تاريخ انتشار : 21 جولای 2010 تعداد بازديد : 1307

 دانشجوی مبتكر فرمول جدید غنی‌سازی اورانیوم ترور شد


 در ادامه ترورمشكوك ۱۵۰۰ دانشمند عراقی، دانشجوی مبتكر فرمول

 جدید غنی‌سازی اورانیوم ترور شد

یك دانشجوی عراقی كه فرمولی جدید برای غنی‌سازی اورانیوم برای اهداف صلح‌آمیز اختراع كرده بود، به دست افراد ناشناس ترور شد.
به گزارش خبرگزاری ملف پرس عراق، افراد مسلح ناشناس این دانشجوی مبتكر عراقی را در منطقه بغداد الجدیده ترور كردند.

این جوان دانشجو موفق شده بود با تحقیقات گسترده در  علم فیزیك هسته‌ای فرمولی جدید را در زمینه غنی‌سازی اورانیوم برای اهداف صلح‌آمیز به دست بیاورند. .

وی همچنین برخی موارد استفاده و مهار و كنترل تشعشعات هسته‌ای را نیز اختراع كرده بود.

ملف پرس  افزود، این اولین باری است كه عراق شاهد ترور یكی از دانشجویان فیزیك هسته‌ای بوده است كه نشان می‌دهد احتمال فعالیت‌های جاسوسی از سوی كشورهای خارجی در این زمینه و استراتژی بسیار دقیق آن‌ها وجود دارد.

فاضل الجنابی رئیس سازمان انرژی اتمی سابق عراق پیش از این از ترور هزار و ۵۰۰ دانشمند عراقی به دست عوامل آمریكا و اسرائیل پرده برداشته بود.

وی گفت: پس از اشغال عراق دغدغه اصلی اسرائیل و اشغالگران آمریكا تخریب تجهیزات و مراكز هسته‌ای و كشتار و قلع و قمع دانشمندان متخصص در زمینه هسته‌ای بود و در این چارچوب آنها ۱۵۰۰ دانشمند عراقی را ترور كرده‌اند.

الجنابی با اشاره به توطئه اسرائیل برای نابودی مراكز و نخبگان هسته‌ای عراق گفت: این رژیم از سالها پیش از اشغال، ترور دانشمندان هسته‌ای عراق را آغاز كرده بود و همواره از طریق رسانه‌ها اعلام می‌كرد اجازه نخواهد داد عراق برنامه هسته‌ای داشته باشد و اولین بار ۳ دانشمند عراقی را در اروپا ترور كرد.
همچنین بخوانید
ویژه های سایت
آخرین مطالب
هدیه ای ماندگار و اصیل


جهت افزایش کیفیت مطالب لطفا دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بیان کنید.

( الزامي ) (الزامي)