تاريخ انتشار : 25 آگوست 2010 تعداد بازديد : 3861

 خود ارضایی = مرگ تدریجی


به نام خدا

با سلام خدمت دوستان عزیز

از اون جایی که یکی از بزرگترین مشکلات جوانان ما در حال حاظر اعتیاد به خود ارضایی است و هر روز تعداد بیشماری سوال در این رابطه از از طرف بازدید کنندگان سایت برایمان ارسال می شود تصمیم گرفتم این مطلب را بنویسم.

خیلی از وبلاگ ها و وبسایت ها درباره ی ضررهای این کار نوشته اند و همه ی ما آنها را می دانیم پس من دیگر راجع به ضررها توضیح نمی دم و یک راست به سراغ اصل مطلب یعنی ترک آن میرم .

برای شروع بحث باید بگم خود ارضایی یک عمل کاملا طبیعی است که ۹۹% افراد سالم آن را انجام می دهند پس نگران ایم موضوع نباشید که چون قبلا این کار را کرده اید پس حالا دچار مشکل هستید . مخصوصا در سن بلوغ تقریبا همه دچار این مشکل می شوند که کاملا طبیعی و عادی است.

خیلی ها پیشنهاد می کنند ازدواج کنید و ….که پیشنهاد خوبیست اما برای کسی که شرایط آن را داشته باشد نه برای پسری ۱۷ ساله شاید هم برای ۲۵ ساله .چون خود ازدواج زود هنگام هم می تواند مشکل ساز باشد . در ضمن فراموش نشود که اگر ازدواج برای خنثی کردن شهوت باشد ، این زندگی محکوم به شکست است (طبق روایت یکی از معصومین).

برای ترک این عمل در درجه ی اول باید اراده قوی و فولادی داشته باشید . توجه داشته باشید که یکی از ویژگی هایی که بین انسان و سایر موجودات هستی فرق می اندازد همین موضوع عقل و اراده می باشد .انسان در زمین جانشین خداوند است . یعنی خلیفه ی خدا در زمین . انسان کسی است که فرشتگان از او درس می گیرند و پای مکتب او می نشینند . در واقع انسان استاد ملائکه می باشد . پس کاری نکنید که ملائکه بگویند : ا ا ا استاد ما را نگاه کن ،گناه می کند . به خدا زشته . وقتی انسان گناه می کنه عرش خدا می لرزه . اون وقت دیگه خدا نمی تواند به قول خودمون گفتنی سینه اش را جلوی ملائکه جلو بدهد و بگوید ببینید چه موجودی خلق کردم که در زمین نمونه است .. بریم سر اصل مطلب یعنی آموزش گام به گام ترک عمل خود ارضایی.

از نظر علمی غریزه ی جنسی که قدرتمند ترین غریزه در انسان به حساب می آید ، چیزی است که اگر جواب آن را ندهید خاموش می شود .کلا ما در این رابطه دو تیپ شخصیتی داریم . یکی کسانی که سرد مزاجند و دیگر ،کسانی که گرم مزاجند . کسانی که سرد مزاجند غریزه ی آنها کمتر فعالیت می کند و کمتر نیاز به پاسخ دارد . اما گرم مزاج ها زودتر . که البته غذا خوردن ها بر روی این دودسته اثر می گذارد . اما کاری به این موضوعات نداریم و من فقط اینها را در جهت اطلاعات گفتم .

قبل از هر چیز شما باید واقعا تصمیم به ترک آن گرفته باشید . چون شما این مطلب را می خوانید معلوم است که مرحله ی اول را طی کرده اید ! اما باید بگم این مهمترین مرحله است تا شما از ته دل تصمیم به ترک نگرفته باشید هیچ کس نمی تواند شما را وادار به این کار کند . البته من خودم معتقدم که افراد معتاد به این عمل تنهایی نمی توانند اقدام به ترک کنند .

مساله ی دیگر این است که فیلم ها و عکس های سکسی باعث تحریک شما می شود . بگذارید دوستان یک چیز را به شما بگویم . این غریزه تغذیه می کند و تغذیه آن هم طرز فکر طرف است . با دیدن فیلمها و عکس ها تغذیه مقوی برای شهوت خود فراهم کرده و باعث می شوید که جون گرفته و به شما فشار بیاورد . متاسفانه در جامعه ی ما دیگر نیازی به دیدن عکس ها ی مبتذل نیست . کافیست فقط کف شهر یه تابی بزنی ! برای حل این موضوع هم باید چشمان خود را کنترل کنید تا غذایی به این غریزه نرسد .سعی کنید عکس ها و فیلمهایی را که در اختیار دارید را دور بریزید تا وسوسه نشوید که به طرف آنها بروید .هیچ چیزی که باعث تحریک شما می شود نباید در دسترس شما باشد . البته اگر کسی خدا را همیشه ناظر بر خود بداند چنین کاری نمی کند . من برای کسانی می نویسم که بعضی وقتها خدا را از یاد می برند .حالا من یه سوال دارم :آیا در جلوی استاد خود یا اشخاص دیگری دست به چنین عملی می زنید ؟ مسلما جواب شما نه هست .

دوستان عزیز به یاد داشته باشید که خداوند اگر مجازات عمل شما را نمی دهد برای این است که به شما فرصت می دهد، شاید به راه بر گردید .  یکی از تعمه هایی که دشمنان برای ما ایرانیان و مخصوصا مسلمانان پهن کرده اند این است که : فهمیده اند اگر جوانان تحریک شوند و به سمت این کار ها پیش روند روز به روز قدرت فکری و جسمی آنها تحلیل می رود و آن وقت موانع برای هجوم دشمنان از بین رفته و جوانان یک مملکت که سرما یه های آنند نمی توانند دفاع کنند . من اصلا انسان مذهبی نیستم اما سعی کردم طوری بنویسم که چه کسانی که مسلمانند و چه کسانی که خدا را قبول ندارند بتوانند استفاده کنند . چون این عمل واقا مرگ باره . اسمش و می ذارم : مرگ تدریجی .

انسان دارای کرامت نفس است و باید بداند هرچه کار خوب و خدا پسندانه انجام دهد چهره اش نورانی تر و هرچی کار زشت انجام دهد چهره اش تاریک می شود . می دونم که منظور من و از نورانی و تاریکی به خوبی و وضوح کامل درک می کنید . ( درضمن این عمل فقط برای پسران نیست بلکه برای دختران هم هست .) چون من کلا کارم مشاوره ای هست و  فعالیت دارم می دونم که این موضوع فراگیر شده و خطرات زیادی را به دنبال دارد . مثلا شخصی را سراغ دارم که از این کار فلج شده و هنوزم که هنوز است دست از این کار بر نمی دارد . به راستی باید خودتون و تا دیر نشده پیدا کنید . مطمئن باشید راه برگشت همیشه برای شما وجود دارد و هر وقت جلوی ضرر را بگیرید سود کرده اید . البته قبل از این که به خسران برسید . خسران یعنی ضرری که دیگر جبران پذیر نیست اما ضرر را باز هم می شود جبران کرد .

در آخر باید به جوانان عزیز بگویم که درست است تا حالا ضررهای زیادی به بدن شما وارد شده اما این را در نظر داشته باشید که بدن یک جوان قوی بوده و می تواند دوباره ترمیم کند . روایتی داریم از یکی از معصومین که می فرمایند کسانی که این کار را انجام می دهند مثل این است که با خود نکاح کرده اند و لعنت ملائکه و خداوند بر آنان است .دوستان خدا را هیچ موقع از یاد نبرید .

در پناه حق


 
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


 1. کریم گفت:

  مطلب آموزنده بود . با تشکر از توجهتان به قشر جوان و نوجوان

 2. chezary گفت:

  راه حل های زیادی قرار دهیم تا بتوانیم ب دیگران نیز کمک کنیم. اگر اجازه میدهید
  اطلاعاتی دررابطه جلوگیری از خودارضایی ک برایتان ارسال کنم ایمیلی قرار دهید
  تا ارسال کنم.

 3. بنده گناهکار گفت:

  سلام برای رضای خدا این کار رو ترک کنید من سه سال هر روز انجامش می دادم اخرین بار یهو مریض شدم رفتم تو حالت مرگ فقط خدا بهم رحم کرد که الان خدا رو شکر سرپا هستم ۵ تااز دکترها تشخیص ندادن ششمین دکتر تشخیص داد و گفت خدا بهت رحم کرد که کورو فلج نشدی بهم گفت نزدیک بود رماتیسم نخاعی بگیری و چند تا امپول جنسی سیلور هورس و یه خیلی سرم و امپول دیگه زدم الان چشمم یه خرده ضعیف شده تنگی نفس گرفتم غذا خوردن برام سخت شده موهام خیلی ریخته همین طور ابرو هام دستام میلرزه….اونوقت بعضی پزشکها میگن خودارضایی ضرر نداره الان ۲ ماه هست که به لطف خدا از سلامتی ام میگذره برادرها و خواهرها هر چه زودر این کار رو ترک کنید حداقل بر خودتون…من اخه این مرگ و سختی رو تجربه کردم و معلوم نیست کی بمیرم چون باعث مرگ تدریجی میشه و عمر رو کم میکنه ..خدا که بی جهت نگفته این کار رو نکنید.اینه که هیچ وقت خدا رو فراموش نکنید هیچ وقت.خواهشمندم این پیام رو اشتراک بذارید تا برادرام و خواهرام اشتباه منو نکنند زندگیشونو نابود نکنند برید به سمت خدا و قران رو بخونید و توش تفکر کنید.

 4. فرهاد گفت:

  در دوره نوجوانی به من در دبیرستان تعرض می کردند و من رو وارد این جهنم کردند به طوری که اگر روزی این کار رو نکنم احساس راحتی ندارم.
  روزی حداقل ۳ بار انجام میدم.دیگه لذت از چیزی نمیبرم به جز خودارضایی. الان سطح هوشیاری من به شدت پایین اومده.نمیدونم زنده هستم یا مرده.

  خدا لعنت کنه افرادی که من رو به این روز گرفتار کردند
  شک نکنید که بهترین اسم مرگ تدریجیه .مرگی که ما رو غافلگیر میکنه به مرور زمان به عوارضش میرسید.من که جوونیم رو گذاشتم پای این کار و حسرت میخورم به حالم که دیگه چیزی ازم باقی نمونده