم که قرآن در مورد هر چیز ریز و درشتی سخن گفته . از مسائلی سخن گفته که امروزه دانشمندان و علوم به تازگی آنها را کشف کرده اند و یا در حال کشف هستند . مثلا علم از خلقت انسان چه گفته ؟ علم از خلقت انسان می گوید: در هر سانت از مکعب آب ، چهار میلیون موجود ریز و شناور وجود دارد که اسم آن اسپرماتوذوئید است . قرآن چه می گوید ؟ قرآن در سوره ی علق می گوید : اقرا باسم ربک الذی خلق – خلق الانسان من علق .

در فرهنگ لغت کلمه ی <<علق>> به معنای موجوداتی ریز و شناور در آب است .  این را علم اکنون می گوید در صورتیکه قرآن ۱۴۰۰ سال پیش گفته . یا مثلا علم از زمین و سیارات چه می گوید ؟  علم امروز می گوید : تمام سیارات به دور خورشید می چرخند . اینها همه یک روز به خورشید چسبیده بودند ، با یک انفجار عظیم که به وجود آمد ، اینها از خورشید جدا شدند . برای تثبیت ادعای خود هم وجود آتش فشان ها را عنوان می کنند . قرآن در سوره ی مبارکه ی انبیاء آیه ی ۳۰ می گوید : ای مردم مگر نمی بینید که زمین و آسمان ها به هم چسبیده بودند ، انفجاری با یک ضربه ی شدیدی اینها را از هم دیگر جدا کرد . این را علم امروز می گوید در صورتیکه قرآن ۱۴۰۰ سال پیش گفت . یا مثلا در مورد حیات جنبندگان ، علم می گوید تمام موجودات زنده از یک تاخته و یاخته و چند یاخته بودند تا برسد به انسان که از آب پدید آمده . می گویند حتی انسان هم موجودی است که از آب  به وجود آمده . قرآن هم در سوره ی نور در آیه ی ۴۵ می گوید :و الله خلق کل دابته من الماء و …. : ای مردم بدانید تمام جنبندگان روی زمین را ما از آب آفریدیم .  بله .می بینید که قرآن در مورد هرچیزی سخن گفته که اگر من بخواهم تک تک آنها را با هم مقایسه کنم باید کتابی چهار برابر قرآن بنویسم. جوان های عزیز باید افتخار کنند و بدانند :
 
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


  1. dalboy گفت:

    سلام علیکم

    از شما فرد انقلابی دعوت می شود تا از یادواره ی گرامیداشت ۲۶۶ شهید ، با قرار دادن لوگوی حمایتی تعبیه شده در وبلاگ ، حمایت کنید.

    یا علی…