تاريخ انتشار : 12 سپتامبر 2010 تعداد بازديد : 4328

 آمریكایی‌ها قرآن‌ها را به آتش كشیدند


آمریكا روز گذشته مراسمی را در سالروز حملات یازده سپتامبر برای گرامیداشت یاد قربانیان این حادثه برگزار كرد و با وجود اینكه كشیش افراطی آمریكایی برنامه مراسم “قرآن‌سوزی ” را لغو كرد، اما در دست‌كم ۳ مكان مختلف در سطح آمریكا قرآن، كتاب مقدس مسلمانان مورد اهانت قرار گرفت.

\\"\\"

با وجود محكومیت‌های ظاهری قرآن‌سوزی در آمریكا توسط مقامات عالیرتبه این كشور و دیگر كشورهای غربی و عقب‌نشینی نمایشی كشیش افراطی، آمریكایی‌ها روز گذشته چندین قرآن را به آتش كشیدند. 

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری “زی‌نیوز “، آمریكا روز گذشته مراسمی را در سالروز حملات یازده سپتامبر برای گرامیداشت یاد قربانیان این حادثه برگزار كرد و با وجود اینكه كشیش افراطی آمریكایی برنامه مراسم “قرآن‌سوزی ” را لغو كرد، اما در دست‌كم ۳ مكان مختلف در سطح آمریكا قرآن، كتاب مقدس مسلمانان مورد اهانت قرار گرفت.


بنا بر این گزارش، صدها نفر موافق و همچنین مخالف ساخت مركز اسلامی نیویورك در نزدیكی محل حادثه یازده سپتامبر حتی ساعت‌ها پس از پایان مراسم این روز در نیویورك، واشنگتن و پنسیلوانیا تجمع كرده بودند. اگرچه این تجمع‌ها بدون درگیری و خشونت صورت گرفت اما دست‌كم در ۳ مكان مختلف در منهتن، به قرآن اهانت شد. در شهر “تنسی ” دو كشیش پروتستان كه با هیچ كلیسای مهمی در آمریكا در ارتباط نبودند، دو نسخه از قرآن را به آتش كشیدند.علاوه براین، یك نفر نیز كه در محل ساخت مركز اسلامی در میان تجمع‌كنندگان بود، صفحات یك نسخه از قرآن را پاره كرد و برگ‌های آن را به آتش كشید.

همچنین مرد دیگری نیز صفحات قرآنی را پاره می‌كرد و با آن‌ها حركات توهین آمیز انجام می‌داد.

این گزارش افزود: “تری جونز ” كشیش افراطی آمریكایی با اعلام فراخوان برگزاری مراسم “قرآن‌سوزی ” در كلیسای كوچكی در ایالت فلوریدا به مسلمانان سراسر جهان اهانت كرد. اما وی در نهایت اعلام كرد كه هیچ قرآنی را نخواهد سوزاند.

بسیاری از تحلیلگران مسائل سیاسی در جهان بر این باورند كه مطرح شدن موضوع برگزاری مراسم “قرآن‌سوزی ” در یك كلیسای كوچك مسیحی در ایالت فلوریدا طرحی بوده كه دولت آمریكا پشت آن است. طرحی كه واشنگتن برای پیشبرد پروژه اسلام‌ستیزی و ترویج اسلام‌هراسی، چندی پیش نیز با عنوان كردن موضوع ساخت مركز اسلامی در نیویورك، به راه انداخته بود.

مقامات آمریكا و غرب همواره تلاش كرده‌اند تا برای رسیدن به مقاصد خود در گوشه ای از دنیا مسئله‌ای را مطرح كنند و با استفاده از رسانه‌های جمعی آن را بزرگ جلوه دهند تا افكار عمومی را با خود همراه كنند و به دنبال آن قوانینی را تصویب كنند و به گوشه كنار دنیا لشكركشی كنند و یا با حمایت از گروه های مختلف موجبات دستیابی به خواسته‌های خود را فراهم كنند.
اظهارات اخیر مقامات عالیرتبه آمریكا و دیگر كشورهای غربی و همچنین نمایندگان سازمان‌های غربی درباره آتش زدن صدها قرآن توسط یك كلیسای كوچك مسیحی در ایالت فلوریدا كه در رسانه‌های جهان منعكس شد، بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا ضمن ایجاد جوی روانی علیه دین اسلام، افراد تندرو در جهان را به انجام این كار كه به ظاهر وی آن را منع كرده بود، ترغیب كند.
طبیعی است كه چنین اظهارنظرهایی خود به طور غیرمستقیم می‌تواند افراد دیگری را كه از ماجرا آگاه نبودند، دعوت به اهانت به مقدسات اسلامی و مسلمانان كند.


———————————————————————————————
\\"\\"کلیپ آتش زدن قرآن را می توانید از اینجا دانلود کنید

 
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)


 1. یه دوست گفت:

  سلام

  سپاس از حضورتان در آسمان محبت و حسن نظرتان

  در مورد عمل زشت و ننگین مردم به ظاهر متمدن و مدافع حقوق بشر آمریكا باید گفت

  در حقارت و پستی شما همین بس كه هنوز ذهن كوچكتان درك وفهمی از كتاب آسمانی و پیامبران الهی ندارد

  خداوند به زودی زود جواب این بی حرمتی مردم آمریكا را خواهد داد

  منتظر مجازات الهی باشید

  مجازاتی سخت