تاريخ انتشار : 24 آگوست 2010 تعداد بازديد : 2275

 جت بمب‌افكن بدون سرنشین کرار


\\"\\"

«پهپاد كرار» جت بمب‌افكن بدون سرنشین دیروز به مناسبت روز صنعت دفاعی با حضور محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور در دانشگاه صنعتی مالك اشتر، رونمایی شد.
این هواپیمای ساخت داخل اولین پهپاد برد بلند ایران است. پهپاد قادر است ضمن پرواز به اهداف دور دست مقادیر قابل توجهی مواد منفجره را با خود حمل و به سمت هدف مورد نظر شلیك كند

به گفته سردار احمد وحیدی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، پهپاد جت دارای توانمندی‌های بسیاری است كه یكی از آنها برد و شعاع عملیات زیاد است. افزایش ارتفاع پروازی هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به موتور جت، از دیگر ویژگی‌های آن است.
به گزارش خبرگزاری فارس، سردار وحیدی در حاشیه مراسم رونمایی از اولین پهپاد جت بمب‌افكن ایران با نام «كرار» در پاسخ به این سوال كه آیا «كرار» همان پهپادی است كه سال ۸۷ در حاشیه هشتمین كنفرانس بین‌المللی هوافضای ایران از ساخت آن خبر داده و برد آن را ۱۰۰۰ كیلومتر اعلام كرده بودید، اظهار داشت: علاوه بر هواپیمای بدون سرنشین بمب افكنی كه امروز توسط رییس‌جمهور رونمایی شد، جمهوری اسلامی پهپادهای دیگری نیز در اختیار دارد كه می‌توانند چنین شعاع پروازی را داشته باشند.
به گفته وزیر دفاع كشورمان، این پهپادها در موضوعات مختلف فعالیت داشته و ضمن اینكه می‌توانند تصاویر را ضبط و به مركز مخابره كنند، قابلیت‌های عملیاتی را نیز دارا هستند.
پیام اصلی بمب افکن کرار
محمود احمدی‌نژاد نیز در مراسم گرامیداشت روز صنعت دفاعی و رونمایی از اولین پهپاد جت بمب‌افكن ایران گفت: باید در تولید، ابتكار، نوآوری و تجهیز صنایع دفاعی به جایی برسیم كه دشمنان بشریت در گام اول از تعرض به ملت ایران و در گام‌های بعدی از تعرض به هر ملت آزاده‌ای مایوس شوند. به گزارش ایسنا، وی با تبریك فرا رسیدن این روز و قدردانی از تمام پژوهشگران و دست‌اندركاران عرصه صنایع دفاعی اظهار كرد: اگر كسانی نتوانستند خود را از سیطره شیطان نجات دهند و با روحیه خودخواهی و طاغوتی قصد تعرض به میهن عزیزمان را كردند، صنایع دفاعی باید به قدری قوی و مقتدر باشد كه دست متجاوز را قبل از هرگونه اقدامی از بازو قطع كند.
وی گفت: ایران نمی‌تواند در برابر ظلم و بی‌عدالتی بی‌تفاوت باشد؛ بنابراین باید تا جایی پیشرفته و مقتدر شویم كه دشمنان مایوس شوند، اگر یاس بر اردوگاه مستكبران غلبه كند، زمان مرگ آنها فرا رسیده است.
رییس‌جمهور با قدردانی از زحمات كسانی كه بمب‌افكن كرار را طراحی كرده‌اند، گفت: این جت بمب‌افكن قبل از اینكه سفیر مرگ برای دشمنان بشریت باشد، پیام‌آور عزت و نجات‌بخش بشریت است و پیام اصلی آن صلح و دوستی و جلوگیری از هر نوع درگیری و تجاوزی است كه منجر به كشته شدن شود. وی تصریح كرد: در بخش صنایع دفاعی باید تا جایی پیشرفت كنیم كه تمام سلاح‌های دشمنان در برابر توان دفاعی كشورمان بی‌اثر شود و در این عرصه، هنر اصلی آن است كه دشمن را در پایگاه اصلی خود زمین‌گیر كنیم و بدون شك تحقق این اهداف در مقابل توان عظیم ایران شدنی است. وی با بیان اینكه «امروز كشورمان در همه بخش‌ها به خصوص در صنایع دفاعی در آستانه شكوفایی قرار دارد» اظهار كرد: صنایع دفاعی فقط كاربرد دفاعی ندارد، بلكه پیشرفت در این عرصه به منزله لكوموتیوی است كه همه صنعت كشور را پشت سر خود به حركت در می‌آورد. باید از دانش و دستاوردهای دفاعی در سایر صنایع كشور هم استفاده شود. حركت صنایع دفاعی كشورمان باید بسیار پرشتاب و در خط مقدم و به عنوان كشنده پرقدرت عمل كرده و همه صنعت كشور را شكوفا كند.
واکنش گسترده ایران به تعرضات احتمالی
وی با اشاره به اینكه «‌ملت ایران در عرصه نبرد حق و باطل از نقطه عطف عبور كرده است» اظهار كرد: اگر دشمنان بخواهند تعرضی انجام دهند به خوبی می‌دانند كه شعاع دایره عكس‌العمل ملت ایران بسیار وسیع و گسترده خواهد بود. قدرت‌های زورگو زمانی كه در مقابل منطق ملت ایران كم می‌آورند، چنین می‌گویند كه همه گزینه‌ها روی میز است. ملت ایران هم امروز اعلام می‌كند كه تمام گزینه‌ها روی میز قرار دارد كه مطمئنا در گزینه اول باید از موضع غرور و خودخواهی پایین آمد تا از موضع برابر به گفت‌وگو بنشینیم و بدانند اگر چنین كاری انجام ندهند، دست قدرت ملت‌ها آنان را به زیر خواهد كشید.
تسلط به همه امور از ۱۰۰۰ کیلومتری زمین
احمدی‌نژاد ضرورت قرار گرفتن انسان ایرانی در مدار بالای ۱۰۰۰ كیلومتری زمین را مورد تاكید قرارداد و گفت: باید با بسیج همه توان كشور به ارتفاع بالای ۱۰۰۰ كیلومتری زمین دست پیدا كنیم؛ چراكه از آن ارتفاع به راحتی می‌توان بر تمام امور تسلط داشت و به سهولت امور را اداره كرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره دلیل حیاتی بودن دفاع از ایران اسلامی گفت: اگرچه همیشه دفاع از میهن موضوع مهمی بوده است، اما امروز دفاع از ایران معنا و مفهوم دیگری پیدا كرده است. امروز دفاع از ایران دفاع از یك جغرافیا، نژاد، قوم و قبیله خاصی نیست، بلكه دفاع از موجودیت بشر و هویت انسانی است. دفاع از ایران دفاع از ارزش‌های الهی و پای فشردن بر پرچم عدالت و یگانه‌پرستی است و به معنای تلاش همه‌جانبه برای برپایی امنیت و صلح پایدار در تمام جهان است.
وی با تاكید بر اینكه «بشریت هیچ نقطه امید، الهام‌بخش و حركت‌آفرینی جز ملت ایران و انقلاب اسلامی ندارند» تصریح كرد: امروز ایران و انقلاب اسلامی تنها كشوری است كه در مقابل زورگویی و نظام سلطه ایستاده و امواج عظیم انسانی را علیه ضد انسان‌ها به حركت درآورده است.
احمدی‌نژاد گفت: نظام سلطه به دنبال استقرار دهكده جهانی و حاكمیت مادی بر همه جهان است. در برابر آنان دیگرانی با ادعای مقابله به صحنه آمدند؛ اما چون از جنس نظام مادی بودند، نتوانستند كاری از پیش ببرند و صرفا بر یاس بشریت افزودند.
وی خاطرنشان كرد: در مقابل نظام مادی كه انسان‌ها را به حاكمیت جور و ظلم دعوت می‌كند، امروز تنها كانونی كه همه دنیای مادی به یكباره در مقابل آن رنگ می‌بازد، انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران است. وی با تاكید بر اینكه «‌ملت ایران بشریت را به برپایی حكومت سرشار از عدالت و پاكی فرا می‌خواند» اظهار كرد: سلطه‌گران و پیروان اندیشه مادی با نظام ولایت مخالف هستند. آنان می‌دانند كه نظام ولایت چشم‌ها و دل‌های بشریت را به سمت حاكمیت الهی و عدالت معطوف می‌كند، از این رو امروز دفاع از ولایت دفاع از همه خوبی‌ها، زیبایی‌ها و به نوعی دفاع از موجودیت انسان است.
رییس‌جمهور دفاع از ایران را عمل مكتبی، انقلابی، دینی و آرمانی دانست و گفت: دفاع از ایران باز كردن راه برای محو ستم از كره زمین و برپایی عدالت است و در این راستا نظام ولایت و ملت پیوسته به ولایت و اندیشه مهدوی تنها پشتیبان ملت‌ها محسوب می‌شود.

 
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)